Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasház alapító okirat...

Társasház alapító okirat hiánya okozhat-e problémát?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy lakást, jó ár, jó fekvés. Az ingatlanos közölte, hogy nincs társasház alapító okirata. 14 éve épült az ingatlan. Befektetésnek vennénk meg, ki szeretnénk adni. Ilyen esetben lehet valami hátrányunk belőle? Lakhatási engedélye elvileg van, mert a többi lakást (10 lakásos) lakják. Olyan válasz is érdekel, aki ilyen társasházban lakik. Érte-e valami hátrány? Köszönöm előre is!

2019. jan. 1. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs alapító okirat akkor nem társasházként üzemel (nem vonatkozik rá a társasházi törvény). Ebben az esetben osztatlan közös a tulajdon.
2019. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tak ***** válasza:
83%

Nem kötelező társasházzá alakulni,de ha megtörtént és hiányos az információ,az lehet gond


[link]

2019. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tak ***** válasza:
100%

Lehet lesz egy kis félreértés az osztatlan közös tulajdon fogalma miatt...


[link]

2019. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, én nem vagyok a téma szakértője, tehát akár tévedhetek is, de én nem vennék meg egy ilyent.

Ha van alapító okirat, akkor az rengeteg dolgot leszabályoz. Tegyük fel, tiéd az emeleti lakás, és beázik. Vagy tiéd az alsó lakás, és egy közös vezetékben keletkező dugulás miatt elönti a lakást a sz@r. Egy társasház esetén minden le van szabályozva, vagy az alapító okiratban, vagy a társasházi törvényben. Ha nem társasház, akkor nem ennyire nyilvánvaló, hogy kinek mit kell fizetni, hogy kel intézni.

Nyilván persze, valamilyen módon akkor is megoldódik a helyzet, ha nem társasház az ingatlan, de egyrészt nem azonnal lesz nyilvánvaló, hogy mit kell csinálni, hanem csak hosszabb késlekedés után, másrészt meg, valami nagyobb kiadás miatt, egyes lakók esetleg nem egyeznek bele a kiadásba, és csak pereskedéssel lehet elintézni azt, ami egy társasház esetén nyilvánvaló lenne.

2019. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!