Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne, ha magas fizetésér...

Jobb lenne, ha magas fizetésért dolgoznának a pedagógusok, de rendes/teljes munkaidőbe? Jó lenne egy ilyen életpálya modell?

Figyelt kérdés

Mikor elsőéves egyetemista voltam, mutatta a mat-fizes ex-tanárnőm az órarendjét. Majdnem minden órában ki volt írva. Sok helyettesítéssel persze. Nem hiszem, ha ő vagy én diákként elbírtam a folyamatos 0. 7-8 órákat, akkor a maiak nem. A világ úgyis efelé halad. Elöregedő a pedagógus társadalom. A jelenlegi tanári kar 40%-a nyugdíjba vonul. A kevés fizuk mellett persze nem jön senki. És itt jön az ötletem!


Megszüntetnénk azt, amiért irígykednek vagy útálják őket a többiek. Megszűnne a részmunkaidős pálya és 7-8 órákat lennének a gyerekekkel, persze ebben ugyanúgy benne lenne a napközi, tesi, ofő, hittan szóval lehetne pihizni közbe. De pl a természettudományokat összevonnák és a biosz vagy fizika tanár tanítaná a kémiát meg a föcit is. Viszont ami a jó benne...


Így már megkapnák a kezdők is a 240-250 nettót és később lehetne 350-380 is a fizetésük + bkv bérletpótlék 5 ezer és cafetéria vagy szép kártya 5k-ért. Valamit valamiért....



2022. jan. 31. 19:55
A kérdező szavazást indított:
jó 5let
talán
nem jó mert beírom...
21 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Ha neked pihenés amikor dolgozatot javítanak otthon vagy a tanáriba....


Komcsik csinálták nem tekintették munkának a szellemi elfoglaltságot.

2022. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Egyet ne feledj. Egy tanár akkor is dolgozik, mikor épp dolgozatot javít, a másnapi órára gyűjti az anyagot, készíti elő a kísérletet, stb. Én inkább azt támogatnám, hogy heti 5*5 órát kelljen tartaniuk minimum, ami 25*45 perc hetente. Ehhez pedig én korrektnek találnék egy 220-240.000 forintos fizetést.
2022. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

A pedagógusok rohadtul nem részmunkaidőben dolgoznak. Igen, nem 40 tanórájuk van hetente, de a munkájuk része egy csomó adminisztráció is. Sem a dolgozat nem javítja ki magát, sem a jegyek, hiányzások, stb leadminisztrálása nem végzi el magát. Évente párszor szülői, fogadóóra, továbbképzés, értekezlet, stb és csak egy tapasztalt tanár az, akinek nem kell készülnie az órákra.

Simán meg van most is az a 40 plusz mínusz egy-két munkaóra az átlag tanárnak.

Az egyedüli luxus, amit tényleg élveznek, az a sok szabadság.

2022. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Már most is kapnak 220-240 is. Igaz nem pályakezdőként. Akkor szerinted minden így jó ahogy most van? Nem tudom


1-es. Láttam olyan dolikat. Van a családban tanár elég. A magyar elemzés pár közhelyes mondat a fizika, matek meg mind ugyanazok a válaszok. Már ránézel és tudod. Nem egy nagy cucc javítani elhiheted nekem

2022. jan. 31. 20:12
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem támogatnám, így is eleve sok felesleges töltelék tárgy van. 10-11. osztályban rajz meg ének óra? 12. osztályban etika? Hittan? Ne 16-18 éves gyerekeket akarjunk már ilyenekre tanítani. Az etika, viselkedéstan meg média teljesen oké lenne mondjuk 10 évesen, de nem 18.


És az az ötleted is, hogy:

"De pl a természettudományokat összevonnák és a biosz vagy fizika tanár tanítaná a kémiát meg a föcit is."

