Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi ez az "elköltözősdi"...

Most mi ez az "elköltözősdi" hóbort egyeseknél? Tényleg van olyan, aki azért menne el az országból, mert a Fidesz nyert?

Figyelt kérdés
Mert aki enélkül is kiment volna, az más helyzet. De ezért?
2022. ápr. 5. 19:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
27%

#29


Minden jót az életben!! Jó utat kívánok!!! Mutasd meg, hogy veled nem lehet akármit csinálni!!! Senkinek!!!

2022. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
25%

""Még mindig nem értem, hogy mit nem értesz, de akkor megpróbálom más szavakkal, hátha úgy is jó:



Tehát történnek, alakulnak a dolgok a világban meg itthon, és a fidesz meg kezeli őket valahogy. A következő négy évben szerintem előállhat olyan helyzet, hogy ezzel mi nem leszünk annyira megelégedve, hogy itthon maradjunk, ezért lehet, hogy elköltözünk. Nem feltétlen örökre."



Figyi!! Azt nem értem, hogy miért hisztizel, amikor már a Fidesz irányítja az országot 12 éve!!! De ha menni akarsz akkor menj nyugodtan, de ne köpködj!! Ez undorító!!! Ha valakinek nem tetszik valami, akkor ne csinálja, változtasson, de ne köpködjön!!! El lehet menni!!! Hajrá!!!"


Egyáltalán nem köpködtem vagy hisztiztem, teljesen normálisan válaszoltam neked, miután sokadszorra nem bírod értelmezni, amit írtam. Vegyél vissza az arcodból egy kicsit légyszíves. Bunkó.

2022. ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
35%

"Vegyél vissza az arcodból egy kicsit légyszíves. Bunkó."


Na figyelj paraszt!! A FIDESZ 12 éve van kormányon, és neked csak most esett le!!! Ha el akarsz menni, akkor menj, senkit nem érdekel a primitív köpködésed!!! Senkit nem érdekel, hogy egy genetikai hulladék vagy, de csak így tovább!! Huzzál el mosogatni!! Ennyi!!!

2022. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
25%

Vajon miért nem lehet normálisan válaszolni a kérdésre fideszes bunkók agitprop zaklatása nélkül?


A kérdező arra volt kíváncsi, tényleg létező jelenség-e, hogy 16 év reménytelensége kiválthatja az elköltözést - és kíváncsi volt az okokra.


Az emberek megpróbálnak őszintén válaszolni, de gyakorlatilag lehetetlen, 5 válaszból 4 elmerogyant fideszes nyaloncok hőbörgése és offolása, miközben nem hozzájuk szól a kérdés eleve.


Mit pontozgattok le és küldözgettek meg veszekedtek? A kérdező azoknak tette fel a kérdést, akik az elköltözést fontolgatják a vasárnapi eredmények miatt. Mi lenne, ha hagynátok a kérdés címzettjeit válaszolni, és ha nem nektek szól és saját válaszotok sincs rá (mert ti élvezitek ezt itt, mint bivaly a sártengert és maradni akartok), akkor esetleg nem szólnátok bele a nem nektek feltett kérdésbe?

2022. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

34#


Na figyi!! Én normálisan válaszoltam, de ha lebunkóznak, az nagyon nem tetszik!!! Nem vagyok fideszeses nyalonc, mert nekem teljesen mindegy melyik párt van hatalmon, nekem mindegyik jó!! NEM vagyok párttag!! Nagyon nem szeretem, amikor sértegetnek, úgyhogy én is elmegyek!! Primitív oldal!!! Primitív emberekkel!!! Mindegy...

2022. ápr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
61%
35# ezt annak mondd, aki lebunkózott, nem én voltam, szerintem.
2022. ápr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
0%
Olvasom én is. 35, elnézést kérek, hogy lebunkóztalak, a válaszaidból látom, hogy te így tényleg azt hiszed magadról, hogy normálisan válaszoltál. És ki legyen az, aki megmondja, hogy mi számít bunkónak és mi nem. Viszont nem válaszolok neked többet, mert nekem ez a stílus, amit itt képviselsz nem fér bele abba, amit normális kommunikációnak gondolok.
2022. ápr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
94%

#29


Azèrt Remèlem làtja mindenki hogy ti hàborogtok ès hírdetitek a liberàlis eszmèt ami a kôkemèny elfogadàs ès arra nem vagy kèpes hogy felfogd ès elfogadd màsok vèlemènyèt, àllàspontjàt ès hogy mina jò nekik. Csak degradàlni sèrtegetni ès màsok halàlàt kívànni. Ezek utàn sok sikert külföldön ahol egyenlô leszel egy làbtörlôvel ès mosolyogni kell hozzà. Nem baj a hozzàd hasonlòk megèrdemlik az a pofont amit majd kapni fogtok ott. Igazi nyitott szellemû ès gondolkozàsù emberek vagytok pont nektek valò a multikulti ès a nyugati kizsàkmànyolàs. Sok sikert 😬

2022. ápr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
61%

#38 szerintem pont az a baj, hogy 12 év fideszes elnyomás után Magyarországon már nem lehet liberálisnak maradni, csak ha végtelenül naiv mazochista az ember. Azaz két út marad: vagy nm Magyarországon maradsz liberális (hanem egy olyan helyen, ahol normális jobbközép, kereszténydemokrata, emberi arcú jobboldal van, és mindegy, ki van hatalmon, az ellenzéknek is maradnak jogai). Vagy hagyod, hogy a szélsőséges elnyomás, a fidesz-fasizmus téged is benyomjon valami elkeseredett szélsőségbe és szélsőbalossá vagy anarchistává, vagy valami mélyen elkeseredett rendszerellenessé válsz.


