Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más gyermektelen is érzi úgy,...

Más gyermektelen is érzi úgy, hogy egyre kirekesztettebb a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok lmbtq és nincs gyerekem. Egyre jobban frusztrál, hogy minden támogatást a gyerekesek kapnak, holott én ugyanannyit dolgozom (inkább többet) mint akik gyereket vállalnak és mégis több pénzt visznek haza. Hol ebben az igazság? Ha a teljesen magyar lakosságot vesszük alapul, azért elég magas létszámban vannak gyermektelenek is, szóval nem értem ezt a megbélyegzést. És aki lmbtq az eleve nehezebben tudna gyereket vállalni vagy örökbe fogadni mert a törvények nehezítik azt.

2023. febr. 21. 13:48
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

21 - Mielőtt anyuka elment szülni, S nem volt családos, előtte ő ment be más családosok helyett dolgozni. Ez az élet rendje. Először te szívsz, majd más szív helyetted. Vica versa.


30 - A "tennének valamit" kifejezést nem erre értettem, hanem arra, hogy a magyar mindent eltűr, pedig nem kellene szerintem. Vicc kategória, hogy az internetadó miatt tüntetnek, ebben az inflációs helyzetben meg minden emelkedik, csak a fizu nem és nem tesznek semmit. Mit tehetnének? Igen sok mindent. Ha lenne kollektív összefogás az emberekben, akkor csak 3 napig nem kellene bemennie senkinek dolgozni. Leállna minden, egyből lehetne tárgyalni. Nyilván ez egy szélsőséges példa, de egy megoldás lehetne a problémára. Az emberek csak keseregnek, sírnak, panaszkodnak, interneten kidühöngik magukat, de ennyi, ugyanúgy bemennek másnap és folytatják. Így soha nem lesz változás. Szerintem az ingatlanárak nem a CSOK-nak köszönhetően emelkedtek meg, ahogy 2012 után sem..

2023. máj. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

Jaj szegeny lmtq. Nekd csak saját magadra kell keresni. Nyugodtan elmehetsz másodállásban mindent megtudsz oldani . egy gyerekkel nem igy van. Nekem ittgon kell lennem ha beteg. Plusz gyerekbarat munkHelyet kell találnom. Ami nagyon nehez. Sokba is kerül a felnevelese egy gyereknek. Semmilyen pluszt nrm kaptunk az államtól. Mit? 12 e ft családi. Az ovis ebedjere sem elég.

Plusz valami adokedvezmeny amit észre sem lehet venni havonta

2023. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
46%
#32 magadnak vállaltad a gyereket, nem? A gyerek ezzel jár.
2023. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
16%
Te meg azt h egyedul vagy. A kormány jutalmazza az értékes embereket akik gyermeket vállalnak ennyi at önző emberek bunhodnek
2023. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
Csunya dolog önző lenni . Mindgi csak a szexen jar az eszed . Semmi elkotelezosesss
2023. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
46%
#35 egyszerűen csak nem akarok gyereket. Nem szeretem őket. Vagy szerinted olyan embernek is kellene gyerek, aki nem szereti a gyerekeket? Minek?
2023. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
Betegseg ha nem szereted oket. Gondolon teged sem szerettek
2023. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
63%
#37 már miért lenne beteges? Mert te azt mondod? Egyszerűen nem szeretem őket, undorodom tőlük, felesleges provokálnod és személyeskedned, nem mindenki vágyik egy bömbölő ragacsos büdös gyerekre.
2023. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
86%

@34 Elég sok különböző módon lehet értékes egy ember. Közvetlen hatásuk lenne egy szociális munkás egy börtönpszichológus vagy egy pedagógus életére is. Abban talán megegyezhetünk, hogy ezek elég értékes dolgok.


Adózás szempontjából gyermektelenként elég értékes vagyok állambának, az éves befizetésem bőven 10 millió forint felett vannak, ebből épül autópálya, iskola, kórház, működik a közvilágítás meg kifűtik belőle a kormányablakokat. Az ÁFÁ-t nem is említettük. Megtanítottam nagyjából 200 embert angolul, utána meg az ország legversenyképesebb startupjainál dolgoztam. Ez nem elég ahhoz, hogy beleférjek a Magyarországot építő emberek körébe?

2023. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
77%

Az ember értékét gyerekben és pénzben mérjük. (Ugyebár mindenki annyit ér amennyi pénze van, igaz fidesz?)


Nagyon okos ez a magyar társadalom, ja nem.

2023. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!