Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kérik ezt Orbán Viktor...

Miért kérik ezt Orbán Viktor miniszterelnöktől, mikor ő sosem tett ilyen kijelentéseket?

Figyelt kérdés
[link]
2023. febr. 23. 09:49
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
61%
Aranyos amikor a boomerek felfedezik a mosolygós arcot az interneten. ;D Meg először kipróbálják a "más ír most, nem én" trükköt, annyira haladó és modern. :D
2023. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Most sikerült újra bebizonyítod, hogy csak egy gyerek vagy :D

Ne 10 évet várj a visszaolvasással, inkább 15-öt


Nem kötelező ám mindig reagálni, de hát te az említett okok miatt úgyis fogsz ;)

2023. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Ne írj több privát üzenetet, letiltottalak :D :D

szia szia

2023. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Én egy másik hozzászóló vagyok nem az, tudod mások is írhatnak ide apukám hehehehehe ;D ;D ;D Sokra mentél a nagy felnövéssel, maradt a két agysejt csak kaptál mellé tankönyv helyett egy hegesztőpisztolyt a kezedbe :DDDD
2023. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
50%

"Mondjuk ha azzal kezdtek volna valamit, hogy 40+os felnőttek ne szexelhessenek büntetlenül 15 évesekkel, és nem a homoszexualitásra hegyezik ki az egészet, akkor még segíthetett is volna. Így csak árt."


És egyébként miért ne? Ha valaki 15-16 éves, akkor tulajdonképpen majdnem elérte a felnőttkort. Egy 15-16 éves szinte ugyanolyan érett, mint a 18 éves. Akkor ha 40 évesen 18 évessel fekszik le valaki, az oké, de ha egy majdnem ugyanolyan érett 16 évessel, akkor börtönbe való?


Eléggé sok 15-16 éves szexel, akkor ha eléggé érettek a szexhez, akkor miért olyan fontos, hogy hány éves a másik? Sok 15-16 éves szexel általában, akkor ha eléggé idősek a szexhez, mi a baj?


Persze nyilván más lenne, ha valaki megdugna egy 8 évest, de a 8 éves meg a 15-16 éves között hatalmas a különbésg, bár sokan nem értik, hogy 15 évessel lefeküdni nem pedofília.


Akkor ennyi erővel ha egy 18 éves lefekszik egy 15 évessel, akkor a 18 éves is pedofil?:)))


Szerintem sem normális, ha 40 éves 15 évessel lefekszik, de nem is akkora probléma, aminek itt beadják. Ha 8 évest dugna meg, na az más lenne. Az pedofília lenne, de a 15 évessel szexelés nem az.


Slusszpoén, hogy amikor egy nő fekszik le fiú diákjával és ez bekerül a hírekbe, érdekes módon nincs akkora harag érte, mert ő nőként feküdt le a tanítványával, nem férfiként.


AKi szerint egy 15 évessel a szex pedofíliaz, az nem érti amit mond. Ez van.

2023. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

"sokan nem értik, hogy 15 évessel lefeküdni nem pedofília"


Írtam én pedofíliáról? Jól látod: nem írtam. Azt írtam, hogy a 18 év alattiakat nem a homoszexuális tartalmaktól kellett volna megóvni, hanem talán a náluk 20-25 évvel idősebbektől.


"ennyi erővel ha egy 18 éves lefekszik egy 15 évessel, akkor a 18 éves is pedofil?"


Csak ismétlésképpen: pedofíliáról szó sem esett a részemről. Ezzel együtt jegyzőkönyben megjegyezném: a 14 év alattiaknál pont ez a helyzet. Ha te ma pont betöltötted betöltötted a 18-at, a barátnődnek pedig holnap lesz a 14-ik születésnapja, akkor ha ma suli után kiadósan megdugod, letöltendőt kaphatsz, miközben a tegnapi szex és a holnapi szex is teljesen legális. Ha így kiélezzük bizarr, de ugyanez van mindennel, ami életkorhoz kötött.


Visszatérve a 15 és a 18 éves esetére: szerintem az tökéletesen rendben van, ha ők dugnak, de a 40 és a 15 nem oké. A rend kedvéért harmadszor is: nem pedofília, szó sincs róla. Arról van szó, hogy a 15 éves még nagyon gyerek, nagyon befolyásolható, és az erőviszonyok és a következmények nem egyenlőek.


Gondolom, láttál már Pierre Woodman castingokat, ahol ezt a jelenséget baromi jól meg lehet figyelni. Az egyik fél határozatlan, naiv és tapasztalatlan, a másik pedig 30 évvel idősebb, pontosan tudja, mit akar és rendkívül dörzsölt. Azok a lányok 18-20 évesek, nem 15!

