Az ellenzékiek szerint Románia már 10 éve megelőzte Magyarországot. Akkor miért nincs még eurójuk?
Az alapkamat meghatározásán keresztül a Tanácsnak jelentős szerepe van a gazdasági folyamatok befolyásolásában, hiszen a jegybanki kamat nagysága hat a forint árfolyamának alakulására illetve a kereskedelmi bankok hitel- és betéti kamataira. A jegybank inflációs célkövető rendszert alkalmaz, a kormánnyal közösen határozza meg az inflációs célt, amelynek teljesítésére a jegybank kötelezettséget vállal. Az alkalmazott árfolyamrendszerről szintén közösen dönt a két testület.
Ezt a wiki-ből másoltam, szóval én úgy gondolom, hogy ez így is van. Itt mondjuk nem ír arról, hogy milyen eszközöket alkalmaz, szerintem ebbe nem szükséges belemennünk. A történet lényege, hogy ha eurónk lenne, arra nem lenne ráhatása a kormánynak.
Meton: de nem a kormány határozza meg az árfolyamot, hanem a monetáris tanács és jegybank határozza meg az alapkamatot és ez közvetve hatással van az árfolyamra is (sok más tényező mellett).
Az Egyesült Királyság tök más, ők már az EU-ból is kiléptek - ami hatalmas öntökönlövés volt egyébként.
Dobálózol olyan fogalmakkal, amit nem értesz. Megjegyzem, én se, de van wiki, csak el kellene olvasni. A jegybank és a monetáris tanács a nemzeti bank. És szintén a wiki-ből olvashatod, hogy a kormánnyal együttműködve hoznak döntéseket. Könyörgöm, legalább informálódj.
Nekünk is lehet, hogy okosabb lenne kilépni az Unióból. Lehet, hogy az elv jó, de a kommunizmus is az volt. Csak mindent elnyom a korrupció. Egyrészt a korrupció mindenhol ott van, ezzel nem lehet mit kezdeni. Másrészt olyanok harcolnak a korrupció ellen, akik maguk is korrupt módon intézik az ügyeket. Ez a "bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű" típusú hozzáállás, és valójában arról szól, hogy döntéseket kényszerítsenek ki. Ráadásul mindezt az USA teszi, akinek semmi köze Európához. Gyakorlatilag a szankciókkal egy durva energiaválságot idéztek elő. Ez az USA-t is érinti, de ott még mindig 350 forint a benzin, míg Európában 800 forint körül megy. Ezt pedig a Unió teszi lehetővé, mert úgy ugrálunk, ahogy az amerikaiak fütyülnek. Szóval a UK szerintem okosan döntött, hogy kilépett.
Meton: nem wikiből informálódok, és csak annyit mondok, hogy NEM igaz, hogy a kormány határozza meg az árfolyamot.
A kormány és az MNB tud hatni a piacon kialakuló árfolyamra.
Azon csak röhögni tudok, hogy azt hozod fel az EU ellen, hogy nagy a korrupció, miközben Mo. az egyik legkorruptabb és legkevésbé átláthatóan működő ország az EU-ban.
48
Bár kezdünk eltérni a kérdésem lényegétől, de az tény, hogy korrupció mindenhol van. Az általad említett legkorruptabb képződmény, pedig nem Magyarország, hanem maga az EU, az elmúlt évtizedek legnagyobb korrupciós botrányával, és a nem kevesebb mint 60 főt kitevő érintett politikussal. Tőlünk tudsz mondani akár 1 ügyet az elmúlt 12 évből, ami megrengette az EU-t? Mert a 4-es metrón és az M6-os tenderen kívül kívül nem igazán akadt.
Miért kellene megrengetnie az EU-t ahhoz, hogy nagynak nevezhessünk egy ügyet?
Azért könnyű felsorolni néhány elég nagyot, de az a fő baj, hogy ezek rendszerszerűek: Öveges-program, ELIOS, végrehajtók, Farkas Flórián - mind a magyar állam legfelsőbb köreihez vezetnek.
Egyszerűen nem igaz, hogy az eu korruptabb lenne, mint Magyarország.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!