Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vevők a magyar...

Miért nem vevők a magyar választók az ellenzék politikájára ?

Figyelt kérdés

A magyar ellenzék kicsit el van tévedve amikor a választókat hibáztatja a folyamatos választási vereségekért.

Elég furcsa hozzáállás a vevőt hibáztatni azért mert nem fogy egy termék.

Ott vagy a termékkel vagy a marketinggel van baj, és az eladó nem ismeri fel a piaci viszonyokat.

A politika ugyanolyan termék mint egy csoki. A fidesz el tudja adni az ellenzék meg nem.


2022. dec. 20. 11:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 A kérdező kommentje:

#89

Nekem a Gyurcsány csokit már sikerült egyszer megkóstolni. Elég szar ízű volt. Ingyen sem kellene még egyszer még akkor sem amikor piros masnival átkötve ajánlja a felesége hogy egy új recept. Saját tapasztalat, nem a kormánypropaganda.

Ezek után miért kóstoljak meg bármilyen csokit amit Gyurcsány jó szívvel ajánl. Hülye azért nem vagyok.

2022. dec. 23. 17:19
 92/101 anonim ***** válasza:
89%

Ellenzéki oldalon a többség ugyan úgy nem kér a Gyurcsány féle csokiból, mint az Orbán féléből, mivel mindkettő szar ízű.

Én személy szerint egyiket sem szeretném semmilyen pozícióban látni.


A legutóbbi választások során is az emberek nagyrésze, pont Gyurcsány jelenléte miatt, az orrát befogva szavazott az összefogásra és ezt is csak azért tették mert tudták, hogy ha a fidesz nyer akkor még az akkorinál is szarabb lesz a helyzet. Ami sajnos be is következett...

2022. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 anonim ***** válasza:
56%

92# Az ellenzéki tábornak következetesen el kéne határolódnia Gyurcsánytól, ha változást akarnak.


Sajnos Orbángyűlöletükben sokan képesek volnának a magyar történelem egyik legsötétebb figuráját hatalomra segíteni...

2022. dec. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a 2010 előtti magasabb életszínvonal, nyugat-európai polgári és emberi jogok, stabilitás, demokrácia nem ízlett kedves kérdező akkor lehet hogy neked tényleg jobb ha maradsz orbán rabszolgája.


De ne panaszkodj ha elvisznek, mert nem fog senki sem segíteni megnyugodhatsz!

2022. dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 A kérdező kommentje:

" 2010 előtti magasabb életszínvonal, nyugat-európai polgári és emberi jogok, stabilitás, demokrácia "


2010 előtt szarabb volt az életszínvonalam.

A nyugat-európai polgári és emberi jogokról annyit hogy egy volt párttitkár elvtárs mitatt meghurcoltak, mert le mertem írni egy jegyzőkönyvben hogy csalt a cége.

Hol volt ott stabilítás ? IMF hitel államcsőd közeli állapot.

Demokrácia ???????????

2022. dec. 25. 20:23
 96/101 anonim ***** válasza:
0%

94# Gyurcsány alatt vitték el az embereket a rendőrök, gyakran pusztán csak azért, mert rosszkor voltak rossz helyen.


Milyen demokrácia?

Könnygázra, gumibotra, lovasrohamra emlékszem. Ez volt akkoriban az ellenzéki tüntető jussa.


A mostani ellenzék szabadon óbégathat ezért az alávaló Gyurcsányért.

2022. dec. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:
86%

#96


Ha a mostani tüntetők is ugyan olyan vehemenciával mennének ki az utcára mint régen, akkor valószínűleg ugyan azt a bánásmódot kapnák, mint akkoriban. Személy szerint már 2006-ban sem értettem, hogy minek kell az emberek magántulajdonát rongálni. Lehet, hogy azok akik az elmúlt fél évben szinte minden nap tüntettek, azok intellektuálisan egy magasabb szintet képviselnek, mint a 2006-osok és ezért kevesebb az összetűzés a rend őreivel?


Egyébként úgy, ahogy régen sem Orbánért mentek ki tüntetni az emberek, most sem Gyurcsányért, hanem egy ügy érdekében voltak kint.


Régen az ügy az öszödi beszéd miatti felháborodás volt.

Most pedig, csak hogy néhányat említsek:


- A fidesz végighazudta a választási kampányát és teljesen az elenkezőjét teszi az ígéreteinek.

- KATA korlátozása.

- Rezsicsökkentés kedvezményezetteinek körének korlátozása.

- Természetvédelmi területek tarvágásának engedélyezése.

- Napelem telepítések ellehetetlenítése.

- Tanárok sztrájkjogának korlátozása. Továbbá azok éhbérért dolgoztatása.

- Az alaptörvény érvénytelensége miatti illegitim kormányzás.

- Stb...

2022. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 anonim ***** válasza:
0%

A tanárok éhbérért dolgoznak ? 8 éve dolgozó tanár ismerősöm 220 körül keres, Gyurcsány idején a 35 éve dolgozó tanár keresett 60-at, utána 90-et.


Háború és gazdasági válság van, mindenki sejthette előre, hogy lesznek megszoritások.


Rezsicsökkentés terén még mindig mi állunk legjobban egész EUrópában.


Az élelmiszer áremelkedésben pedig erősen benne van, hogy a kereskedők árakat emeltek, hirtelen szeretnének maguknak hasznot húzni a háborúból, az emberek kénytelenek drágán is vásárolni.


