Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mi a baj a pedagógus...

Konkrétan mi a baj a pedagógus életpálya törvénnyel?

Figyelt kérdés

Konkrétan ki tudtok emelni kérdéses részt idézve és kifejte miért rossz vagy rosszabb mint eddig volt?

Mert igazából annyit tudok hogy tüntetések voltak, de semmi konkrétum.


2023. júl. 12. 00:44
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
Ja és miután megbizonyosodtál az árakról, nézd már meg legyszi h a nyugdíj több e itt mint 20000 azaz húszezer Ft és készíts egy költségvetést hogy tudnád beosztani 😅
2023. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt honlap szerint a megélhetési költség 2589 UAH.

Tehát azt állítod, hogy itthon 24ezer forintból meg lehet vásárolni az élelmet, nem élelem jellegű dolgokat és szolgáltatásokat az egészség fenntartásához?


Ugyanígy az a kárpáthíres cikknél is, ha már a forrásig elmész ott már az lesz, hogy a kezdőtanárok fizetése 7600 UAH. És Ukrajnában BsC diploma kell a tanításhoz, tehát ezt nem lehet az ottani diplomás bérhez hasonlítani. Pont ez a cikkben levő változtatás lényege, hogy a nagyobb fizetés mellé egyetemi diploma lesz az elvárás, a tanárok szakmai minősítéséről pedig egy szó sem esik.


Nem véletlenül nincs vele gondja az EU-nak, mert nincsenek benne olyan korlátozások, mint a magyar törvényben, ami nem rendelkezik béremelésről csak korlátozásokról.

2023. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

“ általad linkelt honlap szerint a megélhetési költség 2589 UAH. “


Melyiket linkelte hogy ennyi kell egy hónapra ?

En Pesten a Lidölbe ezektől sokkal olcsóbban vásárolok, mint amit linkelt. A rezsim is olcsóbb a linkeltnél. Ezek szerint itt Pesten még kevesebb kell mint 25K :D


21 ne tulozz bácsikám 1300 grivenyt kap, az csak 13K :D

Minden évben eltölt 3-6 hónapot EU-ban idény munkán.

2023. júl. 12. 13:32
 24/31 anonim válasza:

@22-es ezt írod: általad linkelt honlap szerint a megélhetési költség 2589 UAH.



Hát be haragudj, nem kenyerem a személyeskedés, de ha neked a magyarnál drágább árak láttán az jött le, hogy huszonötezerből meg lehet élni, akkor vannak bajok nálad.

Egyébként sem írtam én olyat sehol, idézd már kérlek. Ez meredekebb kijelentés, mint amikor az egyik magyar politikus azt mondt 48000-ből meg lehet élni. És akkor fele annyiba se kerültek a dolgok. 4x nagyobb marhaságot mondtál.

De nosza rajta csinálj egy költségvetést, hogy osszak be 25 ezret. Januárban a rezsim volt 40000, maradt mínusz 15

2023. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ukrán Auchan 1 kg rizs 460 Ft

[link]


Liszt ára 150

[link]


Olaj is 450-ért van a 850 ml-es.


Egyértelműen olcsóbb valamivel az ottani auchan az itteni auchan-hoz képest.

2023. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Szerintem azt valamelyik politikus mondhatta 14-ben, akkor az 300€ volt. Most 60€ ér ugyanaz az összeg a 2500 griveny, ugye volt egy 500%-os infláció.

Érdekes hogy valamiért az ők fizetésük 30000 UAH volt már akkor is azóta meg emelték folyamatosan haboru óta is :D

Egyszerű a dolog ha megvan a cikk meg kell nézni facen a helyiek reakcióját ha valaki ilyet mond. Vagy facen Kárpátaljai csoportban kérdezz rá elég-e 2500 griveny egy hónapra. Azért nem élőben mert úgy megvernének :D

2023. júl. 12. 13:45
 27/31 A kérdező kommentje:

Auchan van Ukrajnába? Lembergig bejártam de sose láttam eddig.

8dl olaj itt 440-be jön ki, mert 550 egy liter olaj az Auchanba. Még így is drágább, de mondom sztem nem életszerű hogy valaki 300-400 kilométert utazzon egy Auchanba, hiába olcsóbb mint a többi. Én amit ismerek kint az a Barva (Барва), a Silverland meg az ATB (АТБ). Rozetka az online shop úgy tudom.

Akárhogy is a havi 25000 forint az vicc kategória :D

2023. júl. 12. 13:51
 28/31 anonim válasza:

Van, 4 városban. A legközelebbi hozzám 350km (egyébként Lvivben pont van). Nálunk csak ATB meg SPAR van meg kis boltok. A SPAR elég drága. Webshop kicsit átláthatatlan, ezért nem azt linkeltem, de pl itt a 900-as zacskós tej 400ft. [link]

2.5%-os 330: [link]


Magyar oldalon 220-ért veszem.


S-Budget rizs 800 gramm 600+Ft: [link]

2023. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

De ha megnézed a sertés lapocka is ugyanannyi:

[link]


[link]


Ennyit arról hogy huszonötezerből meg lehet élni. Nektek Magyarországon tízszer annyi a fizutok, mégis panaszkodtok.

2023. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Hússzor majdnem, 480 nettót keresek, heggesztőként :)

Ez se sok amúgy de nem is tragikus.

2023. júl. 12. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!