Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a melegjogi...

Miért gondolják a melegjogi szervezetek, hogy egy alig látható kisebbség kedvéért (transzok) kellene átírni az alkotmányt és törvényeket?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy transz ismerősömmel, akivel már jó ideje chatelgettünk, és végül kezdeményeztem egy találkozót. Valahogy ott tudatosult csak bennem, hogy lényegében évek óta most látok először személyesen transzot (Pride-ra nem járok heteróként, meg amúgy se lenne gyomrom a szélsőséges elemek miatt). Ezt meg is említettem neki, mire elmondta, hogy jól ismeri a közösségét és amennyire tudja itthon nagyjából 200-an vannak azok, akik szeretnének is úgy élni mint ő, tehát úgy öltözni, jogilag elbírálva lenni, mintha az áhított nemhez tartozóan születtek volna.

Ő erre alapozva követel magának jogokat (jogi név- és nemváltoztatás, tetszőleges wc-be való bejárás), mondván ilyen kevés ember miatt miért ne lehetne átírni a valóságot, tehát elismerni, hogy mindenki az, aminek érzi/mondja magát. Én meg ugyanerre hivatkozva utasítom ezt el, hiszen ne 200 fő igényeihez igazítsuk szerintem 9,6 millió ember világképét, értékrendjét. Annál inkább sem, mert ennyi erővel minden ember allűrjeihez, érzésvilágához külön hozzá kellene igazítani a társadalmi rendet, ami egyrészt lehetetlen, másrészt szép nagy káosz lenne rövid időn belül.

Ti mit gondoltok?



2023. jún. 15. 21:01
A kérdező szavazást indított:
Így van, nem lehet minden ember igényeihez külön hozzáigazítani a társadalmi rendet
Nem, meg kell próbálni minden ember igényeihez külön hozzáigazítani a társadalmi berendezkedést
27 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 Fsms ***** válasza:
89%
Mekkora troll kérdés.
2023. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
62%
Azt a szart nem átírnie kell, hanem az egészet törölni, és ujjat írni LMBTQ alapokon.
2023. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

"hiszen ne 200 fő igényeihez igazítsuk szerintem 9,6 millió ember világképét, értékrendjét"

Hogy érinti 9 millió ember értékrendjét az, hogy egy random ember hivatalos irataiban nem István van, hanem Boglárka? A mozgássérültek miatt el lehet venni a parkolóhelyet az egészségesektől, de egy szaros nemváltoztatást nem lehet engedni egy transznak? Milyen logika ez?

2023. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

"mert ennyi erővel minden ember allűrjeihez, érzésvilágához külön hozzá kellene igazítani a társadalmi rendet"

Így van, az kellene legyen a cél, hogy a lehető legtöbb ember igényeit kielégítsük, nyilván úgy, hogy azzal nem ártunk a többi embernek, vagy ha ártunk, akkor nem olyan mértékben ami már nem éri meg. El nem tudom képzelni hogy hogyan lehet valaki célja direkt keresztbe tenni a kisebbségi csoportoknak...

Egy közösségben élünk, az az alapvető hogy egymást támogatjuk, segítjük.

2023. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

3: tudom, hogy a logika nem az erősségetek, de próbáljuk meg.

Ha én elfogadom valakinél azt, hogy mától az a valóság, amit ő annak él meg, akkor ha egy skizofrén innentől ha Jézusnak mondja magát, akkor le kell előtte borulnom? Vagy ha én Elon Musknak, akkor vihetem az államkasszát? Mert ez következik ebből. Ha a transzok esetében legimáljuk azt a valóságot, amit ők annak élnek meg, akkor ezt mindenki másra is ki kell terjeszteni. Ez gondolom, világos, hiszen egyenlőségpárti vagy.

2023. jún. 15. 21:17
 6/43 anonim ***** válasza:
11%

"ujjat írni" :DDD

Azt eddig is tudtam, hogy a transz-támogatók nem normálisak...

