Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban visszaélhetnek a...

Valóban visszaélhetnek a szavazatommal/az aktuális kormányra szavaznék ha nem mennék el szavazni?

Figyelt kérdés
Őszintén nem igazán fog meg egyik párt programja, ideológiája, illetve fölényes fidesz győzelemre számítok, nem mondom hogy túlzottan hidegen hagyna, viszont semmivel sem érzem különbnek bármelyik másik pártot, de ez csak az én véleményem, nem is emiatt szól a kérdés. Viszont, a családom nem bír békén hagyni, hogyha nem megyek el szavazni akkor néhány ember szerint visszaélhetnek a szavazatommal, a többi szerint pedig akkor az aktuális kormányra szavazok. Valaki kifejtené nekem hogy miért, aki hasonlóan gondolkozik? Nekem a gondolkodásmódom szerint, ha előbbi történik akkor kb. el lenne csalva a szavazás(wtf?) ha visszaélnek a szavazatommal, utóbbinál pedig ha plurális a demokrácia akkor konkrétan senkinek nem nőne a szavazata ennyi történne.. most az ha persze a fidesz olyan kva jól megcsinálta a "programját" és konstans van annyi szavazójuk az miért lenne az én hibám? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2022. ápr. 2. 15:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
55%

Megfogtad a lényeget a videóból úgy látom!


Nagyon mellélőttél!

Debrecenben élek, az elmúlt 10 évben talicskázta a pénzt az állam Debrecenbe, mégis el van maradva, itt is kátyú a főútakon 5 méterenként!

2022. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

[link]


1.

A Fidesz KDNP a béke!

2.

A márki zay péter gyerek a háború!

2022. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%

Ja, igen, egyébként meg hozzánk csak a propaganda jut el, főleg ide "LE", vidékre! Itt nincs internet, ezt is diktálom egy pestinek telefonon (vezetékesen)! És amúgy csak a kettes meg az m1 jön be, mert nincs kábelTV! DE most itt a hajrában kinyomtatták nekünk az internetet, minden nap bedobják a postaládába (ez nem vicc, komolyan!!!), és rá is van írva, hogy nyomtass te is! Úgyhogy van remény! Most már nyílik fel a szemünk! Ne kérd, hogy küldjek róla fotót, ott van a szelektív kuka, mindjárt a postaládám mellett. Talán majd holnap...

Nincs más, mint propaganda! Mondj egy hírportált, újságot, televíziós csatornát, ahol nem propaganda folyik!

2022. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Utat azt nem tudunk csinálni, ebben abszolút egyetértünk! Ja, hogy ezt kellett volna észrevennem, az útburkolat minőségét? Hát ebben nem tudok vitázni!!!
2022. ápr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
44%

Nem a vidéki emberekről van szó!

Én is vidéki vagyok, közöm nincs Pesthez!


Azokról van szó akik mélyszegénységben élnek létminimum alatt és egy beigert közmunkaorogramért elmennek szavazni

2022. ápr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
27%

#25


Ajánlom figyelmedbe Debrecenben megnézni a vasútállomást vagy akár a vidéki pályaudvart! Szép és jó, hogy van egy rendezett főtér és egy Nagyerdő Debrecenben, de azon kívül ne menjen senki mert szivrohamot kap amilyen állapotok vannak!

2022. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
51%

Kik vannak létminimum alatt? Vizsgáltad már az esetüket egy kicsit jobban vagy csak ránézel és sajnálod a helyzete okán? Mert az első reakcióm nekem is az! Létminimum alatt vagy Te is?

Ha nem, minek köszönheted, hogy nem? Nem kinek, minek!!! Nem azt akarom kihúzni belőled, hogy a Fidesznek, Isten ments! Minek?

Óóóó, szóval munkáért mennek el szavazni? Milyen szomorú! Az előző bandánál dolgozni nem kellett érte! Létminimum alatt voltak úgy, hogy legyen 3 gyerek és azért cserébe megy a segély és mehet a here-vere meg a kaszinó! Ezt akarja most is az ellenzék, meghosszabbítani az álláskeresési járulék idejét (ingyen pénz), hogy mennyi most és mennyire azon még matekoznak, de hosszabb lesz! Ezen kívül megemelni a CSP-t, ami ugye jár annak is, aki nem dolgozik (ingyen pénz)! Ezt akarja ismét! Tényleg kell ez és tényleg a munkával való ígérgetés és becsalogatás a szavazófülkébe az fölháborító, hogy ingyen pénz pont nálatok, aki mindenre sajnálja az adóját (az Ő adóját, nem is akárkijét) az nem para! Arra szavaztok most!