Oda kéne figyelni ezeken az órákon, nem csak túlélni, mert míg így sem elég alapos. A földrajz nagy mértékben összefügg a történelemmel, gazdasággal, politikával és nagyon sok mai kérdésre választ ad(na, ha figyelnének az emberek órán). A biológia, kémia, fizika és matematika a világegyetem és MINDENNEK az alapját szolgáltatja. Az emberi szervezet, élőlények, élettelen tárgyak, elektrotechnika, a vegyületek előállítása, atomok és kötések... Egyszerűen így sincs elég idő rá szánva, azért hülyék az emberek. Nem szabad megszüntetni és összevonni a természettudományos tárgyakat, nem szabad hagyni, hogy "ha ez érdekli, majd ilyen egyetemre megy" és még jobban lebutítsuk a felsőoktatást.



Ezen felül egy tanár, akarom mondani egy felkészült, JÓ tanár folyamatosan figyel a változásokra, új dolgokra, felhívja a figyelmet a részletekre, problémákra, kérdéses szituációkra és összeköti a tárgyát más tárgyakkal. Mindezt úgy, hogy készül az órákra, adminisztrál, házit és dolgozatot irat, majd ezeket ki is javítja.

Ha nem elég indok az a magas órabérnek, hogy ŐK NEVELIK A JÖVŐ GENERÁCIÓJÁT, akkor veled van a baj. És amíg rosszak a bérek és sokat kell dolgozni, bizony senki nem megy tanárnak. Ha majd a kezdő tanárok (ami jelzem, osztatlan 5 éves egyetemi képzés) órabére bruttó 2000-2500 forinttól indul, és tapasztalat, szakvizsgák és minősítések alapján megy fel, menni fognak az emberek tanárnak. Akkor le lehet csökkenteni a fejenkénti óraszámot 20-25 órára, ami mellé majd ő eldönti, hogy mit szeretne csinálni.

2022. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha szerinted most is 220-240 körül kapnak kézhez, akkor elképzelésed sincs arról amiről beszélsz. A többség 180 felett nem kap egy átlagos hónapban, miközben normális albérletet 100 plusz rezsi alatt nem találsz, az iskolába te hordod a papírt és a tintapatront, de van hogy a krétát is, és akkor még kéne enni, inni, legalább a kínai boltból öltözködni, tisztálkodni, ha nem fizetik, akkor ott van még a benzin vagy a bérlet ára... A felére mondhatod, hogy "de az nem kell mindenkinek", viszont még így sem fogsz tudni kijönni ennyi pénzből. És akkor még nem beszéltünk megtakarításról, váratlan kiadásokról, a hobbit pedig jobb ha fel se hozom, mert itt kap sírógörcsöt akinek van egy kis empátiája.
2022. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
5, az az érzésem, hogy azért vannak ilyen töltelék tárgyak, hogy kibírják a napot. Most képzeld el full száraz tömény matek-magyar lenne. Megőrűlnének. Ezeknek a töltelék tantárgyaknak van értelme. Ének: megtanulnak szolmizálni, rajz: készség, hittan,etika: megtanulják az illemet. Nagyon szemtelenek a mai gyerekek, verik így is atanárokat. tesi: alap egy tininek
2022. jan. 31. 20:24
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Ének,rajz,etika, stb


Alapvető műveltséghez elengedhetetlen.


Az egy más kérdés hogy rajtad nem segített :D

2022. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Mikor jut már el oda,sok sötét elméjű,hogy a munka nem idő függvénye?

Illetve nem attól lesz valami jó,hogy bent vagyunk egy munkahelyen.

Egy tanár,de sok más ember is otthon is dolgozik.


Hiába ülne bent egy tanár,este 6-ig,nem ezen múlik.

Nálunk ez a szocializmusból hozott baromság,hogy munkaidő.

Ezért vannak ilyen baromságok,hogy rövidített óra,bedolgozós hétvége,mindenki tudja,hogy ilyenkor ezek szinte üres napok,de a lényeg,hogy megszivattuk,be ment a munkahelyére,dolgozott.


Elég lenne napi 4 óra oktatás is,de az normális,fontos dolgokról szóljon,nem arról,nem pedig felesleges dolgokról.

2022. febr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
25%
Két évig dolgoztam középiskolában. Nem bírtam azt a légkört, ami ott van a tanárok közt. Egy gusztustalan, útálkozó, beképzelt banda, akik képtelenek a legkisebb szolidarításra is. Megérdemlik a sorsukat.
2022. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!