Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akut probléma társasházban...

Akut probléma társasházban (ázok), ki dönt ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ez a helyzet, abszolút akut: el van törve nálam a strang. Bontani kell, minimum itt meg a közös pincében. Saccra ez több lesz ötvenezernél, tehát a közös képviselő nem dönthet egymagában. Na de akkor ki?? Vis maior van, szarrá ázom hovatovább (meg a ház is). Szeretnék azon nyomban kihívni valakit, hogy legalább az én szakaszomon cserélje ki a csövet (tűzoltás), és számlázza le a házra, legfeljebb megelőlegezem, míg a biztosító fizet. Sürgősen hívni akarom a kk-t, de nem világos előttem, kinek van joga kivitelezőt hozni (lehet, hogy ő fog ragaszkodni a maga csókosához). Hogy van ez?

2021. jan. 3. 22:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Fogsz egy papírt, körbemész a házban és mindenkinek elmondod mi a gond és ha nem lesz megoldva sürgősen, akkor 10-szer annyiba fog kerülni a társasháznak - vagyis nekik is.

Aztán aláíratod minden lakásból valakivel, hogy hallotta és elfogadja. Aztán ezzel később megtámogathatod a mostani döntést, amihez ahogy előbb már javasolták, kell a közös képviselő.

Dedörömbölsz, felébrednek, aludni akarnak menni, gyorsan eldarálod hogy baj van csőtörés, írják alá - ők meg aláírják csak menj a dolgodra.

2021. jan. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De ahol a kógens társasházi törvény hézagos, ott ugyebár benéz a lukakon a diszpozitív Ptk.…
2021. jan. 4. 01:28
 13/14 anonim ***** válasza:

Persze! Ez nem is kérdés. Csak ugye az már kvázi a bíróság előtti állapot. addig meg te ázol. Vagy megcsináltatod aztán vagy pénzedhez jutsz vagy nem. Ezt nem javaslom.

Amiket leírtam, tapasztalatból írtam.

Közös képviselőként dolgozom (nem kell rögtön vízbe folytani). Sajnos sok esetben nem (csak) a közös képviselőn múlik a probléma megoldása, pénzhiány, éredektelenség, közösköltég nemfizetés stb..

Mivel a qrva vírus miatt most nem lehet közgyűlést tartani ezért marad az írásbeli szavazás, de az meg sok idő, ilyenkor marad az amit a válaszoló javasolt körbejárás. Lehet nem jogszerű (nem szabályos irásbeli szavazás, meg lehet támadni), de legalább a hiba ki lesz javítva.

2021. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon profi társaság, már vissza is van vakolva a fal, csempézni kell még. Le a kalappal.
2021. jan. 27. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!