Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ha én nem akarok már...

Mi van ha én nem akarok már adót fizetni mert nem vagyok elégedett?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nem vagyok elégedett a jelen politikai szituációval, átverve, becsapva, és megkárosítva érzem magam. A politikai törekvéseket nem az érdekemben érzem hanem ellenemre, és ezt nem szeretném a továbbiakban még finanszírozni is. Jóval több lehetne a fizetésem is plusz nem támogatnám az ellenem dolgozó kormánynak nevezett legálisnak elfogadott maffiaalakulatot. Lehet ilyet hogy kilépek az adófizetés terhe alól? Elvileg szabad vagyok, az alaptörvény szerint.

2022. szept. 24. 09:14
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
69%

"Egyébként nem teljesen vaktában feltett kérdés. Állítólag lehetséges csak nagyon titkolják, nem verik nagy dobra. Szuverén kártyának hívják azok a legális független szervezetek, amelyek a diktatorikus törvénykezést kijátszva, azok kiskapuit kihasználva jöttek létre. Egy ilyen szuverén kártya helyettesíti a személyit, a személyigazolványt ki lehet dobni. Egy ilyen kártyával a rendőr hozzád sem szólhat, el lehet zavarni nyugodtan, ha kötekedik, adót sem kell fizetni, teljes szabadság van. Magyarországon is működik már, de Romániába már komplett faluk, és kisvárosok élnek így, toporzékol az állam de nem tudnak velük mit kezdeni, mikor a rendőr megállítja, és kérdez valamit, úgy válaszolnak vissza: "mi közöd van hozzá?? A magad dolgával foglalkozz már te majom" meg ilyesmiket hallottam. Ha valaki ezzel megpróbál visszélni, és bűnözni kezd, maguk intézik a dolgot, a rendőrben egyáltalán nem bíznak."


Ezt hol álmodtad?

2022. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Crisopher hagyd, jobb nem is reagálni az ilyenekre, ameddig reagálsz itt marad. Ezt nem lehet kikerülni hogy megjelenik itt kötekedő öntudatlan hozzászóló is.
2022. szept. 25. 20:26
 33/48 A kérdező kommentje:
#31 Hagyd el, nem neked szólt.
2022. szept. 25. 20:28
 34/48 anonim ***** válasza:
A szuverén kártya egy nagy bullshit. Valakinek kipattant a fejéből, hogy ő ezentúl a törvények felett áll, kreált hozzá egy fiktív világot, és azt próbálja terjeszteni. Senki nem ismeri el, nem legitim, nem ér semmit egy olyan kitalált szerződésen alapuló nyilatkozat, hogy van a zsebedben egy bármire feljogosító és bármit megtagadó "kártya", és onnantól kezdve érinthetetlen vagy. Aki ebben komolyan hisz és eszerint éli az életét, nemhogy terjesztenie kellene a hülyeséget, hanem minél előbb cselekvőképtelenné nyilvánítani és gondnokság alá helyezni, mert nem beszámítható.
2022. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
#34 Rendben, csak hagyd el, minden oké, nyugi.
2022. szept. 25. 21:11
 36/48 anonim ***** válasza:
Nem, és amíg ilyen stílusban kezeled a válaszolókat, mintha hülyegyerekek lennének, akiket csitítgatni kell, addig kapni is fogod a kommenteket.
2022. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2022. szept. 25. 21:36
 38/48 A kérdező kommentje:
Tehát a fő témánál maradva, tisztázandó, ha jól értem a helyzet úgy áll, hogy ez az alakulat, ez az önmagát "kormánynak" nevező alakulat, amit mi fizetünk azért hogy az életünket jobbá tegye, bármit megtehet önkényesen,(bizonyos tűréshatári keretek között), illetve mi ki vagyunk szolgáltatva a rendelkezéseinek, megszorításainak, plusz akkor sem szabad megvonnunk a fizetésüket, az adót, ha látjuk, hogy munkájuk nem az érdekünkben, hanem ellenünkre zajlik. Mert ha megvonnánk a fizetésüket, rákényszerítenének a fizetésre, akár be is börtönöznének, ha lenne annyi hely a börtönben, ha elég kevés ember vonja meg a fizetésüket. Azon a jogon börtönöznének be hogy adócsalónak neveznének, tehát csalunk ha nem finanszírozzuk tovább az ellenünk zajló intézkedéseket?
2022. szept. 25. 21:38
 39/48 anonim ***** válasza:
58%

Nem kérdező, nem érted jól. Valójában semmit nem értesz az életből, de lehet hogy jól értesz te mindent csak most előadod a hülyegyereket. Ezt jól csinálod, elismerem.

Adót nem a kormánynak fizetsz.

Az adódból van fenntartva mindaz amit országnak neveznek.

Te már addig is rengeteg dolgot kaptál ettől az országtól amíg még dolgozni sem kezdtél, és még mások adójából működött az ország.

Az adóból van minden, az utak, a közvilágítás, a közlekedés, a közigazgatás, a határellenőrzés, az élelmiszerbiztonság, az egészségügy, a tűzoltóság, az oktatási rendszer, a rendőrség, a bíróságok, a börtönök, a környezetvédelem, a nemzeti parkok, az árvíz védelem, a közösségi sport és még millió más dolog is.

A kormány maga és a parlament csak egy töredéke, alig észrevehető része annak amit adóból fedeznek. Már azzal, hogy iskolába járhattál ingyen, gyerekként ingyenesen részesültél orvosi ellátásban, kicsiként ingyen utazhattál aztán meg diákkedvezménnyel azon a tömegközlekedésen amit adóból működtetnek, olyan utakon amik adóból épültek és olyan közlekedési rendszerben amit szintén adóból működtetnek miközben minden település útja, közterülete, közintézményei is adóforintokból vannak és abból is működnek ahol jártál, amiket használtál.

Az is adóból van hogy te dönthetsz minden választóval együtt hogy kik legyenek a következő 4 évben kormányon.

Javaslom hiszti helyett kérd számon az ellenzéki politikusokon, hova tették azt a rengeteg adóból kapott állami támogatást amit kaptak, ha egyszer olyan rossz az általuk felmutatott gárda, hogy az emberek 12 éve nem rájuk szavaznak!

2022. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Na hát ha te akinek elvileg lenni kéne némi fogalma ha már ideír ilyen ostoba vagy, igen elbozonytalanító a magyarság jövőjét illetően..szerencsére ritka az ilyen.
2022. szept. 26. 15:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!