Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más gyermektelen is érzi úgy,...

Más gyermektelen is érzi úgy, hogy egyre kirekesztettebb a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok lmbtq és nincs gyerekem. Egyre jobban frusztrál, hogy minden támogatást a gyerekesek kapnak, holott én ugyanannyit dolgozom (inkább többet) mint akik gyereket vállalnak és mégis több pénzt visznek haza. Hol ebben az igazság? Ha a teljesen magyar lakosságot vesszük alapul, azért elég magas létszámban vannak gyermektelenek is, szóval nem értem ezt a megbélyegzést. És aki lmbtq az eleve nehezebben tudna gyereket vállalni vagy örökbe fogadni mert a törvények nehezítik azt.

2023. febr. 21. 13:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%

19:

Szíves tájékoztatásul: 3 gyerek esetén sok nő 6-9 évet is otthon tölt. A gyerekek iskolás korukig ki-be másznak mindenféle nyavajába. Ez természetes folyamat, de emiatt anyuka állandóan betegállományban, és ez évekez ölel fel!

Tetszik, nem tetszik, másoknak kell dolgozni helyette.

Ne érts félre, én ezért nem hibáztatom anyukát. De tény, hogy a gyermektelen sokkal többet dolgozik a munkahelyén, több adót fizet és általában jóval kevesebbet vesz ki a közösből.

2023. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

21


Szépen kiragadtad a szélsőségeket :)


Te több adót fizetsz mint egy szülő és annak x utódja?


Ha te meghalsz semmi nem marad utánad, egy gyerekes szülő után fennmaradnak a gyerekei (és azok gyerekei stb.) akik termelnek.

2023. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a gyerekvállalás elég sok pénzbe, energiába kerül, és az ország jövője szempontjából is fontos feladat. Egy "másodállás", ha úgy tetszik. Ezért számomra elfogadható, hogy a kormány is támogatja a dolgot. (Mondom ezt ellenzékiként)"


Csakhogy a kormány a gyerekek darabszámában érdekelt, tehát szülessen futószalagon sok pulya és az elég nekik.


Másrészt meg a gyerekvállalás magánügy, nem kéne érte kirekeszteni, még ha a gyerekvállalásra szükség van, akkor se.


De ez a szüljél csak pulyákat és ennyi mentalitás baromi gáz.

2023. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű hogy nem kezeli a kormány egyenlő állampolgárnak azt aki gyereket vállal és azt aki bármilyen okból nem (akar vagy tud). Bár a kormány nem csak ez alapján diszkriminál, szóval ez nem meglepő vagy úgy. Engem inkább a társadalmi megítélés zavar. Hogy “önző dolog nem gyereket vállalni” amit rögtön az a kérdés követ, hogy “ki fog akkor gondoskodni rólad öreg korodban”. Mintha az nem lenne nettó önzés, csak azért gyereket vállalni hogy valaki gondoskodjon rólad, amikor magad alá szarsz majd.
2023. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
24: Erre a kérdésre azt kell válaszolni, hogy "Majd a te gyereked. Mert megfizetem. Terád pedig vagy lesz ideje, vagy nem." :-)
2023. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
38%
Annyi, hogy aki gyereket nevel, kérdezd meg tőle, mire elég pl.a családi pótlék, ami még az én gyermekkoromban is ugyanennyi volt, illetve a családi adókedvezmény 1 gyerekre 10 ezer. Kérdezd meg tőlük mennyi a tápszer, a ruha, a pelenka stb. Ezeket neked nem kell megvenned, nekik igen. Ez a különbség
2023. máj. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
86%
@26 Nem érdekel, másnak a dns-ének a továbbörökítése a hobbija, az enyém meg az utazás, az utóbbit nem finanszírozza senki. Bőven nem csak a családiról meg az adókedvezményről van szó, egy ország ingatlanpiacát vágták tönkre az ingyen pénzekkel, lassan cserébe kezdenek is bedőlni a szaporítóhitelek is.
2023. máj. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

#27


Az ingatlanárak már a Csok előtt emelkedtek.

2023. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
23%
27 - A gyermekvállalás nem egy hobbi, mint az utazás, ennyi a különbség. Semmi köze az ingyen hiteleknek az ingatlanpiacon végbe ment emelkedésnek. Egyik kérdésnél valaki elkezdett okoskodni, hogy emiatt mentek fel az árak, gondolom onnan vetted. Ha egy élhető ország lennénk, akkor nem okozna ekkora terhet egy ingatlan megvásárlása függetlenül a gyerektől. Ez az egész ország be fog dőlni hamarosan, ha az emberek csak sírnak és mindenkit szidnak, ahelyett hogy tennének valamit.
2023. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
#29 “tennének valamit”? Mármint további ártatlan gyerekeket szüljünk ebbe a fertőbe? Lehet nekem nincs rendben az értékrendem, de nem vállalok olyan világba gyereket, ahol ilyen bizonytalan gazdasági helyzet van. Nem akarok albérletbe szülni, nem akarom azt várni, hogy mikor megy mínuszba a hitelünk, és kerülünk utcára. Valamit tenni, jelenleg egyszerűbb elmenni és normális országban élni, mint egy ilyen agymosott népnek elmagyarázni, hogy a szar amibe kerültünk azt azok okozták, akik 13 éve hatalmon vannak. Sajnos a pontok összekötése nem sikerül sok embernek. A csok viszont igenis beépült az ingatlanárakba. Igen. Előtte is nőttek az árak, de a bevezetésekor megugrott. Vajon mitől?
2023. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!