Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a balos LMBTQ nyomulás...

Ez a balos LMBTQ nyomulás mikor fog leállni? Mikor mondják azt, hogy most már elég, elértük a céljainkat, lenyugodhatunk végre?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok a kormány nagy barátja gyűlöletkeltés terén (sőt semmiben), de ez a közelgő Pride-hónap elgondolkodtatott. Eddig volt egy napjuk az évben, legyen, oké, de miért kell ezt már hónappá bővíteni, akkor miért ne legyen egyből évszak, majd év, évtized és így tovább? A zászlóik kinn vannak köztereken, középületeken, zebrákat festenek szivárványszínűre nyugaton, minden joguk megvan, az is, ami már teljes abszurdumba hajlik.

Ennek ellenére ott a legkövetelőzőbbek és legelégedetlenebbek, ahol a legelfogadóbbak velük: nyugaton. Közben ahol ténylegesen el vannak nyomva, arab világ és Irán (akasztás), Uganda (nyakazás), Palesztina, ott alig hallasz valamit róluk, oda nem mennek az itt nagyon hangos bajtársaik.

Minden harmadik Netflix, Disney, HBO film már tartalmaz meleg karaktert, az Oscar konkrétan 2024-től bevezette a kötelező melegkvótát: nem lehet jelölni olyan filmet, amiben nincs meleg szereplő!

Én nem gondolom, hogy bármit be kellene tiltani, de szerintetek nem jogos kérdés az, hogy végül is mikor lesz nekik elég, mikor mondják végre azt, hogy most már egyenlőek vagyunk?



2023. jún. 13. 23:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
29%

#40 van erre több hónap is, karácsony, húsvét, zsidóknál, hannuka, szóval ez elég gagyi érv.

Az álszentség, ha már nem sikerült megérteni az előző kommentem abban rejlik, hogy a bibliában és a tanításban szereplő rengeteg szabály közül csak válogattok, hogy mit tartotok be, és mit nem. Miért legális a válás mondjuk? Elvileg nem lehetne. Minden keresztény a házasságig vár a szexuális aktussal? Kétlem. És a lista csak folytatódik és folytatódik. Hogy van az, hogy ennyi szabályt (még a nagyobbak közül) sem sikerül betartani saját magatoknak, de az, hogy másnak milyen jogokat biztosít a törvény (hozzátéve, hogy a szekularizáció “elvileg” már vagy 200 éve megtörtént, szóval mi köze még mindig a törvénykezésnek, azt igazán nem értem.

2023. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
34%
41. Válunk, és szexelünk mi is házasság előtt, csak az a különbség, hogy mi ezt nem visszük utcára, és nem ünnepeljük 30 napig, hogy bűnösök vagyunk. Ti viszont igen.
2023. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
84%
#42 bűnösök, ki szerint? Màs vallások szerint ti is bűnösök vagytok. Ez nem érdekel titeket. Minket miért kellene hogy érdekeljen, hogy a ti vallásotok szerint bűnösök vagyunk?
2023. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
84%
24. Nekem egyszerű youtube videó ajánlás an jött velem szembe. Nem kerestem. Sok angol videót nézek ha ez számít, ha csak magyar néznék nem biztos hogy felhozza volna. Az emberi természet pedig olyan hogy a kíváncsiság miatt rákattint arra is amit nem keresett.
2023. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
84%
#44 de ez mégis csak inkább a személyi felelősség szerintem. Ilyen helyzetben nincs szó az arcba nyomásról, hiszen valóban te kattintottál. Én csak azt mondom, hogy ez egy jelenség, hogy egy-egy csoport keresi az alkalmat a háborgásra.
2023. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
11%

De van szó róla. Mert a kérdés nem Magyarországról szól hanem magáról a világról.

Nyugat Európávab élek és szivárványzászlókat látok, szivárványzebrát. Egyes vendéglátóhelyeken ki van írva hogy LMBTQ barát hely (sima kocsma. Kérdem én hogy minek? Kit érdekel ki kivel tölti az éjszakát a kocsmázás után?).

A kötelező elemek is a filmekben tényleg léteznek. 2024-től nem indulhat film az Oszkáron amik nem felelnek meg bizonyos kritériumoknak. Vagy az egyik főszereplőnek feketenek, darabnak, Ázsiainak KELL lennie, vagy 30 %-a a filmnek egy alulreprezentált közösségből KELL hogy legyen(LMBTQ, nők, testi vagy szellemi fogyatékkssággal élők, etnikai kisebbségek) , vagy a nőkrő, LMBTQ-ról, testi vagy szellemi fogyatékkssággal élőkről vagy vagyalmilyen etnikai csoportról KELL hogy szóljon. És ez nem is csak az Oszkárra vonatkozik, mert egy csomó film és sorozat ugyanígy készül, tehát még azt se lehet mondani hogy nem fogok oszkárjelölt filmet nézni. Már tényleg alig lehet egy normális sorozatot.

A gond ezzel az hogy nem választható, hanem KELL. Ez megöli az alkotói szabadságot.


Ezeket minek nevezed ha nem az emberek képébe nyomásnak? Szerintem nagyon naivan állsz hozzá.

2023. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
83%
#46 mi az, hogy nem választható? Igenis választható. Olyan tartalmakat nézel, amilyeneket akarsz. Olyan filmet forgatsz, amilyet akarsz. Soha nem hallottam erről az Oscar díjas szabályról, utána olvastam, ilyen szabály nincs is életben, egy tervezet van évekkel későbbre, btw nem gondolom nagy dolognak hogy egy filmben mondjuk legyenek nők. Ez az én radikális véleményem.
2023. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
58%

Btw pedig egy angol rövidítés, ez pedig egy magyar oldal. Tudom hogy menő egyeseknek angolul írni és beszúrni pár szót, de nem az.

Értelmezd amit írtam. Nem választható. Éppen ez az. Nem számomra, hanem az alkotóknak nincs választása. Nekik így KELL csinálni a filmeket ha azt akarják hogy sikere legyen.

És attól hogy nem hallottál róla az nem jelenti hogy nin s vagy nem lesz. 2024-től kötelező az Oszkár jelölt filmeknél. De má egy ideje van ez a tök egyszerű filmeknél is.

[link]


Nem az a baj hogy szerepelnek nők (ezt nem értem mért már egyenjogúság van), féllábúak, vakok indiaiak stb. Eddig is szerepeltek. Hanem hogy kötelező lesz. Ha én egy háborús filmet akarok csinálni ami a frontvonalon játszódik ne kelljen már belerakni 30%-nyi ilyen-olyan embert akik tökre nem illenek oda.

2023. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
84%
Rákay Kálmán eszméletlen magasröptű műveit kell nézni ott nem fogsz találkozni semmi disznósággal.
2023. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
28%
#48 tudod nem minden film az Oscar díjra készül. Ahogy nem az összes könyv az irodalmi Nobel reményében íródik. Művészi szabadság van. Ha meg egy versenyre akarsz kerülni, ott kritériumoknak kell megfelelni. Egy balettversenyre sem mehetsz be hegesztőmaszkban.
2023. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!