Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz, mi lesz a...

Mit gondolsz, mi lesz a végkimenetele a mostani tanár/diák sztrájknak?

Figyelt kérdés

2022. okt. 7. 16:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
85%
Az oktatás sosem volt egy jó ügy. A tehetősebbek be tudják dobni magánsuliba a gyereket, a nem túl gazdag, de lelkiismeretes szülők viszik 6 meg 8 osztályos gimikbe, a többieket meg úgysem érdekli. Amúgy aki még emögött is gyurcsányozik reflektálatlanul, az tényleg a saját és gyerekei jövőjét adja el. Semmi extra bölcsészdiplomákkal négyszer annyit keresek, mint tanárként keresnék, pedig tanítani jobban szerettem és jó is voltam benne. Mára megtanítottam volna legalább 100-150 gyereket jól angolul, helyette a versenyszférában gründolom a pénzt különböző cégeknek. Nyelvszakos évfolyamokból szinte senki nem marad a pályán és a tanárok jelentős része már 50+, szerintetek mi a rosseb lesz így ebből?
2022. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, de akkor miért nem szólaltak fel, amikor maszkokat kényszeritetek a gyerekekre,oltogatták őket, meg amikor kitalálták, hogy 18 fokban kell majd lenni?
2022. okt. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
42%
22. Nem kell 18 fokban lenni.A maszk még most is kötelező lehetne annyi az új fertőzött.
2022. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
74%

23.

Vedd fel! odaadom az enyéimet is!

2022. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%

"A jobb tanárok folytatják a pálya elhagyását."

Pont ez az, amit nem kéne terjeszteni, mert úgy hülyeség, ahogy van. Hogy ki mennyire jó tanár, nem attól függ, hogy elhagyja-e a pályát vagy nem.

2022. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
73%
Könyvekből fogunk tanulni, meg a netről. Önszerveződő tanulási körök, klubok fognak alakulni aszerint, hogy kit mi érdekel. Pl matek klub, nyelv klub.
2022. okt. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
78%

"Pl matek klub, nyelv klub."

Meg horoszkóp klub, meg laposföld klub...


És hány éves kortól fognak szerveződni ezek a klubok? Mert gondolom, az 5-6 évesek még nem fognak klubokba szerveződni, hogy megtanuljanak írni-olvasni - főleg úgy nem, hogy mivel nem tudnak írni-olvasni, maga a szerveződés is elég nehézkes lenne... Öröm lesz majd nézni azt a sok nemtudomhányéves analfabétát, aki végre megalakít egy klubot, hogy megtanulja a betűket...

2022. okt. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%
Majd a szüleiktől megtanulják. Utána már mehet a klubalakítás. Esetleg meghívnak pár egyetemistát is önkéntesnek
2022. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
86%

"Hogy ki mennyire jó tanár, nem attól függ, hogy elhagyja-e a pályát vagy nem."

Aki agilis, mer tenni a saját érdekében, beszél nyelveket, ezért talál hamar másik állást, az tanárnak is jobb lenne, nem gondolod?

Én fiatal pályaelhagyó tanár vagyok. Sok fiatal kollégám volt. Pár év alatt mindegyik átment a versenyszférába. Az idősebb kollégám meg mondta, hogy hát ő is jelentkezett ide-oda, de nem vették fel sehova, maradt tanár. Amúgy nagyon "lelkesen" csinálja ő is, ezek után gondolhatod.

2022. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

"A tehetősebbek be tudják dobni magánsuliba a gyereket."

És mondd már attól miért lesz jobb nekik? Voltál már magánsuliban?

Én tanítottam ott, a fizetés a közalkalmazotti bértábla + bruttó 10.000 Ft volt, de az igazgató el volt ájulva magától, hogy mennyire meg vannak itt fizetve a tanárok.

Cserébe persze sokkal nagyobbak voltak az elvárások. De nem nagyon lehetett teljesíteni, amit ígért az iskola, mert ehhez azért motivált, jóeszű diákok sem ártottak volna. A tanár önmagában kevés.

2022. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!