Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány szavazólap lesz vasárnap?...

Hány szavazólap lesz vasárnap? Budapesten

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem 3 szavazatot kell leadni (EP, polgi, főpolgi) de reggel hallottam hogy 5 lesz.

Nagyon ciki hogy nem tudom de valaki magyarázza el légyszi.



jún. 7. 21:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

5 db lesz:


1: EP - lisás

2: főpolgármester - Szentkirályi neve tollal ki lesz húzva

3: fővárosi lista - pártok listája

4: kerületi polgármester

5: lakóhelyed körzeti jelöltje

jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

A legtöbb szavazólapot a fővárosban élők kapják majd a 1. kerületi polgármester és a 2. képviselő-testület tagjai mellett a 3. főpolgármester személyére és a 4. fővárosi listákra is szavazhat + 5. Európa Parlamenti szavazólap.


Ezzel szemben egy kisfaluban mondjuk pl: Rinyaújnépen csak két szavazó lap van van 1. polgármesterjelölti szavazólap 2. Európa Parlamenti szavazólap.

jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

2: tévedsz. Rinyújnépen 4 lap van.

Mert ott a helyi képviselői és a megyei szavazólap is.


A legkevesebb a megyei jogú városokban van: 3 db: EP, polgármester, helyi képviselő

jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi. Az nagyon fura ha valaki nem szavaz túl egységesen? Hanem ezekből osszesen 3-4 pártra?

Akire a kerületin voksolok, az ő pártját nem szavaznám meg az EP-n mert ott mást tartok alkalmasnak, főpolgi pártját viszont sehol máshol nem szavaznám meg. Remélem érthetően írom...


Még nem vagyok annyira jártas a politikában, de tudom kikre szeretnék szavazni.

jún. 7. 22:10
 5/21 anonim ***** válasza:

Szavazhatsz Karácsonyra, de egyáltalán nem kell a DK-listára szavaznod.

Ha támogatod Karácsonyt, de a DK-t nem szeretnéd, akkor szavazz a Momentumra a fővárosi listán.

Azt nem ajánlom, hogy Karácsony mellett a Tiszára szavazz Bp-en, mert a Tiszának nem érdeke, hogy Karácsony sikeres legyen, így valószínűleg ott fog keresztbe tenni neki, ahol tud majd.

jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ös na ez durva ezekbe én nem gondolok bele sajnos. Momentum miért jobb kari geri szempontjából?
jún. 7. 22:16
 8/21 anonim ***** válasza:
Van valaki aki az EP listán a TISZA-ra fog szavazni a főpolgármesteri listán az LMP jelöltjére Vitézy Dávidra mert jobb jelöltnek látja fővárosi listán a Momentumra mert nem annyira szereti a DK-tkerületi polgármesteri listán a DK-ra mert mondjuk csak az állított ellenzéki jelöltet a Fidesszel szemben lakóhely körzeti listáján pedig a Fideszre hogy a kormánypárt támogassa pénzel a lakóhelykörzetet.
jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Karácsonyt támogatom, kerületben a kutyapártot.
jún. 7. 22:45
 10/21 anonim ***** válasza:
Az egy jó összeállítás kérdező, azt simán húzhatod abban a kombóban.
jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!