AMikor a Fidesz levitte a hús ÁFÁj-át 5 %_ra, akkor is a kereskedők emeltek akkorát az árakon, mintha még mindig 25 % lenne az ÁFA:


Kormányzati szinten nem lehet mit csinálni azzal, h a kereskedők mindenből hasznot húznak, a gazdasági válságból, háborúból, áfacsökkentésből is.



Majd ha kijövünk a válságból, akkor tudnak segiteni azokon, akik most rosszul jöttek ki a megszoritásokból.



Még azt hozzátenném ,hogy nekem szinte az összes válllalkozó ismerősöm kőkemény adócsaló. Kétszer jártam magánorvosnál mostanában, egyik se ad soha senkinek számlát.

2022. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/101 anonim ***** válasza:
100%

#98: Oké, Gyurcsány sz*r volt, ezt eddig is tudtuk. Reméltük, hogy Orbánék jobbak, de nem. Ez az, ami szomorú. Régen legalább sztrájkolni lehetett.

Egyedül a rezsicsökkentés az, amit fel tudnak mutatni, bár én jobban örülnék ha a szigetelést ösztönöznék, vagy legalábbis nagyobb hangsúlyt fektetnének rá. Illetve azt még hozzátenném, hogy más országokban támogatást adnak a reszihez, csak ez ugye nincs benne a statisztikákban. Nálunk ilyen nincs.

2022. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:
33%

#98


"A tanárok éhbérért dolgoznak ? 8 éve dolgozó tanár ismerősöm 220 körül keres, Gyurcsány idején a 35 éve dolgozó tanár keresett 60-at, utána 90-et."


Egy pár hónap alatt elvégezhető OKJ-s szakmával keresek jelenleg 340-et. Igaz én csak 10 napot dolgozom 1 hónapban. A 220 főleg 8 év után, véleményem szerint éhbér.

A DK-sokon kívül senkit nem érdekel, hogy mi volt Gyurcsány idején. Szar volt akkor is, most is.


"Háború és gazdasági válság van, mindenki sejthette előre, hogy lesznek megszoritások."


Kivéve a fidesz? Vagy miért kommunikálták a választások előtt teljesen az ellenkezőjét?


"Rezsicsökkentés terén még mindig mi állunk legjobban egész EUrópában."


Ez a kérdéskör kicsit bonyolultabb. Ha arányosítjuk a fizetéseket az energia után befizetett összegekkel, más képet látunk.

Megint csak bekavar a képbe, hogy a forint folyamatos romlása miatt, még ha ugyan annyit is fizetnénk, akkor is euróban kifejezve csökenésnek nézne ki. Ugyan így ami forintban emelkedés, az euróban stagnálásnak látszódhat.

A legjobb összehasonlítás szvsz, hogy az adott ország lakói a fizetésük hány %-át költik energiára.


"Az élelmiszer áremelkedésben pedig erősen benne van, hogy a kereskedők árakat emeltek, hirtelen szeretnének maguknak hasznot húzni a háborúból, az emberek kénytelenek drágán is vásárolni."


Azért ne vegyük már ki a képletből, a kiadási oldalt. Ha valamit fix áron kell adni, akkor az azon keletkezett veszteséget a többi terméken vissza fogják hozni.


"AMikor a Fidesz levitte a hús ÁFÁj-át 5 %_ra, akkor is a kereskedők emeltek akkorát az árakon, mintha még mindig 25 % lenne az ÁFA:


Kormányzati szinten nem lehet mit csinálni azzal, h a kereskedők mindenből hasznot húznak, a gazdasági válságból, háborúból, áfacsökkentésből is."


Dehogy nem. Pont hogy kormányzati szinten lehet csak és kizárólag ezt kezelni. Véleményem szerint 2 dologot kellene megszabnia az államnak:


1) A kereskedők haszonkulcsát maximalizálni kellene. Az áruk árának képletének valahogy így kellene kinéznie: beszerzési ár + üzemeltetési költség + X % haszon.

Ezt az X-et kellene megszabni, hogy max mennyi lehet.


2) Korlátozni kellene, hogy hány kézen keresztül kerülhet az adott termék a boltok polcaira. Már akár 3 kéz után, 2-3 szor annyiba kerül a termék, mint közvetlen vásárlás esetén.


"Majd ha kijövünk a válságból, akkor tudnak segiteni azokon, akik most rosszul jöttek ki a megszoritásokból."


Nem arról volt szó, hogy ha rájuk szavaznak az emberek, akkor nem lesznek megszorítások? Nekem rémlik valami ilyesmi. Nem lehet, hogy "hazudtak reggel, éjjel és este"?


"Még azt hozzátenném ,hogy nekem szinte az összes válllalkozó ismerősöm kőkemény adócsaló. Kétszer jártam magánorvosnál mostanában, egyik se ad soha senkinek számlát."


Sajnos, mivel a magyar egészségügy is romokban van, így az egyik családtagom miatt elég sűrűn járunk magánorvosnál. Mindig kártyával fizetünk, így a számla szerintem felesleges. Mondjuk nem szoktam vele bemenni. Én csak a sofőr vagyok, meg az akinek a kártyájáról tranzakció végbe megy, így fogalmam sincs, hogy meg e szokták kérdezni, hogy kell e számla.

2022. dec. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!