Az ellenzékiek miért hiszik, hogy a megfélemlítés nem hatékony eszköz Magyarországon?
Most a tanártüntetések kapcsán is felmerült ez a kérdés, de máskor is. Sokszor mondják az ellenzéki érzelmű emberek, hogy mi nem félünk és nem engedünk a hatalomnak, de ha részletesebben megnézzük, akkor ez azért nem ilyen egyszerű. A fővárosi, nyelveket beszélő, jobban kereső emberek esetén elhiszem, hogy ez nem annyira működik, hisz nekik egy másfajta politikai kultúrára volna igénye és más témák is érdeklik őket.
Viszont vidéken szerintem teljesen más a helyzet, főleg kistelepüléseken, ahol sokan függnek az önkormányzattól vagy a helyi kiskirályoktól. Ott igenis jól működik a megfélemlítés és ez látszik a választási eredményeken is. Mit számít akkor, hogy a fővárosban néhány ember tüntetget, mikor ők úgyis csak egy kisebbség, nem ők döntik el a választást? Miért ne alkalmazná a kormány a megfélemlítés eszközét, ha eddig jól bejött neki? Ne legyünk már alnaivak, ezek csak ilyen moralizáló dumák, amik csak egy elkötelezett réteget motiválnak.
1#
Fényképezd le a telefonoddal hogy kire szavaztál, ha nem teszed akkor xy lesz...
Tessék, ennyit a titkos szavazásról.
A megfélemlítés egy ubdorító módszer és minden kicsit is értelmes ember ellenzi.
Müködését tekintve a tanár sztrájkok esetén egyre inkább működik. De ezzel csak tovább súlyosbítják a problémákat.
Ha már a megfélemlítésröl beszélünk, a direkt félreinformálás nem az? Félelmet keltenek az emberekben pl. a migránsokkal, óvodásmütétekkel, sorkatonasággal, nemzetpusztító Sorossal, vagy akár megfizethetetlen Gyurcsány-árakkal, ellenzéki megszorításokkal, stb.
Ez egy burkolt, de félelemkeltö formája a megfélemlítésnek szerintem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!