2023. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Véletlen elposztoltam valahogy, úgyhogy itt folytatom: vezetőként dolgozom egy cégnél, ahol nagy a férfitöbblet, de azért vannak lányok is. Tipikus eset, hogy érkezik egy 21 éves, friss diplomás lány a céghez és kap egy mentort, aki mondjuk egy nála 5-10 évvel idősebb fickó. Törvényszerű, hogy a fickó ilyenkor rámozdul a lányra, és ezt a lányok vagy pozitívan fogadják, vagy nem - gyakrabban nem.


A lány új a szervezetben, a mentor vele szemben hatalmi pozícióban van. A lány nem akarja elveszíteni a mentor bizalmát, és inkább kerüli a konfliktust, elvicceli, kitér, többet tűr. Ezt a viselkedést a csávók gyakran zöld lámpaként értékelik, amitől felbátorodnak. Csomó vezetői feladatot generáltak már ezek a helyzetek.


Ezt azért említem, mert én akkor értettem meg, hogy egy ilyen kicsike hatalmi távolság mennyire nehezen kezelhető, pedig itt tényleg felnőtt, diplomás emberekről beszélünk. Akkor elképzelem, ahogy egyik oldalon ott van egy 15 éves gyerek, akiben minden úgy kavarog, mint egy örvény, és vele szemben egy 40 éves, kiforrott ember, aki pontosan tudja, hogy mit akar.


Azért veszélyes üzem ez, mert én, 37 éves férfiként úgy gondolom, pontosan tudom, hogy mit akar tőlem hallani egy 15 éves tini. Ettől aztán ő lehet, hogy halálosan mondjuk belém zúg, én is azt hiszem, milyen jó vagyok neki, de közben meg neki baromira nem rám van szüksége, hogy valaki egyszerre legyen a szeretője meg az apukája. Ez nem kerek, és éppen ezért kellene valamit kitalálni rá, ha már annyira a gyerekeket védjük.


És nem: nem pedofília, ebben az egyben igazad van.

2023. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

"És egyébként miért ne? Ha valaki 15-16 éves, akkor tulajdonképpen majdnem elérte a felnőttkort. Egy 15-16 éves szinte ugyanolyan érett, mint a 18 éves."


Na ez a leghülyébb logika, amit valaha olvastam (ezt amúgy liberális ellenzékiként mondom!).


Akkor 12 évessel is szexelhet, mert az majdnem 14, ami már beleegyezési korhatár. A 10 majdnem 12, a 8 szinte 10! Végülis 6 évessel sem nagy dolog, az szinte-szinte 8 - és így tovább...


:-))))


A társadalomnak, bármilyen önkényes dolog ez, MEG KELL HÚZNI EGY HATÁRT! Jelenleg ez - a fidesznek köszönhetően - 14 év, ami szerintem igencsak alacsony beleegyezési korhatár (Romániában is 15, más országokban 16!).


De a fő probléma, hogy ezt egy 40 ÉVES PEDAGÓGUS-ASSZISZTENS TESZI!


Szerintem itt nagyonis jelentősége van az elkövető korának és szakmájának!


Én úgy hoznám meg a törvényt, hogy a korkülönbséget és az illető foglalkozását is figyelembe vegye!


Egy dolog, ha egy 18 és fél éves elkövető szexel egy 14 évessel - és más dolog, ha ezt egy 40 éves pedagógus, gyermekpszichológus, gyerekorvos, lelkész, edző, cserkészcsoport-vezető, stb. teszi meg!


A korkülönbség, a szakmai ismeretek és a gyerekekkel végzett munka során szerzett nagy számú tapasztalatok KÉPESSÉ TESZIK AZ ELKÖVETŐT A KISKORÚ BEFOLYÁSOLÁSÁRA, olyan finom nyomásgyakorlásra, terelésre, szelíd, passzív erőszakra (passzív-agresszív eszközökkel, manipulálással), amivel könnyű szerrel kicsikarja a (látszólagos) beleegyezést a gyermekből!


A gyerekekkel foglalkozó SZAKEMBEREKET nem azért fizetjük (közpénzből!), hogy kihasználva a helyzetüket szexuális ragadozókká váljanak és végigb@sszák a gondjaikra bízott gyerekeket, könnyű prédaként, hatalmi fölényükkel és manipulációs képességeikkel visszaélve!


10 évnél nagyobb korkülönbség esetén én a beleegyezési korhatárt MINIMUM 16 ávre emelném meg, gyerekekkel foglalkozó szakemberek esetében pedig 18 évre (kikötve, hogy nem állhat fenn tanár-diák, orvos-páciens, stb. viszony az elkövető és a gyermek között!).


Ismétlem, én egy liberális ember vagyok, abszolút nem a homoszexualitás zavar az esetben (a fideszkárosultakkal ellentétben azt sem nézném jó szemmel, ha a kislányomat k.rogatná egy 40 éves pedagógus-asszisztens!).

2023. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!