Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ha én nem akarok már...

Mi van ha én nem akarok már adót fizetni mert nem vagyok elégedett?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nem vagyok elégedett a jelen politikai szituációval, átverve, becsapva, és megkárosítva érzem magam. A politikai törekvéseket nem az érdekemben érzem hanem ellenemre, és ezt nem szeretném a továbbiakban még finanszírozni is. Jóval több lehetne a fizetésem is plusz nem támogatnám az ellenem dolgozó kormánynak nevezett legálisnak elfogadott maffiaalakulatot. Lehet ilyet hogy kilépek az adófizetés terhe alól? Elvileg szabad vagyok, az alaptörvény szerint.

2022. szept. 24. 09:14
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Elbizonytalanító* már olyan értelemben hogy ilyen vak vagy a valóságra, ellenben ha az van amire még gondolok hogy 12 éves körül vagy akkor bocsánat, ez esetben írok némi felvilágosítást a számodra később.
2022. szept. 26. 15:04
 42/48 anonim ***** válasza:

A híres szuverén kártya a hétköznapi használatban:

[link]


Idézem a kérdezőt, összevetve a cikk és videó tartalmával: "Egy ilyen kártyával a rendőr hozzád sem szólhat, el lehet zavarni nyugodtan, ha kötekedik, adót sem kell fizetni, teljes szabadság van."

2022. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Itt látható mit jelent a törvény és a hatalom. Persze itt az úriember túl bátor volt, vakmerő, és meggondolatlan is. Védi is mindenki a rendőröket, mert az az emberek félelme hogy ha ez így működne, eluralkodna a bűnözés, vagy anarchiához vezetne, van is ebben igazság, de abban is hogy ez egy kicsit elgondolkodtató, hogy mit is jelent a törvény és a hatalom. Pl. itt mindenki szépen egyetért a törvényi eljárással, szinte még én is egy kicsit, de vajon van az a pont amikor már nem értenénk egyet a kiadott hatósági parancsokkal? Ha lenne olyan helyzet amikor nem értünk már egyet, dönthetnénk úgy hogy ellenszegülünk? Szerintem nem. Most még együtt tudunk élni a jelen helyzettel, a hatalom mindenhatóságával, de ha újra egy hitleri korszak jönne, vagy valami hasonló, ugyanúgy nem tehetnénk ellene semmit. Ez a videó csak példázza hogy nincs szabadságunk, itt ez könnyű szituáció csak azt példázza hogy nem vagyunk szabadok, és ki vagyunk szolgáltatva a hatalomnak, és nem tudhatjuk milyen törvények következnek még, amelyeknél ugyanúgy nem szabad lesz ellenszegülni. A józan ész ítélőképessége, vagy az erkölcs nem lenne tényező, csak a hatalom szava mérvadó.
2022. szept. 28. 18:09
 44/48 A kérdező kommentje:
Van arra garancia hogy soha nem hoznak be majd olyan törvényeket, amelyeket már nem szeretnénk betartani? Hogy a hatóság nem kap olyan parancsot ami a történelem során milliók halálát okozta? Erre milyen garanciánk van? Arra viszont garancia van hogy ha jön ilyen parancs az véghez is lesz víve. Rendben itt nem volt életveszély, de nem is ebből az apropóból készült a videó, csak bemutatta mi a különbség a szabadság és a nem szabadság között, és bemutatta, hogy ki vagyunk szolgáltatva a hatalomnak.
2022. szept. 28. 18:18
 45/48 A kérdező kommentje:
Természetesen kitüntették a rendőrt, mert együtt gondolkodott a hatalommal, és feltétel nélkül, gondolkodás nélkül végrehajtotta a hatalom parancsát. Ugyanúgy mint azok a titkos szolgálatok, amelyek likvidálási parancsokat hajtanak végre. A józan ész azt mondja nem fordítok hátat senkinek aki arra kér, mert nem tudhatom, nem hátbaszúrni akar-e. Az őz sem fordít hátat a farkasnak. Vagy a hím oroszlán sem a másik hím oroszlánnak. Ahhoz hogy teljesítsem egy számomra idegen parancsait, meg kell bíznom az idegen emberben, és bíznom kell abban hogy nem akar nekem rosszat, hogy nem olyan parancsot kapott ami nekem árthat. Semmire sincs garancia.
2022. szept. 28. 18:26
 46/48 A kérdező kommentje:
Szép dolog a bizalom, szeretnék bízni a hatalomban, én örülnék a legjobban ha bízhatnék, de ez csak egy álomvilág lenne, mintha a vadállatok világában az egyik állat úgy döntene mostantól megbízik mindegyik másik állapotban. Biztos hogy nem érnek majd meglepetések ha bízni fogok? Ki garantálja ezt?
2022. szept. 28. 18:30
 47/48 A kérdező kommentje:
Mindegyik másik állatban*
2022. szept. 28. 18:30
 48/48 anonim ***** válasza:
30%
A kérdezőnek abban igaza van, hogy Magyarország már egy autokrácia, és igenis kéne lenni olyan európai szintű jogszabálynak, hogy autokráciákban megtagadható az adófizetés
2022. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!