Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az ingyenes egészsé...

Mi értelme az ingyenes egészségügynek?

Figyelt kérdés

Ez a rendszer valójában ahhoz vezetett, hogy senki nem kap jó ellátást. Mért nem lehetne az egészségügyet piaci alapon kezelni, az állami költségvállalást a leginkább minimalizálni (pl. fiatalkorúak, vagy munkavállalásra alkalmatlanok részére továbbra is ingyenes maradhatna), azon felül pedig mindent magánzsebből fizetni?

Ez motiválná a szegényeket is arra, hogy többet keressenek, ne pedig mások befizetett pénzén élősködjenek.


2023. ápr. 14. 15:12
1 2 3 4
 11/38 árokpart ***** válasza:
100%
"Ez motiválná a szegényeket is arra, hogy többet keressenek, ne pedig mások befizetett pénzén élősködjenek." A közgazdaságtan tankönyveket még forgatnod kell jócskán úgy látom. Ha ez így működne, csak azon múlik, hogy jobban keressen valaki és elég ha a hasára üt és már jobban is keres akkor a világunkban az égadta egyvilágon semmilyen probléma nem lenne. Ha ezt nagyban nézzük akkor itt van a szomszédunkban Ausztria már határ sincsen köztünk. Akkor ennyiből elég lenne ha hasunkra ütnénk, hogy hoppá holnaptól márpedig Magyarország is ugyanolyan fejlett lesz mint Ausztria, hogy nem vettük eddig észre, hogy csak itt van a szomszédunkban és nekünk csak a hasunkra kell ütni és motíváltnak kell lennünk hallatlan. A kérdésed többi részét illetve ma sem ingyenes nagyon nem az egészségügy. Ha egyhavi járulékot nem fizetsz be viszik a házadat és adók múdjára behajtják, mellesleg el sem látnak. Annak idején a mostani rendszert még az SZDSZ sem merte előhozni.
2023. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 árokpart ***** válasza:
8-as Svájcban csak a külföldieknek fizetős.
2023. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

"Én inkább azt kérdezem, miért nem csinálunk JÓ és INGYENES egészségügyet?"

Azért, mert ilyen nem létezik. Ha te azt hiszed, hogy az államilag támogatott dolgok mind ingyenesek, még alap közgazdaságtani ismeretekkel sem rendelkezel.

Ennyi erővel miért nincs örök élet és ingyen sör? Hát az is milyen jó lenne...

Amit te ingyenesnek nevezel, az nem ingyenes, azt valakinek be kell fizetnie...

2023. ápr. 14. 15:46
 14/38 A kérdező kommentje:

5 - "Ha valaki rákos ne kapjon kezelést, esélyt a gyógyulásra, ha az állapota miatt nem tud pénzt keresni?"

Hát TB-t alapvetően nem fizetne, ezt a pénzt neadjisten ahelyett, hogy elkúrja a sarki kocsmában, félre is rakhatná ilyen esetekre...

2023. ápr. 14. 15:47
 15/38 árokpart ***** válasza:
100%
3-as Egy elkényeztetett gyerekkel beszélgetünk szerintem.
2023. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
6 - Szóval a gipsz ára 1 millió Ft, ugye? Hiszen beszállítókról beszélsz, nem az orvos munkabéréről... Érdekes elképzeléseid vannak.
2023. ápr. 14. 15:49
 17/38 A kérdező kommentje:

11 - "Ha ezt nagyban nézzük akkor itt van a szomszédunkban Ausztria már határ sincsen köztünk."

Ennél a mondatnál felröhögtem. Látom, nem jártál Ausztria irányában még soha :D

2023. ápr. 14. 15:50
 18/38 árokpart ***** válasza:
17-es Képzeld el nem is egyszer. Miért talán fejletlenebb nálunk Ausztria? Inkább ez a nevetséges.
2023. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

18 - És nem volt határ, ugye? Érdekes. Szerintem te inkább Kiskunlacházára mentél, csak azt meséled mindenkinek, hogy Ausztriában voltál.


[link]


Hogy lehet valamit ellenőrizni, ami véleményed szerint nincs is? :O :O :O

Na, ennyit a tudásodról, owned! :D

2023. ápr. 14. 15:56
 20/38 árokpart ***** válasza:
100%
Kőszegnél mentem át csak a tábla jelezte, hogy Ausztriába vagyok. Még az osztrák oldalon sem állt rendőr aki máskor mindig ott szokott posztolni az autójában ülve, mert mérni szokott általában.
2023. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!