Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ha én nem akarok már...

Mi van ha én nem akarok már adót fizetni mert nem vagyok elégedett?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nem vagyok elégedett a jelen politikai szituációval, átverve, becsapva, és megkárosítva érzem magam. A politikai törekvéseket nem az érdekemben érzem hanem ellenemre, és ezt nem szeretném a továbbiakban még finanszírozni is. Jóval több lehetne a fizetésem is plusz nem támogatnám az ellenem dolgozó kormánynak nevezett legálisnak elfogadott maffiaalakulatot. Lehet ilyet hogy kilépek az adófizetés terhe alól? Elvileg szabad vagyok, az alaptörvény szerint.

2022. szept. 24. 09:14
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek
2022. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
27%
4 évente elmehetsz szavazni...ennyit tehetsz.
2022. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező,

Gyakorlatilag is szabad vagy.

Szépen elindult, elmész innen, máris nem fizetsz itt semmi adót.

Mindenki jól jár, te nem itt leszel és ennek te is örülsz meg mi is. Mire vársz?

Csak aztán nagyon ne lepődj meg hogy máshol is fizettetnek veled adót és ott is lesz ami majd nem tetszik!

2022. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
68%
Megteheted, de idővel ez szíváshoz fog vezetni.
2022. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
84%

"Én se akarom már ezeket finanszírozni. Igazából vállalkozásba kéne kezdeni bejelentés nélkül. Szerintem az működőképes dolog. A tevékenységi kört titkosítom és a bevételt is, más embernek semmi köze hozzá. Kizárólag felnőtt emberek számára szolgáltatok, két felnőtt ember dolgába, pedig senkinek semmi beleszólása nincs"


Csak éppen a NAV nak!;)

2022. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
70%
Szép is lenne, ha lenne ilyen lehetőség. A valóság ezzel szemben sajnos az, hogy szó szerint szökőévente egyetlen napig szólhatunk bele a saját életünkbe, ezen kívül a politikusok - azaz a mi beosztottaink - azt csinálnak, amit csak nem szégyellnek, és semmilyen demokratikus eszköz nincs a kezünkben ahhoz, hogy megszabaduljunk tőlük. Visszahívni nem lehet őket, az országgyűlés összetételéről népszavazni szintén nem lehet, a választási törvény pedig pont annyira igazságos, mint egy meredek hegyoldalon felfestett focipálya. Megyek is kaszát egyenesíteni.
2022. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
#10 Na épp ez az, ez egy értelmes, józan meglátás. Milyen jogon szólnak ők bele a mi magánügyeinkbe? Mire fel veszik ki a zsebünkből a pénzünket? Azért hogy ne kelljen dolgozniuk, majd mi eltartjuk őket, de ez még kevés be is szabályoznak minket, és nekik kiszolgáltatott helyzetbe tesznek minket, ha pedig azt mondod ezt nem vagy hajlandó finanszírozni még le is csukatnak végül. Adócsalónak neveznek, tehát csaló vagy, csalsz, ha nem tartod el őket, és nem finanszírozod azt hogy nekik kiszolgáltatott helyzetben legyél, akkor csalsz. Csalsz egy olyan játékban amiben meg sem kérdeztek hogy szeretnél-e részt venni. Felőlem vegyen részt aki akar, engem nem zavar, meghagyom a kis naiv hiteket hogy van döntési jog 4 évente, nem kezdem el magyarázni senkinek hogy mit beszél..csak engem hagyjanak békén én is békén hagyom őket, nekem nem kell a politikusok pénze, nem kérek adót, nem szólok bele az életükbe, nem kell hogy nekem kiszolgáltatva éljenek, tiszteletben tartom a szabadságukat, de ugyanezt várom el én is.
2022. szept. 25. 08:44
 18/48 A kérdező kommentje:

#16 Na de még az is csak mese hogy szökőévente beleszólhatsz. Akik elmennek szavazni nagyobb részben azt sem tudja mire szavaz, nem kompetens, mert az egész struktúra úgy van felépítve hogy ne is tudjuk átlátni. Amit elárulnak is hazugság, egyik hazugság a másik korruptság után derül ki folyamatosan, és csak a mély csend ami követi, akkor mire szavaztunk?

Fölösleges is belemenni, ebben csak elveszni lehet, és még ki is gúnyolnak a felhozol ellenük valamit. Sokkal érdemesebb ezt egyszerű józan paraszti ésszel megfigyelni, mielőtt belemennénk a részletekbe, mert fölösleges. Miért kell nekem eltűrnöm hogy számomra vadidegen emberek, akikkel soha kezet nem fogtam, kiveszik a zsebemből a pénzemet?

Ha én úgy gondolom hogy nem szeretnék finanszírozni egy olyan alakulatot, amire alig van rálátásom, akik semmiben sem kérik ki a véleményem? Ha én önszántából nem akarom őket finanszírozni, mert elégedetlen vagyok az általuk létrehozott helyzettel, akkor milyen jogon kényszeríthetnek mégis fizetésre? Milyen alakulat vagy cég ez ami maga dönti el mit ad el neked, de neked mindenképpen meg kell venned amit ad? Ha nem veszem meg csalok? Pontosan miben csalok?

2022. szept. 25. 09:01
 19/48 A kérdező kommentje:

13. válaszoló..(Nomen est Omen)


Itt születtem ez a hazám, légyszíves ezt tiszteletben tartani. Köszönöm.


Tudom hogy nem csak politikusok hanem civilek között is szép számmal vannak pofátlanok, meg pofátlanok+dinkák is. Lásd 13-adik válaszoló. Egyszer talán valamikor rájössz az írásod értelmére, és azt fogod gondolni hogy hogy lehettél ilyen bamba birka, de a jó hír hogy amikor ez leesik, akkor már talán nem leszel az.

2022. szept. 25. 09:12
 20/48 A kérdező kommentje:

Szentmihályi Szabó Péter 1996-ban írt versét idézem ide, a címe: Térdre Magyar!



Megfojtanak, megfojtanak,


kígyóznak, mint a szennypatak,


sziszegve szólnak szép szavak:


hiszen szabad vagy, ó, szabad!


Te választottál engemet,


te bamba, arctalan tömeg,


elszívom lassan életed,


nem lesz házad, se gyermeked,


nem lesz hazád, nem lesz hited,


minden szavam elhiszed,


mindenhol szózatom sziszeg.


Imádd a hűvös bankokat,


ott intézik a sorsodat,


ne vidd vásárra bőrödet,


kerüld a puskás őröket!


Szemétdomb város ez: tiéd,


tiéd, az összegyűlt szemét!


Villánk s a svájci bankbetét


érted van, s téged véd, cseléd!


Ha már kihalt a nagy család,


ha már éhen halt jó anyád,


ha nincs honod, se otthonod,


ha már szökésed fontolod,


sziszegve szól, ki jót akar:


fuss, merre látsz, szegény magyar!


Ellopnak minden ünnepet,


ők adnak mindennek nevet,


egymást ezért kitüntetik,


hát áruló, ki tüntet itt,


ki másról másként szólni mer,


nem elvtárs és nem is haver,


akit riaszt a pénz szaga,


bizony, nem jó demokrata!


Hóhéroddal ne alkudozz,


kirablódnál ne tiltakozz,


majd eltakar a pesti kosz,


megszoktad már, megszökni rossz.


Nyugodj meg hát, Petőfi népe,


És térdre, magyar, térdre, térdre!

2022. szept. 25. 09:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!