Magyarországon pont azt a toleranciát, az emberséget számolta fel a fidesz, ami nélkül nem lehet liberálisnak maradni. De ahhoz is idióta kell legyen valaki, hogy eltűrje azt a mennyiségű hazugságot, propagandát, egyetlenegy igaz elemet sem tartalmazó rágalomcunamit, ami a fidesznél a mindennapos "újbeszél" része.


Már nem érzitek, nem is értitek, miről van szó, ez az orbánnyelv már leszivárgott a mindennapi nyelvhasználatotokba, már nincs senki, aki megrendüljön és felháborodjon közületek, már nincs fideszes ember, akinek ízléstelennek tűnne, ha a vezéretek egy ostromlott, kivéreztetett, megszállt ország elnökébe áll bele a győzelmi beszédében, hogy gátlástalanul hazudnak a vezetőitek (már le se ellenőrzitek a mantrák igazságtartalmát, mert rég nem fontos, mi az igazság, csak az "érzelem" habzása, a "szív" politikája, amit össze sem kell már vetni az igazsággal, a tényekkel).


Magyarországon már tényleg őrültség liberálisnak lenni. Azaz olyan embernek, aki a saját kormányától számon kérné A TI JOGAITOKAT IS, sőt, követelné, hogy legyen fékek és ellensúlyok rendszere és az ellenzékieknek is legyen normális sajtójuk, életterük, mozgásterük. Miközben ti tapsoltok minden újabb elnyomásnak, minden bezárt ellenzéki sajtóorgánumnak, minden jogtiprásnak, az Alkotmánybíróság, az Ügyészség, a média, de még az egyetemek politikai irányítás alá vonásának is, az alkotmány egypárti átírogatásának, élveztek minden kirekesztést, ami a másként gondolkodókat éri, és boldogan tapsoltok a legmocskosabb, becsületsértő rágalmaknak.


Az ember vagy elborul és lemegy a szintetekre - de akkor joggal mutogattok, hogy az már nem is liberalizmus, vagy egy balekké válik, és eltűri, hogy az ő jogaiba a fenekét törölje egy fasiszta diktatúra, hogy még tovább és tovább folytatódjon a demokratikus jogállam lebontása és lábbal tiprása. Vagy ELMEGY.


És Európa igenis tele van még olyan országokkal, ahol a jobboldal és szélsőjobboldal között még van határ, ahol konzervatívnak és fasisztának lenni nem ugyanaz. Ahol az ALKOTMÁNY még szent és mindegy, ki van hatalmon, jogokat biztosít az ellenzék számára is. Ahol a leggazdagabb emberek nem a miniszterelnök haverjai, kollégiumi szobatársai és családtagjai, hanem feltalálók, üzleti zsenik, tehetséges művészek, a szabad piacon meggazdagodott üzletemberek, akik mögött áll egy teljesítmény (mindegy, hogy az a Facebook kitalálása vagy a Harry Potter megírása, de TELJESÍTMÉNY).


Remek beszélgetéseket folytatok nyugat-európai konzervatívokkal, jobboldaliakkal, kereszténydemokratákkal, és mindig megdöbbenek, hogy Magyarország felől nézve, bár totál más ideólógiákban hiszünk, szinte eltörpül a különbség az értékrendünk között, mert elsősorban DEMOKRATÁK vagyunk, a jogállamban hiszünk, abban, hogy mindenekelőtt az egyéni és kollektív szabadságjogoknak kell érvényesülniük, csak ezután következik a jobb- vagy baloldaliság, a konzervativizmus vagy liberalizmus.


Ezek már nüansznyi különbségnek tűnnek olyan országban, ahol a demokráciát és a jogállamot éri napi szintű támadás, hazugságokkal igazolva, és már független újságírás sincs, amely a tényeket feltárja és nekiszegezze a hazugságcunaminak.


Ott áll millió, módszeresen lehülyített, agymosott birka és vidáman tapsol, amikor egy 12 éve kétharmados, alkotmányozó többséggel uralkodó autokrata azt hazudja a színpadról, hogy "soha nem látott ellenszélben" győzött egy választáson. Kivel szemben? Milyen ellenszélben?


