Az ellenzékieknek mi a problémája Orbán orosz-barát politikájával?
Egyenlőre semmi.
Viszont az EU és általában a nyugat Oroszország ellen fordult. És Orbánnak döntenie kellene, mert ezt a kétkulacsos politikát nem fogják egyik oldalon sem elfogadni. Ha Putyinnal akar továbbra is haverkodni, és nem hajlandó szembefordulni vele, a nyugat Putyinnal együtt fogja szétxopatni.
Egyrészt, ez erkölcsi kérdés: nem támogatunk autokrata zsebdiktátorokat.
Másrészt, az oroszok támogatása nem ritkán az EU támogatásával szemben történt meg. A folyamatos szembe helyezkedés nem csak hazánk európai megítéléséről, hanem egyes esetekben gazdasági következményekről is szólt.
Orbánnak nincsen orosz-barát politikája!
Orbánék MINDENKIVEL - kivétel nélkül - a lehető legjobb ÜZLETI kapcsolatra törekedtek.
A legnagyobb gazdasági partner Németország, a legtöbb gazdasági kapcsolata az országnak az EU tagállamaival és szövetségeseivel van, meg a szomszédos országokkal.
Az ukrán nyelvtörvényt megelőzően Szíjjártó személyesen járt közben az UKRÁNOK támogatásában az EU felé, hogy könnyebben juthassanak be az EU területére dolgozni, könnyebbek legyenek a gazdasági kapcsolatok.
A németek TÖBBET üzletelnek az oroszokkal amióta a szankciók életbe léptek 2015-ben, mint előtte - mi meg kevesebbet.
#1
Ebben az esetben nem az EU a köcsög?
#4
"Orbánnak nincsen orosz-barát politikája! Orbánék MINDENKIVEL - kivétel nélkül - a lehető legjobb ÜZLETI kapcsolatra törekedtek."
Ez így van, mindenkivel jó kapcsolatra törekszik. De az ellenzéknek valamiért fáj, hogy az oroszokkal is, meg Kínával is.
1) Az orosz gazdaság a korrupcióra alapul. Minden velük való szövetség a korrupt oligarcháikkal való szövetség, azaz nagy mértékben korrupciót tartalmaz. Ezt összeadjuk a magyar korrupcióval, és gyors képet kapunk arról, hogy kiknek jó ez a gazdasági szövetség. A korrupt magyar oligarchák és a korrupt orosz oligarchák bizonyára a nép érdekeit tartják szem előtt az egyezkedés során.
2) Az orosz gazdaság/politika rendkívül instabil. Ma megígérnek valamit, holnap lehet nem tudják teljesíteni, mert megtámadták Mongóliát vagy Grúziát, vagy éppen Ukrajnát, és összeomlanak a gazdasági szankciók alatt. Egy teszem azt francia céggel kötött szerződés esetén nem áll fenn ez a kockázat.
3) Oroszország nagyon sokat dolgozott rajta, hogy az EU-val szemben határozza meg magát. Tehát, azzal a szövetségi rendszerrel szemben, aminek mi is tagjai vagyunk. Tehát, a szövetségeseink ellensége a barátunk? Ez rengeteg potenciális problémát vet fel. Röviden, az EU-ban sokan árulónak tartanak minket. Azok, akik a mi erőforrásainkról döntenek. Ez kiváló alkalom arra, hogy elveszítsük a szövetségeseinket.
4) A magyar kormány megállás nélkül orosz propagandát nyom, ez engem személy szerint rettentően zavar.
5) Egyszerűen erkölcstelennek tartom az orosz háborús bűnök mellett az oroszokkal való üzletelést. Olyan ez, mint amikor jön a c-betűs kisebbség, hogy "nemlopott" amit el akar neked adni. Figyelmen kívül hagyhatod a jó ár miatt, hogy de igen, lopott... de én nem szoktam.
#2
És miért kéne nekünk vissza Kárpátalja? Egy full csóró terület.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!