Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire negatív a légkör??

Figyelt kérdés
Amíg otthon voltam ezt nem éreztem.. viszont 2020-tol Németországba dolgozok .. amikor elsőnek haza mentem 1 év után rögtön megcsapott a negatív, szomorú érzés ami uralkodik az országban. Teljesen máshogy láttam az embereket mint Mikor otthon laktam. Nagyon megdöbbentett.. gyakorlatilag szikrázott a negatív érzés a levegőben... Ez nagyon szomorú :( ... gondolom a fizetések meg úgy a politikai dolgok miatt is.. de felszáltam a villamosra ( Miskolcon) és annyira negatív volt ott is minden ki/ szomorú volt :/

máj. 26. 10:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, itt ausztriában mindenki mosolyog, teszi a kis dolgát, sportol, stb.


Otthon valószínűleg erre neveli az embereket az élet és a propaganda. Utálj mindenki, gyűlölködj, kűzdj az életedeért napi szinten.

máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki hibás, csak "én" nem.
máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
A gyűlölet és félelem politika következménye.
máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Csórók vagyunk, egészségtelenek, nincs szociális hálónk, tragikus múltunk van és erre tesz rá egy nagy lapáttal a propaganda, ami mindig valamivel rémisztget minket.
máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
7%

"Áldjon vagy verjen sors keze; Itt élned, halnod kell."


Ha nem igy teszel, sosem voltál magyar. Maradj otthon!

máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
59%
Olyan, amilyenné teszed. Az én környezetem nem negatív. Ügyintézés és vásárlás során is szinte mindig kedvesek velem.
máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%

#4 vagyok.


Azt kifelejtettem, hogy itthon még a bináris sporttal kapcsolatos felfogás is hatalmas probléma. Tehát vagy élsportoló vagy, vagy ne is sportolj. Akinek nincs pénze, annak kb nincs lehetősége sportolni, pláne vidéken, ahol ugye az is ritka, hogy legyen egyáltalán fizetős lehetőség a közelben.


Meg az se szerencsés, hogy kidolgozzuk a belünket azért, hogy csak egy nyugati szinthez képest átlag alatt eltartsuk a családunkat. Azért elég nehéz úgy sportolni menni, hogy 12-órás műszakokat tolsz egy merci gyárban, vagy mondjuk egy bolti eladó vagy aki heti hatnap dolgozik egy nevetséges fizuért a helyi közértben…

máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
31%

#6 Nálam is ez van. Az én környezetem nem negatív. Aki erre panaszkodik az általában maga van rossz környezetben vagy olyanok veszik körbe akik ellentétesen látják a világot és ezt állandóan a tudomására is hozzák.

A rokonaim jó részével ezért nem is beszélek politikáról csak ritkán, akkor mindig előjön mennyire ellentétesen gondolkodunk. A vicces az, hogy engem tartanak olyannak, aki másokat akarna meggyőzni, "mosni az agyát" mert szerintük és is agymosott vagyok, közben meg ő tolják nekem (és másoknak is) napi szinten a politikai témákat, videókat, egyebeket a facebook-on , tőlem soha egyet sem kaptak.

Az egyik testvérem pl. 2019-ben nagyon a fideszes polgármester ellen volt a kerületében és mindent elhittek az ellenzéki jelöltnek, tolták is rendesen kifelé a kampányt ők is, aztán meg nekem panaszkodott pár évvel később, hoyg mennyire ellenkezőjét csinálta a jelöltjük már polgármesterként mint amit ígért és amiért támogatták, meg semmi nem valósult meg az ígéreteiből, ellenben egy csomó olyan megtörtént amit épp a lenézett fideszes jelölt állított, hogy az lesz ha azt a jelöltet választják meg az emberek. Na és szerintetek, most kit fognak támogatni megint? Egy másik hasonlóan ígérgető, ugyanazokkal a háta mögött induló jelöltet.

Az emberek ilyenek. Vagy alapból nem jó nekik semmi, akkor mindig negatívak, vagy meglátják a jót is, akkor meg a legrosszabb helyzetben is pozitívak. Csak rajtunk áll, hogy melyik típusból mennyit engedünk magunk köré folyamatosan.

máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező

Az emberek mindenhol egyformák, az nem egyforma, hogy kifelé hogyan viselkednek egymással, vagy mit mondanak el másoknak a gondolataikból.

Szerintem az éppen úgy nem valóságos, ha mindenkit negatívnak látsz, mint ha mindenki széles szájjal mosolyog állandóan rád. Olyan nincsen, hogy mindenkinek mindig minden jó, csak olyan van, hogy nem beszél neked arról ha valami nem jó neki.

Mi szeretünk panaszkodni, ez tény. A németek meg nem szoktak panaszkodni. Azt azért ne akard beadni, hogy a németeknél mindenki boldog meg elégedett, mikor mi is látjuk naponta a híreket és nekünk is vannak kint barátaink, rokonaink.

Az egyik rokonom kint dolgozik a kereskedelemben. Ott, mivel mindig is kapitalizmus volt az elmúlt évszázadban, alap, hogy a vevőkre mosolyognak, a kedvüket keresik. Nálunk szocializmus volt sok évtizeden át, ahol meg alap volt hogy örülj ha kaptál valamit a boltban és köszönd meg az eladónak, hogy nem lök fel vagy válaszol egyáltalán ha kérdezed. A németeknél az üzlet az első, ahogy a legtöbb kapitalista országban és nálunk is már ennek kellene lennie - de ezzel pont szembe megy a modern szemlélet ami a fiatalok között terjed (nem csak nálunk, a nyugati országokban is), hogy nehogy már én dolgozzak meg a fizetésemért, fizessenek meg és majd ha kedvem is van akkor dolgozok is.

Más emberek, más szokások, tény, hogy nálunk mindenki elmondja ha baja van és panaszkodik, azt meg kevésbé hallod ha valaminek örül, ha valami jól megy. Keress olyan társaságot ami nem állandóan csak panaszkodik, ennyi a titka.

máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
79%

#9 Ha az emberek mindenûtt egyformàk, akkor mi a baj az arab bevàndorlòkkal?


Te is tudod hogy nem egyformàk.

máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!