Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a melegjogi...

Miért gondolják a melegjogi szervezetek, hogy egy alig látható kisebbség kedvéért (transzok) kellene átírni az alkotmányt és törvényeket?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy transz ismerősömmel, akivel már jó ideje chatelgettünk, és végül kezdeményeztem egy találkozót. Valahogy ott tudatosult csak bennem, hogy lényegében évek óta most látok először személyesen transzot (Pride-ra nem járok heteróként, meg amúgy se lenne gyomrom a szélsőséges elemek miatt). Ezt meg is említettem neki, mire elmondta, hogy jól ismeri a közösségét és amennyire tudja itthon nagyjából 200-an vannak azok, akik szeretnének is úgy élni mint ő, tehát úgy öltözni, jogilag elbírálva lenni, mintha az áhított nemhez tartozóan születtek volna.

Ő erre alapozva követel magának jogokat (jogi név- és nemváltoztatás, tetszőleges wc-be való bejárás), mondván ilyen kevés ember miatt miért ne lehetne átírni a valóságot, tehát elismerni, hogy mindenki az, aminek érzi/mondja magát. Én meg ugyanerre hivatkozva utasítom ezt el, hiszen ne 200 fő igényeihez igazítsuk szerintem 9,6 millió ember világképét, értékrendjét. Annál inkább sem, mert ennyi erővel minden ember allűrjeihez, érzésvilágához külön hozzá kellene igazítani a társadalmi rendet, ami egyrészt lehetetlen, másrészt szép nagy káosz lenne rövid időn belül.

Ti mit gondoltok?



2023. jún. 15. 21:01
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
81%

A transzok az új ellenség, 0rbán rezsimjében, erre kell fröcsögnie a népnemzethy kurzusnak, meg brüsszel, amiről sok észlény azt hiszi, hogy egy ember, és meg akarja verni, tényleg ilyen hozzászólásokkal is találkoztam a you tube csatornán.

Elképeszten züllik le a társadom ezen része, a gyűlölködésen, sorosozáson, komcsizáson kívül semmihez nem értenek, egy normális gondolatuk nincsen, beszéni nem lehet velük, ömlik belőlük a fidesz propagandája, intoleránsak sorolhatnám de minek, úgy is tudja mindenki miről van szó.

Egyébként a 200-at te találhattad ki, mert annál sokkal többen vannak, nyagyságrendekkel.

Alkotmányunk pedig már nincs, 0rbán, és bandája azt is eltüntette, a demokráciával együtt, ebben az országban.

2023. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
94%
Én azt nem értem, hogyha szerinted olyan elhanyagolható kis csoportról van szó, akkor miért nem kaphatnak egyenlő jogokat? Mármint, akkor nem olyan fontos, tehát miért baj, ha egyenlő állampolgárokként ismeri el őket a törvény? Miért baj, ha egy kisebbségi csoportot nem idegenít el es kezel le az állam? Pláne hogy az ő egyenlő jogaik nem csökkentik a te jogaidat.
2023. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
14%
Egyesek azt gondolják körülöttük forog a világ.Az egész ott kezdődik az egész nemváltás egy óriási humbug.Nemváltás nem létezik.A szerencsétlen magukat nőnek képzelő embereket csak a külső nemi jellegüktől szabadítják meg a csontozatot és a kromoszómákat és még sok mindent képtelenek átalakítani.
2023. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
93%
#33 tulajdonképpen az egész orvostudomány az ellenkezőjét mondja… én inkább nekik hiszek.
2023. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ha valaki mondjuk fiúnak született de bizonyos okok miatt lánynak érzi magát azt megilleti az a jog, hogy olyan változtatásokat végeztessen el magán, ami miatt teljes embernek érezheti magát. Mivel engem nem érint az, hogy mondjuk egy személy nevet változtat, illetve bizonyos műtéteken esik át nemének megváltoztatása érdekében, így nem értem milyen hátrányokat eredményezne ez a társadalom többi tagjával szemben. Ezért én úgy látom, hogy megilleti a transzokat ez a jog, hogy önmagukról rendelkezzenek ilyen téren.
2023. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

"Én is kisebbségben vagyok, ugyanis súlyos kényszerbetegségem van"


Gondolj bele, milyen lenne, ha minden adatotba óriási betűkkel lenne írva, hogy te bizony ebben a betegségben szenvedsz! Mert, hogy a transzneműeknél konkrétan oda van írva, amint előkerülnek az adatok, hisz egy nőies embert Márknak, egy férfias, szakállas embert meg Juliannának fog mutatni. Te szeretnéd, ha veled is ez lenne?

2023. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
35: oké, megilleti a jog, rendben. De istenbizony, ettől még igazat kell adnom a 33-as válaszolónak. Hiába operáltatja át magát a delikvens, attól még férfi/nő marad. Hogy tényleg nemet változtasson, ahhoz le kellene cseréltetnie a kromoszómakészletét, ott pedig még nem tart a tudomány. Szóval műtesse magát, az ő baja, de ez igazából csak pótcselekvés.
2023. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
#37 Ha ő így jobban érzi magát és jobban férfinek/nőnek érzi magát, akkor hagy tegye. Az pedig, hogy nem tudja lecseréltetni a kromoszóma készletét az amúgy sem a te bajod.
2023. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

#8

Arról nem is beszélve, hogy már maga a nevekre vonatkozó törvények és jogszabályok is néhány esetben nem igen lettek alkalmazva. (meg a nagy részük hülyeség is)


Például "hallás alapján eldönthető kell ,hogy legyen, hogy férfi vagy női név-e". Na igen.... És akkor a "jácint" miért is engedélyezett mint férfi név? Mert ez például eléggé nőinek hangzik ha sose találkoztál a névvel korábban. És ezt tapasztalatból mondom, mert én is csak azért tudom, hogy férfi név mert valaki más elmondta, hogy amúgy az egy férfi név.


A magyarosítási törvény még érthető is, főleg azzal a résszel, hogy "csak akkor nem kell magyarosítani, ha a név származási országából van legalább egy vér szerinti felmenőd". Ami azért még érthető is. De az összes többi törvény/jogszabály ami a nevekre vonatkozik eléggé haszontalan.

2023. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

#14

Arra kíváncsi lennék, hogy azt a "toronymagasan a legmagasabb" dolgot honnan szedted.

Mert eléggé kamu szagúnak tűnik.

2023. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!