Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali érzelmű emberek...

A baloldali érzelmű emberek mindig csak negatívan tudnak beszélni Magyarországról és a magyarokról?

Figyelt kérdés

Én azt figyeltem meg a saját ismerettségi körömben, hogy a balosok mindig fikázzák a magyarságot, sírnak, hogy Magyarország mennyire sz.r hely, bezzeg nyugaton minden jó, semmi probléma nincs. Most, hogy jobboldali kormány persze minden nagyon sz.r, előtte csak kicsit volt az. A magyarok, főleg a vidékiek meg buta prolik, akik szolgaságot érdemelnek. Nekem nagyon taszító ez a fajta hozzáállás, hogy örökké negatívan beszélnek a saját hazájukról, bár nem tudom ők annak érzik-e egyáltalán.

Szerintem politikai oldaltól függetlenül nagyon sok érték van Magyarországon, a magyar egy csodálatos nyelv és a kultúra sem gyengébb semmivel, mint a német, francia. Természetesen kell megismerni másokat is, de a saját kultúránk is van annyira értékes, hogy ne kelljen szégyenkeznünk. Nekem igazából nagyon jó érzés, ha néha elmegyek kirándulni és magyarul beszélnek az emberek körülöttem, érzem, hogy a helyemen vagyok. Én nagyon jól érzem magam itt attól függetlenül, hogy milyen a politikai helyzet és külföldieknek is igyekszem az ország pozitív oladalairól beszélni. Amúgy meg tapasztalataim szerint az idelátogató külföldiek egyáltalán nem ítélik meg rosszul a magyarokat, eljönnek turistaként, felsétálnak a Halászbástyához, látják Budapest mennyire gyönyörű város, milyen finomak a magyar ételek, nincs az a fajta lenézés, amiről a balosok beszélnek.



2023. okt. 25. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Mert az ország jelenlegi állapotában nehéz bármit is pozitivan látni.

Egyszerűen nemzeti tragédiának tartom azt, ami az országban történik és semennyire sem túlzóan, vagy ironikusan, hanem valóban úgy gondolom, hogy Trianonnal ér fel Orbán Viktor uralma.

2023. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Tök mindegy milyen oldali vagyok, Magyarország mai állapotáról nem tudok jót mondani. A múltról talán tudnék. Volt remény, de elb@szták.
2023. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Néha hajlamosak túlzásokba esni, de nagyon sok dologban sajnos teljesen igazuk van.


Orbán összes gyerekének az külföldi elitiskolákban való iskoláztatását is a mi adónkból fizették ki. Biztos azért, mert Magyarországon olyan világi színvonal van.

2023. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Tudnának azok pozitívan is ha lenne mire büszkének lenni. De mi a fenére legyenek büszkék jelenleg?

Világrekord inflációra? Világrekord reálbércsökkenésre? Fél millió filippínó behozatalára? Környezetszennyező akku gyárakra? Romániánál is szarabb életszínvonalra? Putyin párti külpolitikánkra?

2023. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Netán az egészségügyre, oktatásra, tömegközlekedés leállítására, Mészárosra, Tiborczra, a NER oligarchákra legyünk büszkék? Mondj egyetlen dolgot Magyarországgal kapcsolatban amire jelenleg büszkének lehetne lenni.
2023. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

"a magyar egy csodálatos nyelv és a kultúra sem gyengébb semmivel, mint a német, francia"

De, az. Tényleg nem lenne az, de jelenleg nem létezik a kultúra és a nyelvet alig beszélik az ideszületettek is.


A oktatás annyira szét lett verve, hogy a magyart alig beszélik helyesen az itt élők is.

Míg a kultúránk már nem igazán létezik. Itt mire gondolsz? Elmész vidékre egy faluba és kb. nulla kulturális esemény van, ami van, annak sincs köze a magyarsághoz. Esetleg a színházakra, művészetre gondolsz, amit a kormány szétvert, illetve ami még létezik azt kiéhezteti?


Ha lenne a magyaroknak még kultúrája, akkor a kormányt már leváltották volna legkésőbb 2018-ban.


Nem lehet véges ideig mutogatni a kultúrára, nyelvre, mert ha ezek lennének, akkor lennének dolgok, amiket az átlagemberek nem hagynának egy kormánynak.


"Most, hogy jobboldali kormány persze minden nagyon sz.r, előtte csak kicsit volt az"

Ennek semmi köze az ideológiához. Objektív számok alapján is látni lehet, hogy a fidesz rosszabb, mint az mszp volt.

Nyilván, az mszp se volt jó, de ennyire se volt szar.

2023. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Én szeretem ezt az országot, és megvetem, aki csak fikázni tudja.


A politikusaidat nem szeretem.

2023. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell általánosítani...Nekem vannak olyan baloldali ismerőseim, akik megállás nélkül szídják Orbánt és a fideszt, de büszke magyarok, szeretik a kultúránkat, ápolják hagyományainkat...
2023. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Én liberális, baloldali vagyok mégis szeretem a magyar népzenéket.
2023. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én eredendően ellenzéki vagyok, de sok fideszes rokonom van. Elég sokat vitáztunk, mára sok mindenben igazat adok nekik. Pl. hogy sok pozitív dologról az ellenzéki média egyszerűen nem számol be, vagy negatívnak állítja be. Pl. a Szob- Bp. vonaton szuper vonatok futnak, amit mindenki tud használni. Ellenzéki oldalon ez úgy jelent meg, hogy Mészáros vonatai...

vagy mindig a fostos Kelenföldi pályaudvart mutatják, hogy az milyen szakadt. Ez igaz, arról viszont nem beszélnek, hogy Bp. Fehérvár között mennyi állomást újítottak fel. Vagy ha igen, akkor biztos Mészáros. Az nem számít, hogy ezt az egész társadalom használhatja. De ettől még elég nagy szutyok a Fidesz.

2023. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!