Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más gyermektelen is érzi úgy,...

Más gyermektelen is érzi úgy, hogy egyre kirekesztettebb a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok lmbtq és nincs gyerekem. Egyre jobban frusztrál, hogy minden támogatást a gyerekesek kapnak, holott én ugyanannyit dolgozom (inkább többet) mint akik gyereket vállalnak és mégis több pénzt visznek haza. Hol ebben az igazság? Ha a teljesen magyar lakosságot vesszük alapul, azért elég magas létszámban vannak gyermektelenek is, szóval nem értem ezt a megbélyegzést. És aki lmbtq az eleve nehezebben tudna gyereket vállalni vagy örökbe fogadni mert a törvények nehezítik azt.

2023. febr. 21. 13:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

(Kíváncsi vagyok, hogy komoly-e a kérdés. Nem hallottam még olyat, hogy valaki "LMBTQ"-nak hívja magát. :) )


Amúgy a gyerekvállalás elég sok pénzbe, energiába kerül, és az ország jövője szempontjából is fontos feladat. Egy "másodállás", ha úgy tetszik. Ezért számomra elfogadható, hogy a kormány is támogatja a dolgot. (Mondom ezt ellenzékiként)

2023. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

33 éves vagyok, bár ciszheteró, szóval azt a részét nem kapom a kormánypropaganda áldásos hatásának, de azért árnyaltabb a helyzet. Az összes hasonlóan kereső, gyermeket vállaló ismerősömnél jobban élek így is, egy gyerekre óriási pénzek mennek el.


A családozás ott van túltolva, hogy jelenleg az egyetlen bármilyen módon támogatott társadalmi egység a család, meg olyan kommunikációban is, mint a megyebérletek, Németh Sziszkó azt is úgy brandelte, hogy most a Magyar Családok utazhatnak óccsóé. Ez nekem még kevésbé probléma, de mondjuk, hogy egy meddő vagy szexuális kisebbséghez tartozó párnak minek odaszúrni ilyenekkel (mind tudjuk, hogy a kormánykommunikációban a család csak és kizárólag apa-anya-gyerekeket jelent), azt kevéssé értem.

2023. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 árokpart ***** válasza:
100%
Nem vagyok LMBTQ vagy miez nem tudom jól írtam e, egyszerű hétköznapi gyermektelen vidéki ember vagyok és igen kirekesztve érzem magamat.
2023. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
60%
Mit irigyelsz, azt a havi 12000ft családi pótlékot????
2023. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
60%
Már bocs a hülye kérdésért, de aki LMBTQaz hogy tudna gyereket vállalni? Férfiként szülni vagy más nőtől teherbe esni vagy mi a fene?
2023. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
73%

Az átlag, dolgozó, fehér embert itt jobban kirekesztik mint nyugaton, az biztos.


Ha nem vagy párt tag, ner lovag vagy 5 gyerekes akkor nem kapsz semmit.

2023. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
37%

5# Már ne haragudj, de aki hetero az is lehet lmbtq tag, mivek ez egy mozgalom.


Mint például orbánék akik európa legnagyobb maffia államát hozták létre, milliókat tönkretéve a kereszténység zászlaja alatt.

2023. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 szántóvető ***** válasza:
70%
az egy dolog hogy több pénzt visznek haza,de te semmiféle támogatást vagy segélyt nem kapsz.a lakásárak duplázódtak 3 év alatt,a felújítást is önerőből kell megoldanod.vagy az autóvásárlást.a nyugdíjad is kevesebb lesz mert majd a gyermekek száma is számítani fog,100% hogy így lesz ha a fidesz marad.már ameddig adnak nyugdíjat,ha most vagy 32 akkor te már biztosan nem fogsz kapni csak max valami jelképes összeget.
2023. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
85%

>Már bocs a hülye kérdésért, de aki LMBTQaz hogy tudna gyereket vállalni?


Hát elviekben tudna. Pl. ha egyikük egy biológiai nő akkor őt meg lehet termékenyíteni. Vagy ott van az örökbefogadás elvi lehetősége is. Esetleg egy előző párkapcsolatból hozott gyerek.

2023. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
67%
@7 Dugig vannak a magyar árvaházak, az ellátórendszerből kikerülő fiataloknak majdnem egyenes az út a prostitúció, a szerhasználat és a hajléktalanság fele, de mindenféle idpol okból inkább ezt akarja a nép, mint hogy valakinek két anyja legyen.
2023. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!