2022. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
50%

Tudom ki él létminimum alatt! Én is mélyszegénységben nőttem fel, sikerült kitekintést nyernem a mikrokörnyezetemből, azóta egyetemet végeztem, lediplomáztam, vezető pozícióban dolgozom!

Az én esetem ritka, mint a fehér holló! Ragadós a padló Magyarországon! A mélyszegénységben élő emberek helyzete nyilván ennél komplexebb, de számukra kizárólag mikrokörnyezetük létezik és nem tudják mi a norma (bár mit tekintünk normáknak!?), kitekintést is csak akkor kaphatnak ha tv adásokat néznek, és hidd el ők nem gazdasági, ismeretterjesztő műsorokat néznek.


Ezen emberek ki vannak szolgáltatva, az aktuális kormányoknak(nyilván tudom, hogy javarészt mindenki maga sorsa kovácsa, de ez ennél jóval komplexebb)! Az ő kiszolgáltatottságukat nem kellene kihasználni!

2022. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
27%
#27 figyelj, ilyen panasz Európa összes nagyvárosában bír keletkezni! Mindenhol van gány! Pécsett is van, bőven, bizonyosan Frankfurtban is van bőven, a linkelt felvételen látható is, hogy van. Nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy linkelni egy imázsfilmet Frankfurtról és azt mondani, hogy etalon és ehhez képest mi hol vagyunk, ez hülyeség... Erre reakcióként adtam ugyanúgy imázsfilmet a városáról és abba benne él és tudja, hogy az nem csak olyan, és már tiltakozik! Tiltakozna ez ellen egy frankfurti is (nem a virsli)!
2022. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
72%

30-as ez ne haragudj de mellébeszélés!

Lényeg, hogy úgy emelkedtél ki ebből, hogy tanultál és törtettél előre, hogy vezető pozícióban légy, mert ahhoz nem elég tanulni!!!

Hogy a Te eseted ritka, az tény, aki mélyről indul azok többsége mélyen is marad! Te magad is kihasználod az Ő helyzetüket, hogy amellett érvelj, hogy miért az ellenzék, mert a Fidesz kihasználja őket, én leírtam, hogy mit ígér az ellenzék! Nem tervezi ami kiszivárgott, a szájával mondta el! Szerinted az rendjén van? Nem! Akkor meg jó érv ez? Érv ez egyáltalán? Ismét megkapják az ingyen pénzt, naná, hogy az jó, ismét nem mennek el dolgozni, ismét nem látja azt a gyerek, hogy apa reggel elmegy, ismét nem mondja apa a gyereknek, hogy tanulj b...meg, mert ha nem akkor ilyen koszosan jössz haza, mint én stb... na ez ami káros és ez nem segítség!

Nálunk a közmunkaprogramban (kis település 4000-en vagyunk) kb. 60-an dolgoztak amikor ez elindult, mostanra vannak kb. 20-an! Az önkormányzat ott tart, hogy nincs elég melós, nem tudja rendben tartani a települést! Előtte meg nem mozdultak volna ezek az emberek, volt egy kis pénz, azt elitták, meg elkaszinózták, ha nyertek, akkor ment a daj-daj! Ha nem, akkor hitel meg kértek kölcsön és várták a segélyt. Jelentős részük, azzal, hogy munkára lettek kvázi kényszerítve, beleszoktak abba, hogy dolgozni kell, azonban idegesítette őket, hogy sz-rért kell elvégezni, ez meg ösztökélte őket arra, hogy keressenek jobban fizető munkát, így léptek ki a közmunkaprogramból. Nem kell azt gondolni, hogy itt helyben, sokan elköltöztek a munka miatt vagy járnak 40-100km-el arrébb, hetelnek stb.

Ez egy működőképes történet. Valahol nem működik, mert közel s távol nincs meló, ebben biztos vagyok és bizonygatni sem kell, de valahol meg működik, azonban ha ismét megkapják a segélyt, akkor sz-rnak ismét a világra, ott is kárt okoz, ahol már egyszer ez rendet tett!

2022. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!