Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha választani kéne, melyikre...

Ha választani kéne, melyikre szavaznál: szűnjön meg a hajléktalanság, vagy legyen melegházasság?

Figyelt kérdés
Átalakítani a rendszert úgy, hogy utcán ne éljen ember, vagy ehelyett házasodhassanak a melegek. Nyilván 0% közeli az esély bármelyikre, de ha lehetne.

#hajléktalan #LMBTQ #melegházsasság
2021. dec. 27. 12:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
8%

#10 Márpedig igaz. A házasságban és a bejegyzett élettársi kapcsolatban a párok ugyanazokkal a jogokkal rendelkeznek egymással kapcsolatban.

Ezért küzdenek elvileg a melegházasságért, hogy ugyanazt megkapják, mint amit egy házasságban megkaphatnának.

Ha a gyerekekkel kapcsolatos dolgokra gondolsz, akkor azok nem is lehetnek azonosak, hiszen azonos nemű pároknak nem születhet gyereke.

2021. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Godaime ***** válasza:
71%
A bejegyzett élettársak nem fogadhatnak közösen örökbe, nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítésben és még csak egymás nevét sem vehetik fel. Az élettárs nem örökölhet, hacsak nem volt megnevezve hivatalos végrendeletben, stb. Vannak még apróbb különbségek, de ezek a lényegesek.
2021. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%

#12

Az örökbefogadás nem a szülőkről, hanem a gyerekről szól. A gyereknek nem kell homoszexuális szülőpár, mert van bőven olyan aki normális, egészséges családot tud neki biztosítani. Ez nem az USA, nincsenek tömegesen örökbefogadásra váró gyerekek árván az árvaház rácsában kapaszkodva, mint az amerikai filmekben és nem is a régi Románia, ahol magára hagyatva feküdtek az árvák a rácsos ágyaikban.

MIVEL NEKIK NEM LEHET TERMÉSZETES MÓDON GYEREKÜK, így nem is lehetnek jogosultak mesterséges megtermékenyítésre az állam pénzén. A kutya nem kérdezi meg egy nőtől se egy magán klinikán ahol kifizeti a pénzét, hogy házas-e vagy sem, heteroszexuális-e vagy sem.

Én sem vettem fel a férjem nevét pedig lassan 25 éve vagyunk házasok. Minek akarná felvenni egy nő egy másik nőnek a nevét vagy egy férfi egy másik férfiét????? Van neki saját neve.

Ennél hülyébb dolgokat erővel se lehetett volna kitalálni.

2021. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Godaime ***** válasza:
71%

Az, hogy szerinted két azonos nemű személy nem tud felnevelni egy gyereket nem több több a te magánvéleményednél, az pedig, mint tudjuk teljesen értéktelen. Sem a kutatások, sem az előzetes tapasztalat nem téged igazol. Egy gyereknek elsősorban szeretet és bizontás kell, nem pedig egy vagina és egy fasz. Nem a nemi szervek nevelik a gyereket, hanem az emberek.


"MIVEL NEKIK NEM LEHET TERMÉSZETES MÓDON GYEREKÜK, így nem is lehetnek jogosultak mesterséges megtermékenyítésre az állam pénzén. "


Ennél butább dolgot sem hallottam ma még. Szerinted CSAK a melegek folyamodnak mesterséges megtermékenyítéshez, heterók nem? És mi közöd, de tényleg MI KÖZÖD, hogy milyen pénzen teszik azt, legyenek heterók vagy melegek? De amúgy sincs igazad, az állam NEM FIZETI a teljesen költséget senkinek, még a támogatottak is ki kell perkáljanak jó 150-200k forintot.


"Én sem vettem fel a férjem nevét pedig lassan 25 éve vagyunk házasok"


Na és? Kit érdekel, hogy te személy szerint mit csináltál? Az égvilégon senkit, hiszen a te példád csak a tiéd, nem más emberé. Hadd döntse el mindenki saját magának már ezt.

2021. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Godaime ***** válasza:
58%

Amúgy jó tudni, hogy ötvenes-hatvanas nő vagy, így már jobban be tudlak sorolni téged. Azt hiszed csak te vagy jogosult mindenre ebben az életben, buta vagy és tanulatlan. Egy másik generációban nőttél fel és azt hiszed minden más rossz.

A fiatalok külföldön Karennek hívják a fajtádat, hátha itthon is elterjed majd.

