Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi ez az "elköltözősdi"...

Most mi ez az "elköltözősdi" hóbort egyeseknél? Tényleg van olyan, aki azért menne el az országból, mert a Fidesz nyert?

Figyelt kérdés
Mert aki enélkül is kiment volna, az más helyzet. De ezért?
2022. ápr. 5. 19:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
64%
Az a szomorú, hogy habzó szájjal kaffognak, aztán mégsem menne sehova. Pedig sokkal szebb lenne itt minden, ha az ilyen alakok elmennének. Lehetne itt Orbán helyett Jézus Krisztus is a miniszterelnök, ezeknek az se lenne jó. Akkor is kaffognának valamin. Nem Orbánt akarom dicsérni, de az itt élő emberek annyira szörnyűek, hogy ennek az országnak tényleg mindegy.
2022. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
74%

7

Nagyszüleim, szüleim, egy kis ideig én is éltem a proletárdiktatúrában. Ahhoz az időkhöz képest ma demokrácia van.

Pl. ma valóban szabadon választhattál több párt és több leendő képviselő közül, és nem volt kötelező elmenni szavaznod se. Ma senki nem fogja a szavazási lapokat átvevő aláíró jegyzékből kigyűjteni a hiányzó aláírók tulajdonosait és lakcímeit.

2022. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyszüleim, szüleim, egy kis ideig én is éltem a proletárdiktatúrában. Ahhoz az időkhöz képest ma demokrácia van.


Pl. ma valóban szabadon választhattál több párt és több leendő képviselő közül, és nem volt kötelező elmenni szavaznod se. Ma senki nem fogja a szavazási lapokat átvevő aláíró jegyzékből kigyűjteni a hiányzó aláírók tulajdonosait és lakcímeit."


Ez maximálisan igaz!! És annyiban kiegészíteném, hogy abban az országban élsz a mai világban, amelyikben akarsz!!!

2022. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%

"És annyiban kiegészíteném, hogy abban az országban élsz a mai világban, amelyikben akarsz!!!"

Valóban, már nem számítasz disszidensnek, emiatt otthoni (személyes)vagyonodat nem kobozzák el, és szüleidet, közeli hozzátartozóidat se figyeli meg a III-as csoportfőnökség.

2022. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyről pl. annyit, hogy testvérem él Angliában (15 éve, brit-magyar kettős állampolgár már). Kisfia sápadt volt és fáradékony, mondtam neki, hogy amikor visszautaznak, csináltasson a gyereknek egy labort. Mire ő: Labort??? Itt csak annak, akit a mentő visz el.

Megjegyzem, nem mosogat, hanem egy autógyártó multinál mérnöknő, jó fizuval, jó biztosítással (férje is).

Volt nálam 3 éve télen (még nem volt covid). Valamit egymásra ragsztottunk, én itt fuldoklottam a köhögéstől, ő Angliában, mikor visszautazott. Én elmentem az ügyeletre (városunkban 0-24 órás van, Bp. agglomeráció), nem hajtottak el, megvizsgált, gyógyszert kaptam. Ő elment Angliában, 2 hét után tudta fogadni a körzeti orvos, megvizsgálta, (közben a lelkét kiköhögte a tesóm), jöjjön vissza két hét múlva, ha nem múlik el, majd kap gyógyszert. Két hét múlva én már el is felejtettem, hogy beteg voltam, ő még akkor vergődött a köhögési rohamokban fuldokolva (mindkettőnknek hörgőgyulladása volt amúgy). És rendszeresen ilyenekről számol be. Ha nem a mentő visz be, nem jutsz be.

2022. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
#1 Én meg inkább hazamegyek Magyarországra a nagy “kánaánbòl”. Menjetek mindent felégetve majd rájöttök. De oda aztán kell, hogy legyen vastag bôr az arcotokon, mert bármit tehetsz lehetsz te él munkás lehet rengeteg ismerôsöd a végén mindig csak egy alsòbbrendû bevándorlò leszel. Kevesebb elismeréssel, dícsèrettel, szabadsággal. Legyen akármilyen elfogadò nép, amikor ùgy hozza a helyzet te leszel aki a rövidebbet hùzza. Egy idô után amikor a jò fizetés fele simán levonòdik adòban, hogy az ingyenélô 3. országbòl érkezôket eltartsd és a többségében magyar, román, lengyel segélyen kuncsorgòkat akik a végén jobban élnek mint te, majd megtanulod értékelni még a kevesebbet is, de a sajátjáért mindenki maga dolgozik meg ès nem élôsködik másokon. Én a legnagyobb nyitottsággal kedvességgel ès szemernyi rasszizmusz nélkül hagytam el az országot, azòta 180 fokot fordult a hozzáállásom. A cukormáz idôvel lehull mindenrôl és csak az elrothadt alapok maradnak a helyén. Viszont mindenképp jò lecke megtanulni értékelni azt ami adott volt az életben csak eldobta magátòl az ember.
2022. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Idősödő nagybátyám egy vakbélműtét miatt hazautazott az USÁból, mert olyan horror pénzbe került volna ott. És ez nem egy ritka betegség, bárkivel előfordulhat.
2022. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
64%
Lenne az a politikai helyzet, ami ha bekövetkezne, akkor csomagolnánk. Most úgy érezzük, hogy a fidesszel ez nagyobb valószínűséggel következhet be. De nem nyugatra mennénk, hanem csak itt a környező országok valamelyikébe.
2022. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
42%
Nekem se előnyöm, se hátrányom nem származik abból, ha Mészáros Lőrinc egyik vállalkozása nyer pályázati pénzt. Maradok.
2022. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

#18 most úgy érzed, hogy a Fidesz-el nagyobb eséllyel következhet be!?

Csak szólok 12 éve Fidesz kormány van!

2022. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!