Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más gyermektelen is érzi úgy,...

Más gyermektelen is érzi úgy, hogy egyre kirekesztettebb a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok lmbtq és nincs gyerekem. Egyre jobban frusztrál, hogy minden támogatást a gyerekesek kapnak, holott én ugyanannyit dolgozom (inkább többet) mint akik gyereket vállalnak és mégis több pénzt visznek haza. Hol ebben az igazság? Ha a teljesen magyar lakosságot vesszük alapul, azért elég magas létszámban vannak gyermektelenek is, szóval nem értem ezt a megbélyegzést. És aki lmbtq az eleve nehezebben tudna gyereket vállalni vagy örökbe fogadni mert a törvények nehezítik azt.

2023. febr. 21. 13:48
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
37%

,,Más gyermektelen is érzi úgy, hogy egyre kirekesztettebb a magyar társadalomban?"

- Nem


,,Egyre jobban frusztrál, hogy minden támogatást a gyerekesek kapnak, holott én ugyanannyit dolgozom"

- Nem minden támogatás kapnak ők, de tény hogy többet kapnak. Gyerekvállalásért kapják a többlet támogatást nem munkáért.



Csak, hogy tisztázzuk, az állam nem azért támogatja a gyerekeseket hogy megjutalmazza őket ezzel. Ez a fajta támogatás BEFEKTETÉS az állam részéről.


Ki járul jobban hozzá az ország építéséhez a jövőben? 2 szülő és annak később 2 gyereke, 2 gyerek későbbi 4 másik gyermeke (3. generiáció unoka) 4 gyerek későbbi 8 másik gyermeke (4. generáció dédunoka) stb.

Vagy te?

2023. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
26%

@11 Ez is leegyszerűsítő válasz azért. A társadalmi újraelosztásnak lehetnének ilyen céljai, viszont nehezen látom azt, hogy valóban ilyen megfontolások állnának mögötte. Egyrészt egyre kevesebb, de egyre magasabban képzett munkaerőre van inkább szükség a növekvő mértékű automatizáció miatt. Nem olyanokra van nagy szükség, akik kapálni tudnak, meg epret szedni, hanem akik mezőgazdasági nagygépeket programoznak ideális földmunkához és betakarításhoz meg automatizált etetőrendszert terveznek ipari méretű sertéstelepekre.


Szintén nehezen értelmezhető társadalmi hasznosságról beszélni, ha a legalacsonyabban fizetett és ebből kifolyólag egyre inkább utánpótlás nélkül maradó réteg a pedagógusoké. Sokáig tanítottam, jelenleg válaszhatok, hogy 200k nettóért megtanítok évi 150-300 embert angolul vagy egy startupnál táblázatokat színezgetek 900k-ért. Utóbbit választottam, pedig előbbihez húzna a szívem.

2023. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Családokról és azok támogatásáról volt szó, nem az oktatásról.
2023. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Ugyenezt érzem. Heteró nő vagyok, 33 éves és meddő. Párt találni is nagyon nehéz, mert a legtöbb férfi gyereket akar már a korunkban, ráadásul voltam olyan idióta, hogy tanár lettem, így most kb. garantált bérminimumon tengődöm, egy lepusztult, penészes albérletben, miközben a legtöbb ismerősöm már saját házat vett a csok-nak meg hasonlóknak köszönhetően.
2023. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
37%

#14


,,saját házat vett a csok-nak meg hasonlóknak köszönhetően"

Hasonlók = bankhitel és a megtakarításuk.


Csokért cserébe pedig fel is kell nevelniük azokat a gyerekeket. Nem tehetsz arról, hogy meddő vagy de a szülők nem érdemtelenül kapják ezeket a támogatásokat.

2023. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
92%

50 vagyok, saját elhatározásból gyermektelen. Így döntöttünk annak idején a férjemmel, mert normális életre vágytunk, szabadidővel.

Sosem bántuk meg. Kirekesztést nem élünk meg, a teljes baráti kör hozzánk hasonlóakból áll, de tény, hogy túlzásnak érzem az, ahogyan a gyermekeseket dotálják. Már bocsánat, de sokszorosát tesszük be a közösbe annak, mint az a többgyerekes anyuka, aki a munkaideje nagy részét gyeden/gyesen/betegállományban tölti. És akinek egyáltalán nem biztos, hogy a felnevelt gyerekei egyetlen fillért is adózni fognak Magyarországon.

2023. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
20 évig tartó gyes? Hol van olyan?
2023. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
21%

#16


Ketten a sokszorosát teszitek be annak amit több generáció belefog tenni? Nyilván ezt te sem gondolod komolyan.


Halkan jegyzem meg, az emberek döntőtöbbsége fizet adót.

2023. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 mindentudó99 ***** válasza:
24%
#16 Hát aki úgy kezdi hogy normàlis életet akar ezért nem kell gyerek annak az írását kár is tovább olvasni. Honnan veszel olyan baromságot hogy aki gyereket vállal az nem él normàlis életet? Másik baromságot meg a kérdező mondta. Ő többet dolgozik mint akinek gyereke van. Ezt hogy sikerült kiszámolni. A családosokat azert tám9gatják mert alacsony a szüketésszám. Ha nincs gyerek akkor kihalunk ilyen egyszerű.
2023. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
92%

Valahol egyetértek, szintén gyerektelenként, mondjuk én nem tartozom szexuális kisebbséghez.

Kicsit túl van tolva a "családtámogatás" (az idézőjel azért van, mert a kormány a kommunikációjában csak a gyerekeseket érti család alatt, már a házasság sem az). Többgyerekes kollégáknak jóval több szabadnap jár (nekem 25, van akinek 3 gyerek után 38 és pár évvel idősebb nálam), de még így is kb. minden második héten otthon vannak, mert beteg a gyerek. Én mindent megértek, de már bocsánat - munka szempontjából teljesen mindegy, hogy a gyerek beteg vagy a seggét vakarja otthon. Ismerek olyat, akinek simán engedték a home office-t állami szférában, mert 3 gyereke van, mást meg simán elutasítanak, mert nem tud a "családra" hivatkozni.

Arról nem is beszélve, hogy sok helyen karácsonykor/két ünnep között a gyerek nélküliek jönnek be automatikusan dolgozni, mert "nekik nincs családjuk". Mintha a házastárs/szülő nem lenne az.

2023. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!