Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosoknak nem esik le,...

A balosoknak nem esik le, hogy ha más nem, a természet mindenképp legyőzi őket, ha túltolják az LMBTQ-t?

Figyelt kérdés
George Orwell 1984 című regényében is erről ír, hogy bármilyen ideológiát lehet gyártani, de végül úgyis győz a természet. Még egyelőre nem tartunk ott, hogy embereket klónozni lehessen vagy mesterségesen legyártani. Remélem soha nem is fogunk, mert a szükséges érzelmi, lelki hátteret meg kell teremteni ahhoz, hogy valakiből normális ember lehessen. Ehhez pedig kell a család és egy férfi-nő kapcsolata, amiből születhetnek gyermekek és fennmaradhat a társadalom. Ettől sajnos nem lehet eltérni, nem értem miért hype-olnak olyasmit, ami abszolút vakvágány.

2023. márc. 19. 19:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/124 anonim ***** válasza:
76%

#99 mert a nyelv így működik. Egy csomó szót rosszul használunk (szakzsargon, nárcisztikus, depis, a kreszben pl megállni és várakozni, stb). Ezeken lovagolni teljes mértékben felesleges.

#100 a Wikipédia definíciója szerint illik rá. És mivel nem tudományos folyóiratban használom, hanem laikus oldalon, szerintem elfogadható.

2023. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/124 anonim ***** válasza:
0%
#101 A wikipédia definíciója szerint sem takar gyűlöletet a fóbia szó. Ha a homofób szót részekre bontjuk, egyik jelentésben sincs benne a gyűlölet mint jelentés. Nem ez az első szó, ami a köznyelvben hibás tartalommal bír.
2023. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/124 anonim ***** válasza:
83%
#102 egészen egyszerűen mert a félelem és a gyűlölet szorosan kapcsolódik. Vegyük pl az arachnofobiat. Ugye ez az, amikor az emberek félnek, rettegnek a pókoktól. Általában nem tudsz olyan embert találni, aki fél sőt retteg tőlük, de nem utálja őket. Ezért kapcsolódott össze a kettő. És beidéztem a wiki szócikket, le van írva benne.
2023. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/124 anonim ***** válasza:
66%
#103 A fóbia tárgyát minden esetben megpróbálja elkerülni az érintett egyén. Pont azért fóbia. A kiváltó dolog ami a fóbiát okozza, legtöbbször fizikai rosszullétet produkál, tehát bármit megtesz az illető, hogy elkerülje. Az a fajta "gyűlölet" amit te akarsz ebbe belemagyarázni, annak az alapja nem a félelem, hanem a harag, és kiváltja az erőszakba átcsapó felindult érzelmi reakció, ami kontrollvesztéssel jár. A homofób szó emiatt szemantikailag hibás.
2023. márc. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/124 anonim ***** válasza:
61%
#104 a gyakorlatban jelent mást. Nem az eredeti jelentését vitatom, hanem a ma használt jelentését.
2023. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/124 anonim ***** válasza:
15%
#105 A ma használt jelentése sem jó. Erre írtam, hogy ez egy jó példa arra, amikor egy szó a köznyelvben hibás szemantikával van jelen. Ez gyakran megesik más szavakkal is.
2023. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/124 anonim ***** válasza:
#106 az eredetét tekintve hibás, de a szavak jelentése megváltozik idővel. A köznyelvben új jelentéssel ruházták fel, és így használják. Ahogy én is írtam pl pszichológiai értelemben a nárcizmus, egoizmus, depresszió stb kifejezéseket is hibásan használják klinikai szempontból, de a jelentés amit a köznyelv adott neki, a köznyelvben értelmes. Ezért írtam, hogy egy szakdolglzatban mondjuk nem állná meg a helyét, de a köznyelvben egy laikus fórumon igen.
2023. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/124 anonim ***** válasza:
48%
#107 A két szó összetétele a mai napig változatlan, hivatalos terminológiában is. Számomra ez a mérvadó. Laikusok fejtegetései nem relevánsak, mert ez a szó is bizonyítja, hogy tévedést használnak egy szóösszetételre. Hívhatjuk ezt disszonáns hibának is.
2023. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/124 anonim ***** válasza:
61%
#108 akkor szakmai oldalakon és konferenciákon panaszkodj, és ne laikus oldalakon, hogy a laikusok a laikus terminológiát, a köznyelvet használják.
2023. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/124 anonim ***** válasza:
15%
#109 Kénytelen vagyok itt is megjegyezni (ahogy előttem mások is), mert ha laikus valaki, ha nem, attól a szó vélt jelentése egy hatalmas tévedés. Nem véletlenül jelenti a laikus szó azt, hogy "hozzá nem értő".
2023. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!