A közmű szolgáltatok miért hanyagolták el a villamos hálózat fejlesztését?
Ahol a szüleim élnek, ott az EON szolgáltat, ami nem állami,hanem magáncég, multi.
Egy ideje probléma,hogy sok család nem tud napelemet felrakatni a házra, az Eon nem engedélyezi, mivel nem bírja a hálózat a visszatáplálást,a transzformátor nem ilyen teljesítményre lett tervezve.
A szüleim még tudtak napelemet rakni, meg 1-2 ember az utcában, de a többieknek már nem engedik.
Most, meg a kormány országosan betiltotta a hálózatra termelést, valószínűleg az országosan rossz a hálózat.
Miért nem pörgetik fel a fejlesztéseket?
Egyre nagyobb igény van villamos energiára, sőt sokan azzal szeretnének már fűteni is, mivel olcsóbb lett, mint a gáz.
Műszakilag egy érdekes kérdés a hálózatra visszatáplálás, ugyanis a folyamat a következő:
A hálózati feszültség a fogyasztás és termelés pillanatnyi játéka szerint változik. Ha növekszik a fogyasztás, akkor elkezd csökkenni a feszültség, erre reagálnak a szabályozható kisegítő erőművek és növelik a termelést. Ha csökken a felhasználás, akkor pedig nő a feszültség, ekkor az erőművek csökkentik a termelést.
Ha süt a nap, akkor a napaelemeid egy inverter segítségével (ami a napelem egyenáramából megfelelő feszültségű és frekvenciájú) áramot állít elő. Ez az áram akkor tud "visszafolyni" a hálózatba, ha magasabb a feszültsége, mint a hálózati feszültség. Mivel az inverter úgy van kialakítva, hogy egy maximális feszültségnél nem állít elő magasabbat, ezért ha ezt a hálózat eléri, akkor az invertered nem fog visszatáplálni a hálózatba (a megtermelhető energia létre sem jön). A folyamat önszabályozó. Való igaz, hogy a hálózat azért kíván némi (nem is kicsi) fejlesztést, hogy ezt oda-vissza folyó áramot tudja mérni és szétosztani, de a kormány mostani döntése nagyjából arra vonatkozott, hogy a visszatáplált energia ne legyen túl sok, mert akkor a szolgáltatónak is túl sokat kellene érte fizetnie ilyen magas árakon, ami a NER közeli szolgáltatóknak minden bizonnyal fájna...
2017 óta megtízszereződött a napelemek kapacitása az országban, most 3000 mW teljesítmény tudnak, ez másfélszerese Paksnak és ha jól tudom az eddig kiadott engedélyek 6000 mW-ról szólnak, szóval az pár éven belül bekerül a rendszerbe, mert ezek már elkezdett projektek. (és kb. ennyi lenne az ország teljes pillanatnyi energiafogyasztása is, szóval ha ennél több lesz akkor egyszerűen ha áll Paks meg minden más áramtermelő akkor is több áram lesz a rendszerben mint amennyi kéne)
Szerinted mégis milyen tempóban kéne fejleszteni a hálózatot? Plusz ugye tudod, hogy amikor valaki felrak egy napelemet és jóemberkedik, hogy ő milyen környezettudatos, akkor mindenki más fizeti a gáz erőművet és a hálozatfejlesztést ami kell ahhoz, hogy a napelemeket használni tudjuk.
"Ez a rezsicsökkentés eredménye."
mutass már piaci alapú modellt, ahol megéri a napelemesek kedvéért a hálózatot fejleszteni
ja, hogy csak a szokásos hozzánemértő fröcsizés?
soha fel sem merült, hogy a piaci energiaszolgáltatók ingyen fejleszették volna
"A rezsicsökkentés miatt van ez mert a szolgáltatóknak nem marad pénzük a hálózatfejlesztésre. sajnos ez szinte minden ágazatott utol fog érni, ottvan a szemétszállítás már ott is gondok vannak de ugyan ígylesz a víznél és a gáznál is. Ezt is elcseszte azorbán banda, a politikai haszonszerzésért feláldozták a közműfejlesztéseket."
piaci alapon milyen közműfejlesztéseket tudtok felsorolni
jaja, orbán nélkül spontán megváltoztak volna ezek a cégek, és ingyen jóemberkedésre álltak volna rá, és nem a profitmaximalizálásra és a "nincs ingyenebéd" szajkózásra
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!