Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büntetni kellene az abortusz-e...

Büntetni kellene az abortusz-ellenességet?

Figyelt kérdés
Aki ellene van, az alapvető emberi jogokat támadja, úgymint női önrendelkezés és a saját testünkhöz való jog, arról nem beszélve, hogy traumatizálja az amúgy sem könnyű döntés előtt álló nőket. Az ilyen "embert" nem igazán lehet meggyőzni arról, hogy amit gondol tarthatatlan, ezért szerintem az egyetlen helyes út, ha elzárjuk a normális többségtől.

2022. okt. 5. 13:08
 31/93 anonim ***** válasza:
100%
#29 Jó, megpróbálhatod, de mind az abortuszellenesség, mind a gyermekbántalmazás csak tovább betegíti a társadalom lelkét. Egy nem kívánt gyereket, akit kényszerből szült meg az anyja, nem fognak szeretni, nem fognak jól bánni vele és nagy valószínűséggel egy boldogtalan, depressziós felnőtt lesz belőle, ha ki nem nyírja magát idő előtt. Ugyanez a helyzet a bántalmazott gyerekekkel. Szóval nagy taps jár a következetlenségetekért. Komolyan ez a célotok? Egy ennél is depressziósabb, betegebb lelkű társadalom? Gondoljátok már végig, hogy hová vezet az abortuszellenességetek és a gyermekbántalmazásotok!
2022. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 Dzsonszi ***** válasza:
15%

#31 Gyermekbántalmazást azért hozzam fel, hogy a nőci is megértse, hogy sokan már élőlényként tekintenek a hasában növekvő embrióra is. És nyilván egy bizonyos fokig mindenki magánügye a nevelés, de ha valaki fizikailag bántalmazza a gyerekét, az már nem jöhet azzal a dumával, hogy semmi köze hozzá, azt csinál vele amit akar.

Ezért jöttem ezzel a példával, hátha meglátja a másik oldal érveit is. Persze erre úgyis azt fogja írni, hogy szerinte nem élet az embrió.

2022. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
93%
#32 de amég a nő testéBEN van, és az embrió életképtelen, akkor az a nő magánügye. Semmi közöd hozzás. Azt jobban megérteném, ha mondjuk a harmadik trimeszteres abortusz ellen ugatnál ennyit. Azzal még egyet is értenék. De a 12. hétig? Nem mindegy. Él, persze, életfunkciói vannak, de nem írja felül, amit a valóban élő nő akar a saját testével. A nőnek mindig több joga lesz a saját testéhez, mint egy életképtelen embriónak.
2022. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
96%

#32 Ezek mind törvényileg vannak szabályozva, a gyermekbántalmazás bűncselekmény, az abortusz nem az. Ez ennyi.


Egyébként milyen logikus érveid vannak az abortusz betiltása mellett? Mert a tiltás ellen például a társadalom tovább betegítése, mint írtam, a föld túlnépesedése, a közelgő klímakatasztrófa és ugye a nők testi autonómiájukhoz való joga. Ahogy te sem vagy kötelezhető arra, hogy vért adj, hogy megmentsd valakinek az életét, vagy odaadd a veséd valakinek, úgy egy nő sem kötelezhető arra, hogy kihordja a gyereket, akit nem szeretne kihordani és megszülni. A terhesség és szülés óriási trauma az emberi testnek, sokszor maradandó sérülésekkel, károsodásokkal. Egy vérvétel ehhez képest lóf.sz - a szervadományozást nem tudom megbecsülni - és mégsem vagy rá kötelezhető, mert a testi autonómiádhoz való jogod előrébb való, mint egy másik ember életének megmentése.

2022. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 Dzsonszi ***** válasza:
12%

#33 "Azt jobban megérteném, ha mondjuk a harmadik trimeszteres abortusz ellen ugatnál ennyit."

Én nem ugatok csak érvelek, de legalább sikerült megmutatnod hogy a szellemi fölény az nálad van.

#34 Én nem írtam sehol, hogy tiltsuk be az abortuszt. Azokkal, akik úgy végeznek abortuszt, hogy előtte minden tőlük telhetőt megtesznek a nemkívánt terhesség elkerülése érdekében, de mégis becsúszott, na velük semmi bajom nincsen. A retekben kúró, gyereknevelésre képtelen (főleg C kategóriás) emberek meg jobb is hogy elvetetik, mert nagy valószínűséggel sajnos a gyerekük is ugyanolyan gyökér lenne (bár ők nem hiszem, hogy túl gyakran elvetetnék, szarnak bele).

Az itteni okoskodókkal van bajom, akik leparazitázzák az embriót, akik szerint az élet a születéstől kezdődik, az embrió nem számít élőlénynek, sőt azt hirdetik, hogy a gyerek jövője érdekében ők tesznek meg a legtöbbet azzal, hogy kinyírják, az abortuszellenesek meg gyerekgyŰlölők mert ők nem akarják kinyírni a gyereket. Ha tagadod, hogy ilyenek lennének itt nyugodtan visszaolvashatod az abortuszpárti érveiket számtalan kérdés alatt.

2022. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
13%
#35 De én nem mások kommentjeiről vitatkoztam, sőt, semmit nem írtam az itteni kommentekről. Nem értem, ezt miért kéred rajtam számon.
2022. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
100%

#35 "Az itteni okoskodókkal van bajom, akik leparazitázzák az embriót, akik szerint az élet a születéstől kezdődik, az embrió nem számít élőlénynek, sőt azt hirdetik, hogy a gyerek jövője érdekében ők tesznek meg a legtöbbet azzal, hogy kinyírják, az abortuszellenesek meg gyerekgyŰlölők mert ők nem akarják kinyírni a gyereket. Ha tagadod, hogy ilyenek lennének itt nyugodtan visszaolvashatod az abortuszpárti érveiket számtalan kérdés alatt."

1, A paraziták definíciója: "Élősködő élőlény; élőlény testén vagy testében élő másik, általában sokkal kisebb méretű állat vagy növény, amely a gazdatest nedveit szívja, belőle magának tápanyagot von el."

[link]

Ez egy az egymebn igaz az embrióra. De itt vannak tudományos cikkek a témában: [link]

[link]

2, az élet a születéskor kezdődik, ezért van születésnapod, és nem fogantatásnapod. Nincs olyan egyértelmű határ, ami az intrauterin fejlődést szét tudná választani egyértelmű életképességre, és annak képtelenségére. Ezért marad a születés.

3, És igen, kegyetlenségnek tartom olyan helyre születni valakit, ahol garantált a nyomor és a szenvedés. Egyáltalán nem humánus.

2022. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
0%
Aki az abortuszt támogatja, az az alapvető emberi jogokat támadja, úgymint élethez való jog. Ennek ellenére nem tiltanám be az abortuszt támogató véleményeket, mert nem vagyok olyan diktatúrapárti, mint te, kérdező.
2022. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
94%
De miért nem a születéssel kezdődik az élet? Miért pont a fogantatástól? És akkor miért nem megyünk még korábbra, legyen tilos a fogamzásgátló is! Sőt, tiltsuk be a szingliséget, mindenkinek kötelező legyen rendszeresen lefeküdnie valakivel!
2022. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
67%
Szokásos napi abortusztéma és a sok proller megint ádáz vitába kezd. xDDDD
2022. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!