Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmű szolgáltatok miért...

A közmű szolgáltatok miért hanyagolták el a villamos hálózat fejlesztését?

Figyelt kérdés

Ahol a szüleim élnek, ott az EON szolgáltat, ami nem állami,hanem magáncég, multi.

Egy ideje probléma,hogy sok család nem tud napelemet felrakatni a házra, az Eon nem engedélyezi, mivel nem bírja a hálózat a visszatáplálást,a transzformátor nem ilyen teljesítményre lett tervezve.


A szüleim még tudtak napelemet rakni, meg 1-2 ember az utcában, de a többieknek már nem engedik.

Most, meg a kormány országosan betiltotta a hálózatra termelést, valószínűleg az országosan rossz a hálózat.



Miért nem pörgetik fel a fejlesztéseket?

Egyre nagyobb igény van villamos energiára, sőt sokan azzal szeretnének már fűteni is, mivel olcsóbb lett, mint a gáz.


2022. okt. 16. 11:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
53%

ma 12:40

Szerinted ha mondjuk már meglenne az a 6000 mW -nyi kapacitás akkor most több vagy kevesebb gázt fogyasztanánk éves szinten? Egyáltalán a költséget ami az ehhez szükséges hálózatfejlesztéseket tartalmazza ki fizetné? Hogy lenne olcsóbb az áram ha a megújulok árát is a gázerőművek alapján lövik be?


Ha vannak szélerőművek is és szuper nagy szerencsénk van akkor is kb. a teljes termelési idő 1/3-át tudnák ezek a megújulók lefedni. Tárolni meg eléggé drága lenne, így marad az hogy gázerőműveket raknak a rendszerbe.


Ez mégis hogy a fenébe éri meg? Németeknél olcsóbb lett az áram a nagy zöldítéssel? Amennyit ellőttek rá, abból annyi atomerőművet lehetett volna felhúzni amiből 2,5-szer meglenne az ország áramtermelése. Ehelyett a nagy átállással azt érték el, hogy szinte semmit se csökkent a CO2 kibocsájtásuk.

2022. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

ma 13:03

"Amennyit ellőttek rá, abból annyi atomerőművet lehetett volna felhúzni amiből 2,5-szer meglenne az ország áramtermelése." Na az az erőmű pont hogy nem szabályozható, ott mindenképpen csinálni kell valamit a fejlődő hővel a reaktorban, annak mindig azonos teljesítménnyel kell mennie, különben igen látványosan romlik a hatásfok és nő az üzemeltetési költség, szóval ahhoz is kell a gáz kisegítőnek, nem is kevés.

Minél több a megújuló, annál kevesebb gáz fogy. Ráadásul a gáz tényleg fogy, nem lesz mindig, úgyhogy nagyon időszerű egy olyan rendszer kialakítása, ahol a gáznak egyre kisebb a szerepe, mert előbb utóbb a gázról is le kell mondanunk. Fejleszteni kellene a vízerőműveket (sajnos ez nálunk tabu, pedig messze a leghatékonyabb megújuló), biomassztát, szelet, napot, geotermikust, stb. És igen, drága a fejlesztés. De látjuk, hogy a gáz is el tud szenvedni majd' százszoros emelkedést: TTF árak 2022.07.26.:339.20(EUR/MWh) 2020.05.18.:3,89 (EUR/MWh)

forrás: [link]

2022. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!