Azt hazudja, hogy ellene kampányolt az ukrán elnök (aki a vérrel áztatott országa túlélésével van elfoglalva, nem a hazug és visszataszító magyar belpolitikai posvánnyal), hogy "Gyuri bácsi" fizeti az ellenzéket, hogy "hatalmas" médiafölénnyel kell szembenéznie, a pártállamban, ahol 80 milliárdból működtet propagandagépezetet, a kormány propagandaeszközévé silányította a közszolgálati sajtót, amiben 4 évente 5 percet kap az ellenzék, amiben felvásároltatta az ÖSSZES megyei lapot (egyetlenegy ellenzéki vagy független, médiapiaci alapon működő sajtóorgánumot sem hagyva vidéken), ahol felvásároltatta a kereskedelmi csatornákat is és csak neki van állami és magán hírcsatornája is (MTV, HírTV, Echo TV), ahol ellenzéki rádiónak már nincsen egyetlen frekvenciája sem, ahol a lolvasottabb lapokat is felvásárolta és bezáratta, ha ellenzékiek voltak.


Soha nem látott ellenszélről beszél a pártállamban, ahol 12 éve az alkotmány is az ő privát notesze, ahol nemcsak kétharmada van, de az ő embere az államfő, a házelnök, az alkotmánybíróság elnöke és tagjainak 80%-a, a legfőbb ügyész, az országos bírói hivatal elnöke, az övé az összes megyei önkormányzat, az ÁSZ, a NAV, de már a pártalapítványokba kiszervezett egyetemek is.


És tapsoltok, hurráztok a hazugságnak, a fröcsögő gyűlöletnek, az elnyomásnak. És akármilyen mocskos arcátlansággal emeli a tétet, csak még nagyobb lelkesedést és helyeslést vált ki belőletek, sikeresen fasizált követőiből.


Itt tisztán látszik, hogy ha holnap elkezdi itt is "baleset" érni az ellenzéki újságírókat, ha elkezdik bebörtönözni a politikusokat, eltenni láb alól ellenfeleket, mint Oroszországban, Fehéroroszországban, már simán vagytok annyira agymosottak 12-16 év folyamatos hazugságpropaganda mantrázása után, hogy semmi problémátok nem lenne vele. Ez tisztán látszik - az erkölcs, mint olyan, számolódott fel a "jobboldalon". Vagyis lett behelyettesítve politikai elvakultsággal.


Rá kell valakire hazudni az állami propagandagyárban, hogy Soros-bérenc, a rezsim ellensége, és már nem lesz aki tiltakozzon közületek, ha rejtélyes módon megmérgeződik vagy elüti egy autó, ismeretlenek rálőnek vagy koncepciós perben elítélik.


Nem, valóban nem lehet már Magyarországon liberálisnak maradni - de tisztességes, európai kereszténydemokratának, konzervatívnak, jóérzésű jobboldalinak sem, megnyugtatlak. Itt az uszítás felszámolta a toleranciát régen, egyoldalúan toleránsnak lenni, a saját rosszakaróiddal és vérszomjas ellenségeiddel, akiknek nincsenek már gátlásaik - ez pedig öngyilkos őrültség. Senki sem lehet toleráns a saját gyilkosaival szemben és nem támogathatja önnön elnyomását, zaklatását, jogainak lábbal tiprását.


Hiszen a liberalizmus azt mondja, mindenki jogai csak addig terjednek, ameddig másokét meg nem sértik. A jogtiprást nem lehet tolerálni.


Nos, ezért kell lelépni a gyűlölet és a hazugság országából. Mert nincs alternatívája, csak az, ha te is lealacsonyodsz, és a.) beállsz a rezsim gyűlölethadseregébe, b.) hasonló gyűlölettel próbállsz ellenállni, elkeseredett ellenzéki partizánként.


De igenis van harmadik út, csak már nem Magyarországon. Ezt a hazát tönkretettétek. És élhetetlenné az emberséges emberek számára, akik gyűlölet helyett KÖLCSÖNÖS toleranciában, rágalmakra és hazugságokra épülő fröcsögés helyett demokratikus vitákban, uralkodás helyett demokratikus kormányzásban és mindenki jogainak tiszteletben tartásában hisznek (az ellenzéket és kisebbségeket is beleértve).


Ti a kiszorítósdi, egymás eltiprásának, elnyomásának Magyarországát hoztátok létre, és a gátlástalan hazugság, az önkény, a gyűlölet Magyarországát. És látnivalóan évezitek, amit főztetek. :-(

2022. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
77%

#39 Igazad van, írd csak ide a buta önsajnálós ömlengésedet, olcsóbb, mint egy pszichiáter a nagy gyászodban.

Ettől persze sem igazad nem lesz, sem értelmesnek nem fogsz látszani, de remélem azért könnyebben viseled tőle, hogy pontosan az történt amit 10 éve próbálunk nektek magyarázni: amikor a szar+szappan+szalámi összekerül az vegyesboltnak jó, mert mindenki megveheti belőle ami neki kell, de ha egy ételben akarod azt feltálalni, akkor azt szimplán mosléknak hívják és nem fog kelleni az értelmes embereknek.

Szerencsére az derült ki, hogy többen vannak az értelmes emberek.

Te nem tartozol ebbe a csoportba, hát vagy megszoksz, vagy megszöksz. Mind egyetértünk abban, hogy jobb lesz az életed máshol - hát menj!

Neked is jobb lesz meg nekünk is. Akkor hajrá!

2022. ápr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!