2021. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

12: azt áruld már el te okos, hogy hogyan képzeled azt, hogy két azonos nemű felveszi egymás nevét?

Eleve egymás nevét a házasok sem veszik fel, csak a férfiét veszi fel a nő. Akkor két fickó vagy két nő hogyan veszi fel a másikét? Belegondoltál már okoska?


Az arcodból meg jobb ha visszaveszel, mert annyi ostobaságot leírtál már ezen az oldalon, hogy semmi jogod nincs egy nálad jóval többet megélt embert kioktatni, te zéró, te nulla... többeszámban se fogalmazzál, mert attól, hogy "tudjuk" még mindig csak annyit jelent, hogy te meg hozzád tartozó 3% tudja. A többségi társadalom meg tudja, hogy véletlenül se szabad téged a gyerekek közelébe engedni.

2021. dec. 27. 23:11
 17/24 Godaime ***** válasza:
71%

"Eleve egymás nevét a házasok sem veszik fel, csak a férfiét veszi fel a nő. Akkor két fickó vagy két nő hogyan veszi fel a másikét? Belegondoltál már okoska?"


Pont úgy ahogy a heteró párok te okoska. Ezt mindenki döntse el saját magának. Én ha megnősülök vagy férjhez megyek egyiket sem fogom kötelezni a nevem felvételére, ezt a DÖNTÉST meghagyom nekik. Ahogy tőlük is elvárom, hogy meghagyják nekem ezt DÖNTÉST.


Az, hogy az a nő mennyivel élt többet nálam nem számít ha sötét, mint az éjszaka. Kiktatni bárkit ki lehet aki téved, még engem is, sőt, ha valaki tényekkel és nem a saját véleményével oktat ki még meg is köszönöm.

Amúgy jó lenne idézni néhányat abból a sok hülyeséből amit állítólag írtam, én mindig figyelek, hogy csak olyant írjak amely megegyezik a tudományos világ véleményével.

2021. dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Godaime ***** válasza:
71%
*kioktatni, kiiktatni azért nem kellene senkit na.
2021. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
5%

#14 Látom nem megy neked a szövegértés.

Saját gyereke bárkinek lehet. Örökbefogadni viszont a legalkalmasabb pár fogadhatja csak örökbe más gyerekét. Egy homoszexuális pár pedig nem a legalkalmasabb. Egy szót se írtam arról, hogy ne tudnának gyereket felnevelni. Ha születik gyerekük - egyiknek vagy másiknak, akkor azt nevelhetik nyugodtan, ahogy nem párként hanem egyedülállóként a rokon gyereknek is lehetnek örökbefogadói. nem azért nem fogadhatnak örökbe, mert ne tudnának gyereket felnevelni, hanem mert rajtuk kívül bőven vannak olyanok, akik náluk megfelelőbbek a gyerek számára.

Azt meg külön le is írtam, hogy ha KIFIZETI akkor bárki végeztethet mesterséges megtermékenyítést, nem tiltja semmi és nem korlátozza senki a heterókra.

de hát te csak nyomod az ostoba propagandádat, az egyáltalán nem érdekel, hogy a másik mit mond valójában.

2021. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Godaime ***** válasza:
58%

"Egy homoszexuális pár pedig nem a legalkalmasabb."


És ismét ott tartunk, hogy a magánvéleményedet közlöd. Ezt hadd döntse már el az illetékes szakember amikor felméri a családot és ne te. Igen, abban egyetértek, hogy kell valamiféle rangsornak lennie az örökbefogadást illetően, de ez nem a párok nemétől kellene függjön, hanem az anyagi helyzetükün és az iskolai végzettségükön.


A megtermékenyítést illetően de, megkérdezik, hogy házas-e vagy sem, vagy élettársi kapcsolatban él-e valakivel vagy sem. Ha pedig a nő leszbikus és hivatalosan élettársi kapcsolatban él egy másik nővel, a kérelmét elutasíthatják, mivel nincs törvénybe foglalva az egynemű párok ezen joga.


Nyílván egy nő lehet anya függetlenül a szexuális beállítottságától ha szingli vagy nincs hivatalosan élettársi viszonya, de az azonos nemű élettársa nem nevezheti hivatalosan szülőnek magát. Házasság esetén ez nem lenne gond, mivel a másik fél, ha nem is biológia szülő, a gyermek felelős gyámjává válik.

2021. dec. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!