Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más gyermektelen is érzi úgy,...

Más gyermektelen is érzi úgy, hogy egyre kirekesztettebb a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok lmbtq és nincs gyerekem. Egyre jobban frusztrál, hogy minden támogatást a gyerekesek kapnak, holott én ugyanannyit dolgozom (inkább többet) mint akik gyereket vállalnak és mégis több pénzt visznek haza. Hol ebben az igazság? Ha a teljesen magyar lakosságot vesszük alapul, azért elég magas létszámban vannak gyermektelenek is, szóval nem értem ezt a megbélyegzést. És aki lmbtq az eleve nehezebben tudna gyereket vállalni vagy örökbe fogadni mert a törvények nehezítik azt.

2023. febr. 21. 13:48
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%
39 - nek teljesen igaza van. Egyáltalán nem szabad gyerekben mérni azt, hogy ki hogyan járult hozzá a magyar államhoz. Mindenki élethelyzete egyedi. Nekem pl. volt időszak, amikor beteg hozzátartozómat kellett ápolnom 0-24 h-ban. Fel kellett ehhez mondanom stb. A magyar államnak annyit sem értem, se én, se a beteg hozzátartozóm, hogy legalább ápolási segélyt nyújtson nekem, vagy vmi. Szó szerint semmit nem adott, fizethettem a tb-t magam után. Előtte 15 évig megállás nélkül dolgoztam, a hozzátartozóm 30 évig, egyikünk se volt még táppénzen sem. Senkit nem érdekelt. Na azóta engem sem érdekel a k@rva magyar állam. Csessz@k meg mind. A bevandorló sz@rokat támogatjuk, az élősködőknek ingyen osztogatjuk a segélyt, a szemünk láttára lopnak ki mindent előlünk sokan és akkor tényleg a kisgyerekesektől,vagy épp az egyedülállóktol sajnaljatok ami jut nekik? Ez nagyon nem szép. Van olyan egyedülálló, aki valóban sokkal többet tett már eddig is az államért, mint pl aki segélyen el (szandekosan egész életében) S csak gyerekeket szül? Van fordítottja is. Aki már sok-sok évet ledolgozott abban a hitben, hogy nem lehet gyereke (eü ok miatt), majd egy csoda folytán csak sikerült és elment gyesre... Sosem szabad senkit a gyerekeinek száma alapján megítélni. Ennek szubjektív dolognak kell lennie. Ésszel lenne szükséges támogatni a gyerekes családokat, illetve nem érdemelnek különadót az egyedülállók sem, hiszen ők dolgoznak sokszor a családosok helyett, míg nekik nem lesz családjuk.
2023. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!