Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mi a baj a pedagógus...

Konkrétan mi a baj a pedagógus életpálya törvénnyel?

Figyelt kérdés

Konkrétan ki tudtok emelni kérdéses részt idézve és kifejte miért rossz vagy rosszabb mint eddig volt?

Mert igazából annyit tudok hogy tüntetések voltak, de semmi konkrétum.


2023. júl. 12. 00:44
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

9 írj ki erről egy kérdést.

Komolyan érdekelne, ha lenne valaki aki kiemeli. Mert eddig kicsit olyannak tűnik számomra, mint a füzesabonyi választási híradó, hogy azt szeretnék, ha “jó lenne”. De hogy mibe, azt senki se tudja megfogalmazni. Tehát mik azok a kérdéses részek, ami miatt fel vannak háborodva az emberek?

2023. júl. 12. 09:07
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Azért tűnik olyannak, mert nem vagy hajlandó elolvasni semmit a témában, ott a link a megjegyzés elején, le van írva mi a probléma a törvénnyel, tessék elolvasni, ha már magát a törvént vagy bármit a témában nem vagy hajlandó.

2023. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Nem a törvényről szólt konkrétan, hanem a tüntetésről, amiben azt követelik, vonják vissza a státusz törvényt. Okokat nem igazán fogalmaztak meg.
2023. júl. 12. 09:16
 14/31 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi link első ránézésre jobb, ezt elolvasom
2023. júl. 12. 09:17
 15/31 A kérdező kommentje:

Megnéztem, valóban voltak benne durva részek, jó hogy nem fogadták el abban a formában. A sárgával kiemelt már más tészta, sokat szelídült.

Köszi a linket, benne volt amire kiváncsi voltam!

2023. júl. 12. 09:52
 16/31 anonim válasza:
30%

Azok a változások teljesen normálisak. Nálunk, Ukrajnában bruttó 55 ezer forint a tanárok fizetése, az átlagbér pedig 125 ezer forintnak megfelelő hrivnya. Az élelmiszer árakat szívesen megosztom, a rezsit is, mert drágább, mint Magyarországon! Én átjárok vásárolni, a határ mellett élek. Nálunk is tervezik a béremelést, a feltételeit idézem:


“A béremelés nem lesz fájdalommentes.

Például az iskolák számának csökkenésével, a tanárok szakmai minősítésével, a tanári pályára való belépési küszöb felállításával és egyéb szigorításokkal, korlátozásokkal jár majd.”


Tehát ez egy teljesen demokratikus lépés, az EU szerint is rendben van így.

2023. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
2023. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%

Tehát a rezsi és az élelmiszer drágább Ukrajnában, ami egész Európának szállítja az élelmiszert. És a tanárok fizetése 55 000 Ft. Ebből Magyarországon nem fizeted ki egy garzonlakás rezsijét sem és élelmiszerre semmi nem marad. Tehát azt akarod mondani, hogy Ukrajnában fényevők a tanárok, akik az erdőben laknak hajléktalanként?


Ennél azért hihetőbbet találj ki kamu kommentként.

2023. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nekem is Kárpátaljaiak a szüleim, de én már itt születtem. Cigi, vodka ami olcsóbb kint. Rokonok szerint az élelmiszer legalább annyi, mint nálunk, a tanári fizu meg benne van a cikkben ami linkelve lett. Nem tudom annak mennyi a nettója ott, de nettóban is nevetséges összeg lenne.


A gáz 7.80 a net szerint +3 UAH/ köbméter a szállítási díja, ez olyan 110 forint/ köbméter. Ettől valóban nem drágább itthon.

Itt található: [link]


Mielőtt kamunak nevezel valamit, érdemes lehet utánanézni :)

2023. júl. 12. 13:04
 20/31 anonim válasza:

Persze @18-as, kamu minden ami nem a te narratívád szerint van. A fizu a linken olvasható, bruttó 5500 hrivnya. Adózva kb 40000 Ft. Ehhez jön olyan 20000 Ft pótlék.


Egy kiló rizs, 79 hrivnya (majdnem 800ft): [link]


5kg Liszt 1300 (MO-n 200/kg árban veszem): [link]


8dl olaj, 600Ft (nincs 1 liter sem): [link]


200gr vaj 800 Ft: [link]


Sajt 2000ft/kg: [link]


Az áram ára most lett felemelve nemes egyszerűséggel duplára: [link]


A gáz ára meg 10.80 hrivnya, ami 100-110 Ft.

[link]


Mondj valamit dude, ne tűnj el 😂

2023. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!