Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz még a homofób törvény...

A Fidesz még a homofób törvény után is jó eséllyel hatalomban marad... ennyire nem fontos nektek a meleg embertársaitok egyenlősége, magyarok?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 03:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
32%

Aha, mondd el, hogy hogyan lehetett volna helyre rakni az én szexuális orientációmat.


Én 30 évesen visszatudok emlékezni önazonosan, hogy milyen volt nekem a felnővés egy lengyel állampolgárságú meleg fiatalként egy ilyen kelet-magyarországi kis fürdővárosban.



Én bennem 12-13 évesen tudatosult bennem a melegségem, emlékszem 12 évesen ott voltam a strandon, és néztem egy szép szőke adoniszt a Balatonfüredi Balaton parton, előtte meg 11 évesen látványilag nézegettem nyári táborban dolgozó tőlem 17-18 éves idénymunkás fiúkat, vagy megakadt a szemen kórházban a liftes fiún, miközben nagyapámat látogattuk.



Akkor 14 évesen már néztem egyik bátyám szobájában késő esténként futó a fiúk klubbolt sorozatot: https://www.youtube.com/watch?v=vXF-YQKYfbs



Ha most lennék 14 éves, akkor most jönne a kormányhivatalnok, és egy tv-szerelővel illetve computer szakértővel lekódolná a tévét vagy beforrasztaná a régi tévénket is, hogy ne nézzek ilyen csatornákat vagy webes oldalokat, hogy ne zavarja meg 18 éves koromig a szexuális fejlődésémet?



Ugyanekkor bár elkezdtem járni unszolásra egy lánnyal, a hittanos csoportból, de sose kezeltem őt a barátnőmként, nem szexeltünk 2 év alatt, végül ő szakított velem, mert én érzelmileg hideg voltam vele, tartottam a kétlépés távolságot, hiába cukrászdai randik, vagy egymáshoz való járkálás.



Akkor hittanon ment ezerrel, hogy ez bűn, és a melegezős viccek is mentek, én nem mertem rákérdezni szexuális felvilágosításnál se iskolaorvosnál, hogy is van a melegséggel, mert eléggé heteronormatívan gondolkodott és szerintem feszülten és úgy beszélt erről, mintha leakarta volna tudni az egészet, mint egy felesleges rossz témáról.



Akkor én már helyi kultúrház könyvtárában már olvastam meleg szerzőktől, Rimbaudról, Faludyról, Karinthy Mártonról.



Ha most lennék újra kamasz, akkor ezeket nem adnák ki melegségük biszexségük okán?



Ezeket a zenekarokat vagy énekeseket hallgatattam kamaszként, akkor ezen zenekarok énekesek albumait nem adták volna el egy lemezboltban vagy elzavartak volna a sziget fesztiválról, hogy meleg koncertre nem mehetek el, mert a Placebo fellépett többször itthon is, még kamaszkoromban is már.



Placebo https://www.youtube.com/watch?v=oDVo4AkJsVs itt ahol az énekes korábban biszexként androgün kinézetet öltött magára és a basszusgitáros meleg.


The Ark, itt is androgün az énekes és biszex: https://www.youtube.com/watch?v=bMfgcH3efqs



Dana International izraeli transznemű nő: https://www.youtube.com/watch?v=xh_-LBefeWo



Rufus Wainwright az énekes meleg, őt se vásárolhattam volna, ha ma lennék kamasz? https://www.youtube.com/watch?v=d5CLmflrwIA

