Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a fideszeseknek...

Mi a baja a fideszeseknek azzal,ha valaki ateista?

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 13:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%

"Lol, ez mégis hogyan érv arra, hogy egy zuhanó gépen ne lehetne ateista?"

Zuhanó gépen is lehet ateista, és általában van is.

2023. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként nekem van egy remek javaslatom.

Tegyük próbára a dolgot, szedjük szét a társadalmat két csoportra.


Az egyik csoport az ateisták, akiket tudományhívőknek csúfolnak a vallásosok, próbáljanak élni csak a tudomány eszközeivel és eredményeivel. Ebbe beletartozik az autó, az elektromosság, a vízvezetékhálózat, az internet, az okostelefon, a röntgen, az MRI, egyáltalán az orvoslás, stbstb.

Mi csak ezeket használhatjuk.


A másik csoport legyen a vallásosok, ők viszont csak a vallás, a hit eszközeivel élhetnek.

Azaz imádkozhatnak napestig, járhatnak mindenféle templomokba meg egyházakba meg szektákba, stb.


Csak 3 évet csináljunk így végig, és meglátjuk, hogy melyik csoport hova jut :DDDDd

2023. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
14%
Semmi. Általában inkább a balosoknak szokott bajuk lenni azzal, ha valaki keresztény.
2023. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
8%

#22 Kértem már hogy ne keverd a hülyeséget a vallásossággal.

Amit te művelsz az a hülyeség.

Amit a vallásosak tesznek az meg az, hogy van egy vallásuk, hitük. Pont. Ettől még nem lesznek hülyék és nem képzelnek olyan baromságokat amiket te hiszel a vallásosokról.

Értem, hogy fogalmad sincsen a hitről, vallásról, de azt már általános iskolában tanítják, mint hirdetnek a nagyobb világvallások. nem találsz közöttük olyat ami hasonlót mondana, hogy a tudomány nem számít csak hinni kell istenben és az majd meggyógyít meg felszántja helyette a földet.

Ne folytad, mert már éppen eléggé ostobának állítottad be magadat! Kár lenne fokozni.

2023. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
12%

"A távol-keleten sincs ma a jelenben káosz, se Japánban, se Kínában, se Indiában, se a szigetvilágban."


De én nem olyan társadalmat akarok, mint ami ezeken a helyeken van, hanem olyat, mint Brazíliában.

2023. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
66%

@25

Magyarországon él ~10M ember, és az éves gyilkosságok száma 2017-ben ~250 volt ( [link] ). Brazíliában pedig él ~200M ember, és 2017-ben ~64.000 embert öltek meg. Tehát a lakosság kb. 20x annyi, viszont a gyilkosságok száma kb. 250x annyi.

Én nem vagyok arról meggyőződve, hogy Magyarországnak jót tenne, ha az éves gyilkosságok száma a 12-13 szorosára nőne hazánkban.

2023. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
62%

"Értem, hogy fogalmad sincsen a hitről, vallásról, de azt már általános iskolában tanítják, mint hirdetnek a nagyobb világvallások. nem találsz közöttük olyat ami hasonlót mondana, hogy a tudomány nem számít csak hinni kell istenben és az majd meggyógyít meg felszántja helyette a földet."


Nem-e? :D


Máté evangéliuma, 14.


[link]


"Péter ekkor így szólt hozzá: „Uram, ha te vagy, parancsold meg, hogy menjek oda hozzád a vízen.” 29Mire ő így szólt: „Jöjj!” Péter erre kiszállt a hajóból, elindult a vízen, és Jézus felé ment. 30Amikor azonban az erős szélre figyelt, megijedt, és amint süllyedni kezdett, felkiáltott: „Uram, ments meg!” 31Jézus azonnal kinyújtotta a kezét, megragadta őt, és ezt mondta neki: „Kicsinyhitű, miért kételkedtél?”"


Csak hinni kell, és járkálsz a vizen :DDDDD



Máté megint, 21.

[link]


Meglátott egy fügefát az út mellett, odament, de semmit sem talált rajta, csak levelet. Ekkor így szólt hozzá: „Ne teremjen rajtad gyümölcs soha többé!” És hirtelen elszáradt a fügefa. 20Amikor látták ezt a tanítványok, elcsodálkoztak, és azt kérdezték: „Hogyan száradt el ez a fügefa ilyen hirtelen?” 21Jézus így válaszolt nekik: „Bizony, mondom néktek, ha van hitetek, és nem kételkedtek, nem csak a fügefával tehetitek meg ezt, hanem ha ennek a hegynek azt mondjátok: Emelkedj fel, és vesd magad a tengerbe! - az is meglesz. 22És mindazt, amit imádságban hittel kértek, megkapjátok.”


Kiemelem külön:

Bizony, mondom néktek, ha van hitetek, és nem kételkedtek, nem csak a fügefával tehetitek meg ezt, hanem ha ennek a hegynek azt mondjátok: Emelkedj fel, és vesd magad a tengerbe! - az is meglesz.


És mindazt, amit imádságban hittel kértek, megkapjátok.


És akkor megint idézlek téged:

"nem találsz közöttük olyat ami hasonlót mondana, hogy a tudomány nem számít csak hinni kell istenben és az majd meggyógyít meg felszántja helyette a földet."



Egyre durvább öngólokat rúgtok :DDDDDDD

2023. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
15%

Hmm, lepontoztak a hisztis, sértődős hívők :D

Pedig csak a szentírásotokból idéztem :D

Mi a baj, nem értetek egyet Jézussal? :D

2023. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi.
2023. aug. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
76%
Én, ha életveszélyes helyzetben lennék, biztos nem kezdenék el imádkozni. Volt olyan, hogy majdnem balesetem lett, de akkor se gondoltam semmiféle istenre.
2023. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!