Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a melegjogi...

Miért gondolják a melegjogi szervezetek, hogy egy alig látható kisebbség kedvéért (transzok) kellene átírni az alkotmányt és törvényeket?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy transz ismerősömmel, akivel már jó ideje chatelgettünk, és végül kezdeményeztem egy találkozót. Valahogy ott tudatosult csak bennem, hogy lényegében évek óta most látok először személyesen transzot (Pride-ra nem járok heteróként, meg amúgy se lenne gyomrom a szélsőséges elemek miatt). Ezt meg is említettem neki, mire elmondta, hogy jól ismeri a közösségét és amennyire tudja itthon nagyjából 200-an vannak azok, akik szeretnének is úgy élni mint ő, tehát úgy öltözni, jogilag elbírálva lenni, mintha az áhított nemhez tartozóan születtek volna.

Ő erre alapozva követel magának jogokat (jogi név- és nemváltoztatás, tetszőleges wc-be való bejárás), mondván ilyen kevés ember miatt miért ne lehetne átírni a valóságot, tehát elismerni, hogy mindenki az, aminek érzi/mondja magát. Én meg ugyanerre hivatkozva utasítom ezt el, hiszen ne 200 fő igényeihez igazítsuk szerintem 9,6 millió ember világképét, értékrendjét. Annál inkább sem, mert ennyi erővel minden ember allűrjeihez, érzésvilágához külön hozzá kellene igazítani a társadalmi rendet, ami egyrészt lehetetlen, másrészt szép nagy káosz lenne rövid időn belül.

Ti mit gondoltok?



2023. jún. 15. 21:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

#16 (kérdező)

"Hogyisne okozna, pl. gyakorló keresztények tömegeinek, vagy a normalitást elfogadó emberek tömegeinek. Vagy te veszed a bátorságod és eldöntöd helyettük azt, hogy mi okoz nekik szenvedést és mi nem?"


Na ezt mondjuk elmondhatnád részletesebben, hogy egy mezei pityu hivatalos papírjai hogyan okoznak szenvedést egy adott vallás követőinek meg bárki másnak? És nem. Az agyukban okozott képzelt fájdalmuk nem számít, mert azt a szenvedést ők okozzák saját maguknak azzal, hogy mások magánügyein mérgelődnek.

2023. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

#18

Az nem "súlyos kényszerbetegség" hogy hülyeségeket osztasz meg a gyakori kérdéseken. X'D

Az simán csak az értelmi szinted hiánya.

2023. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mit gondoltok?"


Azt, hogy nem érted se a jogrendszert, se az alapjogokat, se a társadalmi működést.

2023. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!