2022. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 Dzsoki ***** válasza:
Így,hogy 18 éves korodig,csak a megszokott felvilágosítás legyen! Egyébként,mi ez a sok lengyel példa? Vagy ugyanaz vagy,csak több kérdésben is előjössz?
2022. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
7%
Csak leírtam, hogy hiába volt az apám lengyel, hiába jártam katolikus hittanra, előbb vagy utóbb utat tört magának a melegségem, pedig ugyan azt a nevelést kaptam mint a 3 heteró bátyám, én így születtem, melegnek, ezen szüleim tiltása sőt kormányzati tiltás se tudott volna változtatni....
2022. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 Dzsoki ***** válasza:
91%
Kösz,hogy leírtad! Tudomásul vettem. Vagyis,lehet olyan kompromisszum,hogy 18 év alatt csak normális felvilágosítás van. Utána mehetnél máshová. Mint ahogy Ausztriában van,hogy van olyan hely,miszerint lányok nélkül. Szigorúan 18 felett. Ki kellene lépni a New Yorki Egyezmény-ből! Utána,megvalósítanánk az osztrák példát! Ti,ott jól éreznétek magatokat,mi meg lehetőleg,a környékre se mennénk. Aki mégis és avval a szándékkal,hogy ott balhézni fog,letöltendőt kapjon! Egyébként továbbra sem értem,hogy egy férfinak,mi tetszik egy másik fütyiben? Pláne egy másik férfi popsijában?
2022. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
Mi a jó neked a punciban? Pontosabban, te se lyukasztgatod ki a nők ruháját, hogy előbb a puncikájukat nézd meg, én se feltétlen a farokért vagyok a pasikkal, tudod az arcukat, testüket nézem meg, a magabiztosságukat, hiába küldi el a társkeresőn a fenekéről vagy farkáról a képet, én abba nem fogok tudni beleszeretni, ennél több kell....
2022. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 Dzsoki ***** válasza:
100%
Igaz.Előbb van egy összkép.Továbbá,igen kevés nőt érdekel a foci.Eredményeket latolgatni,meccset elemezni,férfidolog.Bár,ott is vannak ellentétek.Valakinek,tragédia,ha nem a Fradi a bajnok,nekünk meg,mindegy,hogy ki,csak ne a Fradi!Képről,csak a mesében van beleszeretés.Persze,hogy élőben kell látni.Egyébként,az a jó, a punciban,hogy nem farok.Az nekem is van.
2022. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
Megint megjelent az "ELTE hallgató" nevű majomparádé, előhozva a lengyel példáit :D Minden kérdés alá leírja, hogy neki milyen rossz volt melegként, és nyilván ezért kell kiskorúaknak megkezdeni a hormonkezelést pubertásblokkolókkat, ha kisató helyett barbit vesznek a kezükbe.
2022. jan. 5. 04:13
 48/66 anonim ***** válasza:
7%

#47

Nézzél kicsit jobban utána. Lengyelországban és Magyarországon nagyjából teljesen azonos felfogású törvények vannak a nem váltó műtéteteket megelőző hormonkezelésekkel kapcsolatban. Az pedig, hogyha egy fiú egy barbie babát vesz a kezébe, még messze nem azt jelenti, hogy meleg lesz. Anno az öcsém is játszott ilyennel, és soha semmilyen intim kapcsolata nem volt lánnyal, pedig ő már 68 éves (1953-as születésű).. Előttem, akiről köztudott a családban, hogy homoszexuális vagyok, biztosan nem tagadná le, miért is tenné...

2022. jan. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
56%

47-es hiába akarsz engem megalázni minden áron, igen ELTEHallgató vagyok és hidd el, jobb az ha egy szülő megértéssel fordul a saját gyerekéhez, mintha egy esetleges kamaszkori Coming Out során tiltással, fizikai vagy szóbeli bántalmazással, vagy kitagadással reagálná le ezt a dolgot...


Én szerencsés vagyok olyan szempontból, hogy legidősebb bátyám és anyum elfogad, pedig anyum 68 éves, viszont valóban szerencsétlen helyzet volt, hogy a hittanon ezt súlykolták belém, hogy bűn, hogy nem mertem együtt kimondani azt a szót, hogy én meleg vagyok, hogy megpróbáltam lánnyal járni, miközben minden idegszálat tiltakozott a dolog ellen és miközben random divatmagazinos fotókon is pasi modellekere akadt fel a szemem, hogy de jó pasi ez. Kisvárosban ezt nehéz megkérdezni, mert nincs sok segítség, a szakemberek se képzettek, hogy kellő érzelmi támogatás mellett azt mondják, hogy éld melegként az életed. Ez bizonyos szempontból szorongást idézett elő.

2022. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
47%
Fogjátok már fel, hogy lehet itt melegeket gyalázni, de egy átlag meleg semmit nem akar a gyerekektől
2022. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!