Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire negatív a légkör??

Figyelt kérdés
Amíg otthon voltam ezt nem éreztem.. viszont 2020-tol Németországba dolgozok .. amikor elsőnek haza mentem 1 év után rögtön megcsapott a negatív, szomorú érzés ami uralkodik az országban. Teljesen máshogy láttam az embereket mint Mikor otthon laktam. Nagyon megdöbbentett.. gyakorlatilag szikrázott a negatív érzés a levegőben... Ez nagyon szomorú :( ... gondolom a fizetések meg úgy a politikai dolgok miatt is.. de felszáltam a villamosra ( Miskolcon) és annyira negatív volt ott is minden ki/ szomorú volt :/

máj. 26. 10:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

#10 Leírtam. "Más emberek, más szokások"

Ha ugyanaz a gyerek máshol nő fel, más szokásokat tanul meg, akkor másképp is fog viselkedni felnőttként.

máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
59%

Elég egyértelmű. Évszázadok óta teljesen passzív a magyar történelem-szemlélet, aminek komoly hatásai vannak a mindennapokra. Mindig más a hibás, a komcsik, a nácik, a melegek, a bevándorlók, az oroszok, az amcsik, csak mi nem. Minket mindenbe belesodornak, kizsigerelnek, a multik viszik a pénzt, a politikai elit leválthatatlan, minek tessünk forradalmat csinálni, többször is belebuktunk, satöbbi. Nem veszem fel más után a szemetet, nem én csináltam, de az utca ne legyen szemetes. Utálom, hogy bedöglött a kereszteződésben a lámpa, de szóljon más. Borzalmas a házasságom, de se rendbe hozni, se megjavítani nem akarom. Rettenetes a munkám és megalázóan keveset keresek, de nem fogok két várossal arrébb költözni, mert rám ezt mérte ki a jóisten.


Amíg ez a mentalitás, addig felejtsük már el, hogy bármi jobb lesz, maximum javulgat néha az életminőség, ha a makrogazdasági helyzet épp megengedi, mint mondjuk 2013 és 2019 között. Amíg az ország java panaszkodik, de semmit nem tesz, addig marad a dagonya. Én nem megyek sehova, inkább teszem a dolgom.

máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
60%

9# Egy 4000 eurót kereső osztráknak nem hiszem hogy annyi panaszkodni valója lenne mint egy magyarnak, nem is panaszkodnak.


Egy egyszerű, indiai piacosnak sincs panaszkodni valója mert szegény és rossz körülmények között él. Boldog a vallásával és boldogan elfogadja a helyzetét.


Érdekes módon csak a magyar az aki folyamatosan panaszkodik és egyre hülyébb is lesz, amivel aztán tönkreteszi magát hogy megint panaszkodhasson... :D:D

máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
60%
Főleg az irigység miatt. A magyar is európai fehérkeresztény, csakhát ennek a típusnak pont a legalja.
máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
36%
Lám, a 14-es válaszoló személyében rögtön példát is mutat magáról az olyan "magyar" aki toxikusan negatív.
máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%

15# Az önreflexió egy nagyon fontos dolog, ha egy magyar kijelenti hogy igen, én egy alapvetően negatív hozzáállású ember vagyok aki irigykedik mindenkire és ezért gyűlölködik - akkor az az ember hajlandó a fejlődésre.


A fidesz szavazók nem képesek belátni, hogy mit művelnek valójában, egyszerűen úgy fogják fel, hogy az 500 milliós európában ők 1.5 millióan a legokosabbak, legjobbak és mindenki más hülye.


Aztán ha elmennél 500km-t nyugatra, meglátnád hogy működik egy normális társadalom. Persze ehhez fel kellene állni az M1 elől.

máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

#16 a gond ott van az érvelésedben, hogy nem a fidesz szavazók gyűlölködnek, nem a fidesz szavazói mocskolják a többieket csak mert azok másra szavaznak, nem a fidesz szavazók nézik le a többi embert és nem a fidesz szavazók beszélnek ilyen módon a magyarokról. Ahogy nem a fidesz szavazók érzik úgy hogy őket állandóan negatív emberek veszik körbe.

Veletek van itt a gond, ti gyűlölködtök és ti érzitek magatokat rosszul a körülöttetek levők között. Most is te vagy az aki ilyen módon beszélsz közel 3 millió emberről.

Veletek van itt a gond, nem velünk. Talán nem ártana belátnod és neked is elkezdened változni - hiszen te érzed rosszul magad, nem én!

máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%
A magyarországiak jó eséllyel a legpesszimistábbak közé tartoznak. De ez abszolút történelem, lásd csak a Himnuszt... Sokszor mi erdélyi magyarok is megrémülünk, mennyit panaszkodnak a magyarországiak, hogy állandóan baszogatja egyik a másikat, széthúzás, stb. Pedig elvileg ti sajnáltok minket, de lassan fordítva van. És nem, nem azért mert románia megelőzte Magyarországot, mert nagyon nem.
máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%

17# az egész fidesz valaminek a gyűlöletére épül.

Ott van pl a háborús plakát amin szépen fel vannak sorolva az ellenségek...

máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

#18

Elárulom, a Himnusz eredetileg sokkalta fennköltebb hangvételű volt, afféle templomi előadásmóddal. A ma ismert verzió 1920 után született meg.


'Nálunk szocializmus volt sok évtizeden át, ahol meg alap volt hogy örülj ha kaptál valamit a boltban és köszönd meg az eladónak, hogy nem lök fel vagy válaszol egyáltalán ha kérdezed.'


Ezt a módit azóta se értem. Miért pont a vásárlónak kéne lennie a kereskedelemért? Mintha nem a szakács igazodna az étkezőkhöz, hanem még ők örüljenek, ha főznek rájuk :)

máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!