Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt jobb a Kádár-rendszerb...

Mi volt jobb a Kádár-rendszerben, mint most?

Figyelt kérdés
Mi az, ami a szocializmus idején jobban működött/megvolt, ami ma már nincs?

2021. dec. 26. 06:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
76%
Nem hagyták ennyire lerohadni a vidéket. Ügyeltek arra, hogy még a legkisebb falvakban is legyen elérhető közelségben munkahely, orvos, iskola, bolt.
2021. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
66%

21,

teljesen más körülmények között éltek a falusiak. Saját tulajdonban csak háztáji föld, de a mindenkit foglalkoztató téesz mellett szorgalmazták a háztáji gazdálkodást. A gépesítés se volt a mai szinten, sok volt a kézierős munka.

2021. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
95%
22 Nálunk nem is volt TSZ, csak erdészet, fűrészüzem, több bánya a környéken, Komlóra is be lehetett járni dolgozni, ott is volt egy csomó munkahely, meg a szomszéd faluban egy könnyűipari üzem. Egy másik közeli faluban volt TSZ is, de ott nem túl sokan dolgoztak a mi falunkból.
2021. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
100%

23,

vagyis a termelőeszközök állami tulajdonban voltak ...

2021. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
100%
#24 Nem csak. Mert azért volt több maszek iparos is a faluban. Kőműves, kályhás, ilyesmi. De a nagyobb cégek állami tulajdonban voltak persze, hiszen ez még a Kádár rendszerben volt. De az jó volt benne, hogy nem hagyták lepusztulni a vidéket. Azért erre most is kellene figyelnie valamilyen szinten az államnak.
2021. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
41%

25,

no igen, voltak cipészek, szabók, és társaik, akik egyedül dolgoztak. Sőt, lakatosok és vízszerelők is. Mind kisiparos volt. A késő kádári korban már foglalkoztathattak tanulókat. Zavaros gondolataid lehetnek a máról.

2021. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
100%
#25 Dehogy vannak zavaros gondolataim, honnan veszed ezt a marhaságot? Nem azt mondtam egy szóval sem, hogy akkor minden jó volt, hanem a kérdésre válaszoltam, hogy mi volt benne a jobb. Tudod egy kicsit több élettapasztalatom van, mint neked. Mert én éltem falun is, vidéki nagyvárosban is, Budapesten is, és most megint ugyanabban a vidéki nagyvárosban. Amikor először éltem itt, akkor ez még egy virágzó nagyváros volt, amikor Budapestről visszaköltöztem, akkor egy teljesen lepusztult nagyváros. Csak mostanában kezdi kicsit összeszedni magát. Szóval van bőven összehasonlítási alapom. És voltam a budapesti átlagnál nagyságrendekkel jobban kereső alkalmazott is már a rendszerváltás után, és vidéken épp csak a minimálbérnél egy kicsit többet kereső alkalmazott is, szintén a rendszerváltás után. De voltam munkáltató is, most meg egyéni vállalkozó. Szóval azt hiszem elég sokrétű rálátásom van erre világra minden szempontból. Még ha neked ez "zavarosnak" is tűnik.
2021. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
100%
Voltak órásmesterek is, meg töltőtolljavítók...
2021. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
100%

Mi sírtunk örömünkben amikor kikiáltották a Magyar Köztársaságot!

Ma is sírunk, csak bánatunkban - ugyanezért!

Ha valaki nekünk anno elmesélte volna, hogy ez lesz 30 év múlva, akkor azonnal eltűntünk volna ebből a lepusztított országból - mert senki nem ezt akarta...!

2021. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
86%

#29

Merre mentetek volna?

2021. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!