[link]

...de azt nem hittem, hogy még írni sem tudnak. Rajta, ketteske: írjál "ujjat", aztán küld el nekem a teljes szöveget, hadd röhögjek rajta(d)! :D

2023. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

4: azzal, hogy nem legitimálom a képzelt valóságot, amit egy kisebbségi csoport megél, az nem azt jelenti, hogy direkt célom nekik keresztbe tenni, hanem az, a saját valóságba vetett hitemet védelmezem.

De ha ilyen toleráns vagy, akkor gondolom azt is alkotmányba foglalnád, hogy vannak alsóbb- és felsőbbrendű emberi fajok, hiszen egyes hazai nácik pl. ezt vallják. Az egyenlő bánásmód meg a nem direktbe keresztbe tevés minden kisebbségi csoportra ki kell terjedjen, nem?

2023. jún. 15. 21:21
 8/43 anonim ***** válasza:
98%

"Vagy ha én Elon Musknak, akkor vihetem az államkasszát?"

Nem viheted, de pl. Magyarországon nem lehet külföldi nevet adni a gyerekednek, csak magyarosítottat. Ezért van pl. Dzsenifer a Jenifer helyett. Ez ugyan azért van amiért egy transz sem válthat másik nemű névre. Sőt, senki sem, én pl. férfiként, nem transzneműként használnék női nevet, mert jobban tetszik, mégsem tehetem meg. Hogy ezt hogy sikerült párhuzamba állítani Jézussal azt nem tudom, de szerintem a névváltoztatást lehetne sokkal szabadabban kezelni, az senkinek nem fáj hogy valakinek más a neve mint amit születésekor kapott. Nehogymár a saját nevem attól függjön, hogy másoknak mi tetszik jobban, ez baromság.

2023. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
90%

Most az állítólagos ismerősöd állítását én nem kezdem szétcincálni, hogy miért vérzik több sebből. Remélem nem para. :D


Semmit nem változtat a te "valóságodon" az, hogy egy random ember mit tesz. Engem speciel gcire nem érdekel, hogy egy random embernek mi van az irataiba írva, és az sem érdekel (nő vagyok egyébként, annak is születtem), hogy miközben éppen fektetem a kábelt a redvás vasúti budiban, akkor aki a szomszéd fülkében nyomja szintén az milyen nemiszervvel csusszant ki az anyjából. Meg se tudom alapból ezt az infót, mert idegen. Ha meg nem idegen, akkor nem ezalapján ítélem meg úgysem.

Abba úgysem lehet beleszólni, hogy ki milyen ruhát visel. Ebből kiindulva, ha mindenki abba a budiba megy be, amilyen neműnek született, kész káosz lenne. Képzeld már el, hogy a nőibe bemenne mindenféle szakállas fickó arra hivatkozva, hogy ő amúgy pnával született, csak tranzícionált, de hát abba megy, aminek született. Ez tulajdonképpen annak a fordítottja, mint az a feltételezés, hogy nőnek öltözött faszik fognak kukkolni, csak mondjuk így "álruha" nélkül bemehet, mondván, hogy nőnek született.

Egyszerűen szerintem ez magánügy, hogy ki transz, ki nem. Élje az életét ahogy akarja(nyilván megfelelő orvosi vizsgálatok után), legyen az irataiban az, ami ennek megfelelő. Ahol kell az irat, ott irreleváns a biológiai nem. Eü-ben ott a nyilvántartás, ami részletesebb, mint ami papírokra van írva. Munkavállalásnál a főnöknek semmi köze, hogy ki transz, határátlépésnél szintén nem ez a fontos, ha piát vagy cigit akarsz venni ott se a nem a lényeg, ha a kallernak mutatod a diákigazolványod, akkor se a nemed a lényeg. Csak mondjuk egy csomó nehézségtől megóvod az érintettet azzal, hogy minden alkalommal, amikor előkerül a papír, akkor nincs fennakadás, iratokkal visszaéléssel való vádaskodás, magyarázatra kényszerítés.

2023. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
98%
Én még mindig nem értem, hogy a többi 9 millió embert miért érintené hátrányosan, ha 200 ember megváltoztathatja a nemét. Ettől hol változik más értékrendje? Ha eddig nem foglalkoztak a transzokkal, ezután sem kell majd.
2023. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!