Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosoknak nem esik le,...

A balosoknak nem esik le, hogy ha más nem, a természet mindenképp legyőzi őket, ha túltolják az LMBTQ-t?

Figyelt kérdés
George Orwell 1984 című regényében is erről ír, hogy bármilyen ideológiát lehet gyártani, de végül úgyis győz a természet. Még egyelőre nem tartunk ott, hogy embereket klónozni lehessen vagy mesterségesen legyártani. Remélem soha nem is fogunk, mert a szükséges érzelmi, lelki hátteret meg kell teremteni ahhoz, hogy valakiből normális ember lehessen. Ehhez pedig kell a család és egy férfi-nő kapcsolata, amiből születhetnek gyermekek és fennmaradhat a társadalom. Ettől sajnos nem lehet eltérni, nem értem miért hype-olnak olyasmit, ami abszolút vakvágány.

2023. márc. 19. 19:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/124 anonim ***** válasza:
61%
#110 el lett magyarázva. Vannak kifejezések amiket a mindennapokban máshogy használunk, mint a szakirodalmakban. A nyelv ilyen, mindig ilyen volt, az emberek így használják, jobb ha elfogadod, mást nem tudsz tenni. A köznyelvnek hatalmas hatása van a nyelvre magára, már ott tartunk, hogy bizony, de, a fóbia definíciójába is bele lett véve a gyűlölet. Innen nézve te nem használod helyesen. Az ókori görögök szerint jól használod, a köznyelv szerint nem.
2023. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/124 anonim ***** válasza:
48%

#111 Attól mert valaki öncélúan eldöntötte, hogy a fóbia szóra most már a gyűlölet is illik, attól még nem igaz. A "phobia" görög eredetű szó, a jelentése kristálytisztán félelem, rettegés. A gyűlölet görögül "misos", tehát helyesen: homomisos.

Tehát a köznyelv valótlanságra épül ami óriási nyelvkörnyezeti hiányosságra utal.

2023. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/124 anonim ***** válasza:
#112 a köznyelv rengeteg kifejezést használ máshogy mint eredetileg kellene. Új jelentésekkel ruházza fel, ami aztán beépül a nyelvbe. Ez mindig így volt. Egy csomó ilyen van, korábban irt példákon túl is rengeteg van. Ha ezen ennyire kiakadsz, akkor kár emberekkel beszélned.
2023. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/124 anonim ***** válasza:
48%
#113 Miért kell dacolni a tudománnyal? Az, hogy a köznyelv tele van hibásan használt szavakkal, az annyit jelent, hogy a társadalomban az olvasatlanság hatalmas mértékű. Megjegyzem újra, hogy attól mert valaki kitalálta, hogy mostantól új jelentést kap, attól nem lesz igaza. Főleg ha ez a valaki iszonyatosan megosztó munkásságú.
2023. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/124 anonim ***** válasza:
76%
#114 a nyelvújítás is így történik, csöndesen megjegyzem. És én nem dacol ok a tudománnyal. Pontosan leírtam, hogy egy tudományos szakszövegben vagy egy szakdolgozatban nem lenne elfogadható a köznyelvi használata a fóbia szónak. A mindennapi nyelvben igen. Viszont ha a tudománnyal példálózol, remelem nem tartozol azok közé, akik a homoszexualitást és a transzneműséget betegségnek tekintik, mivel a tudomány szerint egyik sem az.
2023. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/124 anonim ***** válasza:
10%
#115 Nem érdekel, hogy valaki mitől lesz homoszexuális vagy transz. A tudomány ebben a témában egyébként is megosztott, nincs hivatalos állásfoglalás. De a nyelvújítás nem így zajlik. Általában akkor történik meg, ha a nyelvük nem eléggé kifejező. De ilyenről a magyar nyelv esetében szó sincs. A görögnek is külön szava van a gyűlöletre és külön a félelemre. Tehát erről sincs szó. A mindennapi alkalmazása hibás.
2023. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/124 anonim ***** válasza:
61%
#116 akkor szlegről se hallottál még, ugye? És a kapocs a gyűlölet és a félelem között megvan. Ezért van pl a Wikipédia szótára szerint is a gyűlölet a fóbia definiciojaban. Korábban linkeltem már.
2023. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/124 anonim ***** válasza:
10%
#117 Igen, amit megcáfoltam nyelvtanilag és minden egyéb módon. Szabad országban élünk, nyugodtan ragaszkodhatsz tévedésekhez. De ilyen téren borzalmas állapotban van a hazai LMBTQ közösség. Én is megadom magamnak a választás lehetőségét: a tudomány eldöntötte, hogy mi a tévedés és mi nem.
2023. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/124 anonim ***** válasza:
Én elég jót dugtam tegnap egy sráccal, szóval eddig ez a játszma 1-0 az én javamra. :D
2023. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/124 anonim ***** válasza:
#118 az jó, mert a tudomány pont azt mondja hogy a homoszexualitás természetes. Az ok nélküli gyűlölködés meg beteges. Örülök hogy egyetértünk.
2023. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!