Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire negatív a légkör??

Figyelt kérdés
Amíg otthon voltam ezt nem éreztem.. viszont 2020-tol Németországba dolgozok .. amikor elsőnek haza mentem 1 év után rögtön megcsapott a negatív, szomorú érzés ami uralkodik az országban. Teljesen máshogy láttam az embereket mint Mikor otthon laktam. Nagyon megdöbbentett.. gyakorlatilag szikrázott a negatív érzés a levegőben... Ez nagyon szomorú :( ... gondolom a fizetések meg úgy a politikai dolgok miatt is.. de felszáltam a villamosra ( Miskolcon) és annyira negatív volt ott is minden ki/ szomorú volt :/

máj. 26. 10:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

17# Gondolom te se jártál még budapest közelében, különben láttad volna azt a hányadék gyűlöletkampányt amit a fidesz csinál.


Vidéken lehet hogy tetszik az embereknek az ilyesmi...

máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
59%

Évezredes hagyománya van ott a " Himnuszban a balsors" mentalitásnak.

Menthetetlen nép

máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Mások az életkörülmények. Németországban persze, hogy boldogabbak az emberek, mert ott meg tudnak élni, míg Miskolcon felejtsd el a normális megélhetést, de azonnal.

Normális fizut nem nagyon kapsz, bármennyire tepersz. Boschba is hiába vagy targoncás, nettó 310-320 megállít adókedvezmény nélkül. Az a mai világban ilyen árak mellett mire elég? Elmész az Újgyőrire, ott is rezsi nélkül sokszor 90-130 ezer kis albérletek. Avason se kapsz olcsóbban a normális részeken. Után fizesd ki még a rezsit, egyél-igyál, stb, mire a végére érsz már alig marad pénzed. Így persze, hogy mindenki olyan negatív, mikor 0-24 órában már ezen kell stresszelniük, hogy miként fognak megélni.

Míg németbe kimegy egy fiatal pár, fejenként 1500 euros fizetésből, ami betanított munkás fizu, abból összesen kapnak 3000 Eurot, amiből vígan elélnek saját kis albérletbe, rezsit kifizetve, kaját kifizetve, aztán félre is tudnak rakni. Nyugaton pusztán ezért boldogabbak az emberek, mert ott nem áll fent az csóróság veszélye.

Én is tehettem volna haza se jövök Németországból ide Borsodba, csak már ott tartottam, hogy úgy megverem a lakótársamat, amiből simán rendőrségi ügy lesz, így inkább hazajöttem. (Azért nem mentem át másik szállásra, mert a német közvetítőm kavarása miatt nem tudtam, nem volt meg 1es adókategóriában a 3 hónapnyi bérpapírom így nem tudtam sehol se albérletet, de még szobát se bérelni).

máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

#7:


"Azt kifelejtettem, hogy itthon még a bináris sporttal kapcsolatos felfogás is hatalmas probléma. Tehát vagy élsportoló vagy, vagy ne is sportolj. Akinek nincs pénze, annak kb nincs lehetősége sportolni, pláne vidéken, ahol ugye az is ritka, hogy legyen egyáltalán fizetős lehetőség a közelben."


Végre valaki, aki rajtam kívül kimondja. Kb. okádék a hazai sportpoltikai, sportoktatási élet. Sose tudom sírjak-e vagy nevessek, mikor sok sportklub panaszkodik, hogy nincs pénzük, alig tudnak megélni, stb. Aztán mindegyiknél kiderül, hogy már betegesen módon szószerint az óvodásokra hajtanak, csak óvodás korú kezdőkkel akarnak foglalkozni, arra hivatkozva, hogy csak belőlük lehet olimpikont kinevelni. Mikor kérdezik tőlük "de hát miért csak Olimpikonokat akarnak kinevelni?" rendszerint annyi a válasz, hogy "Hogy-hogy miért? Az Olimpikonok után kapjuk a legtöbb pénzt!".

Annyi reménysugár már látszódik, hogy például néhány Judo klub elkezdte belátni ez már így nem mehet tovább és felnőtt kezdőkkel és hobbistákkal is elkezdtek foglalkozni.

máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

“Németországban persze, hogy boldogabbak az emberek, mert ott meg tudnak élni, míg Miskolcon felejtsd el a normális megélhetést, de azonnal.”

Semmi köze hozzá. Németországot a 2 VH után lenullázták, aztán úgy felszívták magukat, hogy összehozták azt, ami a 80, 90es évek Németországa volt. És nagyon kemény idők voltak, volt szerencsém Németországban beszélni echte német öregekkel, németül. Nehezebb volt, mint nálunk.

jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

25:

Ne a múltba élj már tesó. 2024 van, ne azt nézd, hogy milyen volt nekik a II. VH után (ugyanolyan pocsék volt a többi országnak, mert Svájcon és az Egyesült Királyságon kívül az összes többi európai ország szintén romokban hevert). Nézd meg mennyire tud megélni egy átlagos család, átlagos keresettel Németországban és mennyire tud megélni egy átlagos család, átlagos keresettel Miskolcon. Aztán rájössz, hogy miről beszélek.

jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
26# Idiótáknak hiába mondod hogy máshol 3x ennyi a fizetés, az M1 már kirohasztotta az agyukat.
jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Igen 3x.. de annyival drágább az élet . Lakhatás stb
jún. 2. 15:53
 29/35 anonim ***** válasza:
Na jó, akkor ne vegyük Németországot, vegyük pl Sri Lankát. Havi 100 dollárt keresnek, nincs munka, ide jönnek most dolgozni. Mégis mind mosolygósak, pozitívak. Na? A magyar a legbúvalbaszottabb nép, és ennek semmi köze a pénzhez.
jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

28:

Hiába drágább, hogyha normális ki tudsz jönni a fizetésedből kérdező! Csak azok nem tudnak kint megélni, aki nem beszélnek semmilyen nyelvet és ilyen 4 órás alkalmi munkával bohóckodnak.

Mielőtt jönnél éltem kint, meg most is tervezek kimenni, tisztában vagyok a kinti árakkal.

Kint targoncásként simán megél az ember egyedül is egy kisebb albérletben, rezsivel, kajával, stbvel. Miskolcon baromira nem tudsz, mert cseszheted a nettó 300-310 ezres fizudat, ha az albérlet sokszor 120-150től kezdődik rezsi nélkül, az élelmiszerárak az egekbe, stb. Mire kiszámolod maradna olyan max 20-30 ezer Ftod a 310ből.

Erről beszélek, kint ilyen problémájuk sokaknak egyáltalán nincs, ezért is nem negatív ott a légkör.

jún. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!