Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akut probléma társasházban...

Akut probléma társasházban (ázok), ki dönt ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ez a helyzet, abszolút akut: el van törve nálam a strang. Bontani kell, minimum itt meg a közös pincében. Saccra ez több lesz ötvenezernél, tehát a közös képviselő nem dönthet egymagában. Na de akkor ki?? Vis maior van, szarrá ázom hovatovább (meg a ház is). Szeretnék azon nyomban kihívni valakit, hogy legalább az én szakaszomon cserélje ki a csövet (tűzoltás), és számlázza le a házra, legfeljebb megelőlegezem, míg a biztosító fizet. Sürgősen hívni akarom a kk-t, de nem világos előttem, kinek van joga kivitelezőt hozni (lehet, hogy ő fog ragaszkodni a maga csókosához). Hogy van ez?

2021. jan. 3. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Az ingatlanod védelmében hívj szakembert.(Számlaképest!).

A közös képviselő a ház alkalmazottja,ne feledd ezt!

Ha töketlenkedik,le KELL váltani!.

Na,most a lakás a fontosabb...

Azonnal hívj szakembert,és a közös képviselőt IS a helyszínre.

A társasháznak kötelezően KELL hogy legyen ilyen rendkívüli eseményekre fordítható kerete.

A természetes elhasználódásból adódó károk elhárításáért,a lakóközösség egésze felel,így az a ház közös kasszájából kerül kifizetésre.

Az esetlegesen tudott,és évek óta "halogatott" felújítások a jellemző kiváltó okok...

2021. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket én is tudom, a kérdésem az, hogy KI DÖNT ilyen helyzetekben, ki választ kivitelezőt – nyilván nem életszerű, hogy most hirtelen összehívjunk egy közgyűlést; akit nem érint a csöpögés, le se fogja szarni. Van keret, ez a része oké. Jogom van nekem szakembert hívni? Az én részemen húzódik a cső, az igaz, de a társasházhoz tartozik.
2021. jan. 3. 23:23
 3/14 A kérdező kommentje:
"Az esetlegesen tudott, és évek óta "halogatott" felújítások a jellemző kiváltó okok..." igen, ennek a csodálatos illusztrációját látjuk…
2021. jan. 3. 23:25
 4/14 anonim ***** válasza:

Na mielőtt szakembert hívsz és belemész egy jogosulatlan kötelezettség vállalásba ezt tedd!

Bejelentetted a KK-nek? Írásban szóban?

Ha nem reagál holnap (ünnepek voltak.....) akkor hivatalos levél a társasháznak címezve közös képviselőnek átadva (vagy térti vagy átvetetve) miszerint csőtörés van ami kárt okoz a tulajdonodban. Kéred a hiba kivizsgálását és a megoldását valamint az eddigi károk rendezését (ha van a közös biztosítás ezt megoldja).

Ha erre nem jelentekzik 1-2 napon belül akkor ugyanez a levél csak nem kérd, hanem felszólítod.

Ha erre sem történik érdemi lépés akkor birtokvédelmi eljárást tudsz indítani a társasházzal szemben, onnantól a jegyző intézi. Hivatalból fel fogja szólítan a kk-t, valamint ha szükséges a járási ép-ügyet is bevonhatja, aki kötelezést is kiadhat.

Ha nincs pénze a háznak akkor úgyis közgyűlés lesz ahol nem te leszel a legnépszerűbb.

2021. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dönteni számvizsgálóbizttság vagy közgyűlés dönthet.
2021. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! De ebből még mindig nem világos előttem, hogy ki dönthet a kivitelező személyéről. Ők hárman? (számvizsgáló biz.). Annak egyik tagját egy ideje pl. lehetetlen utolérni. Akkor hívjon össze a kk közgyűlést (ami nem lesz határozatképes, mert érdektelenség okán senki nem jön el)? A lakásom meg csak ázik, ázik, én pedig egyre idegesebb vagyok.
2021. jan. 3. 23:39
 7/14 anonim ***** válasza:

"ami nem lesz határozatképes, mert érdektelenség okán senki nem jön el"

Ha te elmész akkor már az ismételt közgyűlés határozatképes! Egyszerű többség elég!

2021. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hoppá, mit találtam: "A Ptk. 142.-ban foglaltak szerint az állag megóvásához és fenntartásához feltétlenül szükséges munkálatokat bármelyik tulajdonostárs jogosult elvégezni; az ilyen kiadások ráeső részét mindegyik tulajdonostárs viselni köteles. Ilyen kiadások előtt azonban a tulajdonostársakat a lehetőség szerint értesíteni kell." Ezek szerint magam is léphetek (ha még érvényben van).
2021. jan. 3. 23:59
 9/14 A kérdező kommentje:
egy bírósági ítéletből: "jóllehet a társasházi törvény értelmében a közös tulajdonban álló épületrészek felújításáról a közgyűlésnek kell határoznia, mivel azonban a társasházi törvény nem szabályozza azt az esetet, amikor a tulajdonostárs közgyűlési felhatalmazás nélkül végzi el a közös tulajdon halaszthatatlan állagmegóvását, a felmerülő követelést mögöttes szabályként a Ptk. 5:76. §-a alapján kell megítélni. Eszerint az állag megóvásához és fenntartásához feltétlenül szükséges munkálatokat bármelyik tulajdonostárs jogosult elvégezni; az ilyen kiadások ráeső részét mindegyik tulajdonostárs köteles viselni. Ilyen kiadások előtt a tulajdonostársakat lehetőség szerint értesíteni kell."
2021. jan. 4. 00:10
 10/14 anonim ***** válasza:
A társasházi törvény az első! Sajnos a jogharmonizáció nem tökéletes.
2021. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!