Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az ingyenes egészsé...

Mi értelme az ingyenes egészségügynek?

Figyelt kérdés

Ez a rendszer valójában ahhoz vezetett, hogy senki nem kap jó ellátást. Mért nem lehetne az egészségügyet piaci alapon kezelni, az állami költségvállalást a leginkább minimalizálni (pl. fiatalkorúak, vagy munkavállalásra alkalmatlanok részére továbbra is ingyenes maradhatna), azon felül pedig mindent magánzsebből fizetni?

Ez motiválná a szegényeket is arra, hogy többet keressenek, ne pedig mások befizetett pénzén élősködjenek.


2023. ápr. 14. 15:12
1 2 3 4
 21/38 árokpart ***** válasza:
100%
Mindegy is az írásodon egyértelműen látszik, hogy gyerek vagy.
2023. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
20 - Az mindegy, hogy te hol mentél át. Azt írtad, határ sincs. Ez bebizonyosodott, hogy nem igaz. Powned lúzer!
2023. ápr. 14. 16:05
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

1 - Nincs ingyenes egészségügy. Mindenkitől vonják a TB-t


2 - Most is vehetsz magán egészségügyet

2023. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 árokpart ***** válasza:
93%
22-es Nem hinném, hogy lúzer lennék. Ha majd annyit leteszel az asztalra mint én akkor minősíthetsz.
2023. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

"Azért, mert ilyen nem létezik. Ha te azt hiszed, hogy az államilag támogatott dolgok mind ingyenesek, még alap közgazdaságtani ismeretekkel sem rendelkezel.


Ennyi erővel miért nincs örök élet és ingyen sör? Hát az is milyen jó lenne...


Amit te ingyenesnek nevezel, az nem ingyenes, azt valakinek be kell fizetnie..."


Igen, viszont mivel az állam a magánszolgáltatókkal és a magánemberekkel szemben sokkal-sokkal erősebb tárgyalói pozícióban van, mint a magánegészségügyi rendszerben a magánkórházak, ezért az állam lejjebb tudja tartani az EÜ-rendszer költségeit. Erre tökéletes példa, hogy ha pl. egy amerikai (ahol ugye köztudottan nincsen állami egészségügy, és az állami biztosítás csak a nyugdíjasok egy részét fedezi, elég nagy hézagokkal) egészségügyi rendszer nagyságrendekkel drágább, mint pl. a minőségben világelső norvég, és ennek ellenére az amerikai egészségügyi rendszer minősége a top 20-ban sincs bent. Magyarul drága, és mellé szar is.


Az állami egészségügy amellett, hogy önmagában is sokkal jobb megoldás, mint a tisztán magánEÜ, a kevert rendszerekben is kiváltképp fontos szerepet tölt be, ugyanis ahogy korábban említettem, az állam sokkal könnyebben tudja alacsonyan tartani az egészségügy költségeit, így a magánegészségügynek versenyeznie kell az állammal, nem alakulhat ki monopol- vagy kartellhelyzet, mint ahogy pl. kialakult az az USA-ban.


A tisztán magánEÜ már elméleti közgazdaságtani alapokon is megbukik, hiszen a közgazdaságtani fogyasztás alapja, hogy a fogyasztók számára ott van a lehetőség, hogy racionális döntéseket hozzanak. Namost teljesen egyértelmű, hogy amikor éppen átment mindkét lábadon a vonat, és félájultan üvöltesz, hogy valaki hívjon neked mentőt, vagy ha éppen szívinfarktus miatt összeestél és elájultál, akkor te, mint fogyasztó, NEM VAGY KÉPES racionális döntéseket hozni, így a piac alapvető működési elve felborul.

2023. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ez motiválná a szegényeket is arra, hogy többet keressenek, ne pedig mások befizetett pénzén élősködjenek."


Te sosem voltál még szegény, ugye? Nem az lesz nekik az első, hogy egészségesek legyenek, hanem az, hogy még göthösen, fetőzően is el fog menni dolgozni. Magyarország egésze meglehetősen egészségtelen életet él. Gyors kihalás lenne a vége, ha még ezt a szar, de ingyenes egészségügyet is elvennéd. Persze lehet "hulljon a férgese" elven gondolkodni, de az vajon emberi gondolat-e?

2023. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Amit te ingyenesnek nevezel, az nem ingyenes, azt valakinek be kell fizetnie..."


De hát akkor te neked nem az állami egészségügyel van bajod, hanem általánosságban a biztosítás fogalmával. A biztosítás, legyen az állami, vagy magán, úgy működik, hogy a biztosítottak befizetnek egy bizonyos összeget a közösbe, és ebből a közösből a biztosító fedezi az esetleges költségeit a biztosítottnak. A biztosító nem bank, nincsenek külön-külön, minden biztosított számára fenntartott egyéni számla, amelynek az egyenlegéből kifizetik a biztosított költségeit, hanem egy nagy közös biztosítói kasszából megy minden érintettnek a pénz. Ha nem lenne állami egészségügyi ellátás, vagy állami egészségügybiztosítás, akkor is ugyanúgy az egészségesek fizetnék a betegek ellátását, hiszen a biztosító csak így lehet működőképes.


Röviden, tehát te azt szeretnéd, ha felszámolnák az állami egészségügyi ellátást, és ezzel együtt az állami és magánegészségbiztosítást is? Ez nekem elég ostoba dolognak hangzik, remélem, sosem lesz szükséged semmiféle költségesebb kezelésre, szerintem Magyarországon egy kézen megszámolható azok száma, akik zsebből ki tudnák pengetni mondjuk egy teljes rákkezelést, és biztos vagyok benne, hogy te nem vagy közöttük...

2023. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"Ez motiválná a szegényeket is arra, hogy többet keressenek"

Gratulálok haver, megoldottad a világ szegénységének a gondját, csak motiváció kell nekik!

2023. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

"A biztosító nem bank, nincsenek külön-külön, minden biztosított számára fenntartott egyéni számla, amelynek az egyenlegéből kifizetik a biztosított költségeit"

Mármint itt nincs, Magyarországon. Hát épp ez a baj.

2023. ápr. 15. 07:06
 30/38 anonim ***** válasza:

"Mármint itt nincs, Magyarországon. Hát épp ez a baj."


Nem, ez sehol nincs így, mert akkor ezt nem biztosítónak hívják, hanem banknak :D Amit írtam, az nem csak az egészségbiztosításra igaz, hanem általánosságban a biztosításra, és ugyanúgy igaz itt Magyarországon, mint az USA-ban. Ha az USA-ban veszel egy autóbiztosítást, és másnap összetöröd az autódat, akkor szerinted ki fogja kifizetni neked a kárt? A válasz az, hogy a többi biztosított, aki befizetett a közösbe. A biztosítás intézménye arra az elvre épül, hogy akinek szüksége van rá, annak kifizetik azok, akiknek nincsen.

2023. ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!