Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Fidesz tud...

Szerintetek a Fidesz tud valamit egyántalán, hogy mi is a devizahitel?

Figyelt kérdés

Ez mentőöv? Könyörgöm, inkább maradjanak csendbe, tegyék rendbe az árfolyamot és semmi gond nem lenne a devizahitellel.

Talán az egyoldalú szerződésmódosítás még ér valamit, ám a magas árfolyam miatt nem megy vele semmire sem a törlesztő.


[link]


2010. szept. 10. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Ez annyi mint halottnak a csók,a jövedelmeket béreket nyugdíjakat kellene drasztikusan növelni hogy tudjanak az emberek fizetni.Ez csak pótcselekvés.
2010. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én inkább azt kérdezném meg, hogy hol van a beígért a forintra váltás??? Amikor az állam, a bank, és hitelfelvevő közösen vállalják át a "veszteséget"???

Ez igen, kampányszöveg...

És a legrosszabb, hogy sokan tényleg úgy vannak vele, hogy aki tudja az fizesse szakadjon bele, a másikat a többséget meg már nem érdekli mert úgysem lakoltatják ki.

Miért nem lehet még az ellen valamit tenni, mielőtt oda jutna valaki, hogy nem tudja fizetni kilakoltassák???

2010. szept. 10. 09:42
 3/15 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: devizában eladósodott!

Visszakérdeznék, hogy most akkor csak azoknak készül a "segítség", aki már az árverezésnél tartanak, vagy általában a devizahiteleseknek?

Az árfolyam emelkedése miatt az összes érintettnél megemelkedett a havi törlesztőrészlet, és akadnak még olyanok, akik inkább nem esznek rendesen, de fizetnek (kitudja meddig bírják). Nekik nem csökkentik a kamatokat?

Azért nem érzi át a fidesz teljesen a helyzetet, mert ők röhögve kitudják fizetni a kölcsönüket.

Választás előtti reklámfogás....sajnos.

2010. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekünk az otp csökkentette már a kamatokat, oktben is fogja, kifejezetten nem érezzük meg, mi abba a helyzetben vagyunk szerencsére, tudjuk fizetni.

De ha sok ember már juszt sem fizeti, mert úgysem lakoltatják ki azt a fizető devizahitelesek is megszívják...

2010. szept. 10. 10:19
 5/15 anonim ***** válasza:

"Ez mentőöv?"

Mi lenne a mentőöv?

Ha kifizetné helyetted a hiteledet?

Ha adna minden devizahitelesnek havonta tízezret? Nekem akkor miért nem járna ez a tizes?

2010. szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

"Ha adna minden devizahitelesnek havonta tízezret? Nekem akkor miért nem járna ez a tizes?"


Te is ékes példája vagy annak amikor az emberek nem tartanak össze. Itt irigykedsz meg acsarkodsz.

Basszus, ezek az emberek nagy bajban vannak, érted??

Ez majdnem olyan mint az árvíz, segíteni kéne nekik, nem pedig itt szívni a vérüket.

Az árvizes emberkéktől nem sajnáltad az adományokat? Ki mondta meg nekik hogy ártérre építkezzenek? Azok akik eladósodtak ki mondta hogy devizát vegyenek fel?

A lényeg, hogy jó lenne ha ismét lenne egy kis összetartás, nem pedig egymás sárba tiprása.

2010. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A lényeg, hogy jó lenne ha ismét lenne egy kis összetartás, nem pedig egymás sárba tiprása."

Amikor édesanyám egyedül nevelt, és apám egy fillér gyerektartást sem fizetett, akkor hol volt ez a bazi nagy magyar összetartás? Nagy szarban voltunk, igen. Az állam segített? Nem. Egyedi probléma volt? Egyáltalán nem. Viszont szerencsére kellően lenéztek az emberek mert nem az akkor legújabb legdivatosabb legmárkásabb cuccaim voltak. És ez nem csak a korosztályomra volt jellemző. Túléltem? Úgy látszik, persze mondhatod, hogy minek. Sírtunk mi folyamatosan valakinek? Nem volt rá időnk, a lehetőségeinket kerestük és nem az államtól vártuk a segítséget. És persze, most, hogy dolgozok jó ideje én is, nem 1 kerestből kell megélni vettünk fel devizahitel? Igen, de elég rövid távút. Lemondtunk több dologról. Gondolkodtunk. Nem hagytuk magunkat bepalizni. Most jól élünk? Nem, de legalább nem az éhhalál szélén. De mindez lényegtelen.

Tehát mit várnak a devizahitelesek a kormánytól? Ez még mindig kérdés, a személyeskedésen túl is. Nekem itt úgy tűnik hogy azt várjá(to)k el, hogy kifizesse helyettetek. Az meg hol jogos? Tipikusan a kisujjamat nyújtom, de a karomat is akarod elv. Ez lenne az általad hirdetett összetartás?

2010. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ki a fene akarja, hogy kifizessék helyettem? Én aztán nem, itt a bank és az állam hibázta a legnagyobbat, akkoriban az otp nem is adott hitelt forintban, vagy úgy, hogy 15 évre 80000 Ft törlesztővel.

Mi sem élünk luxusban, sima használt ingatlant vettünk, és nem azért vettem fel a hitelt, hogy kacsalábon forgó palotában lakjak.

Jelent esetben a Fidesz idáig mindent megtett a maga módján, hogy az árfolyam az egekben legyen, köszönve először Kósa és Szíjjártó uraknak.

Jóformán akkor használt lakásra nem is tudtunk volna forintos hitelt felvenni...

2010. szept. 10. 12:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Vissza kérdezek: Szerinted a Fidesz tudja egyáltalán hol van?
2010. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha adna minden devizahitelesnek havonta tízezret? Nekem akkor miért nem járna ez a tizes?"


mert te nem vagy olyan ostoba, hogy devizahitelt vegyél fel. Ez a csökkent értelműek bére lenne. Egyfajta fogyatékossági segély.

2010. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!