Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt jobb a Kádár-rendszerb...

Mi volt jobb a Kádár-rendszerben, mint most?

Figyelt kérdés
Mi az, ami a szocializmus idején jobban működött/megvolt, ami ma már nincs?

2021. dec. 26. 06:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
63%

Sok minden. Mindenki kapott munkahelyet, saját lakást, teljesen biztos megélhetést az államtól a saját igényeinek és képességeinek megfelelően. Figyelembe vették a család létszámát is meg mindent.

Teljesítmény elvárás meg nem volt, még piálni is lehetett a munkahelyek legtöbbjén, mert tényleg semmi eredményt nem kellett felmutatni, csak látszólag dolgozni.

Ilyen szempontból jobb élet volt.

Annyi, hogy nem volt szabad kritizálni a rendszert és kötelező volt mindenkinek a munka. És persze csak magas állami eladósodással, hitelekkel lehetett fenntartani ezt a rendszert, de az akkori emberek attól még jól éltek, mi meg most szívunk miattuk.

(Bár én már nem sokáig, mert már fél lábbak külföldön vagyok)

2021. dec. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
58%
Kevesebbet loptak politikusok.
2021. dec. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
100%
#1 Azért ez nem egészen így volt. Aki akart az választhatott magának olyan munkahelyet ahol tényleg nem volt teljesítményelvárás. De azért nem mindenki akart ilyen munkahelyen dolgozni. A fizikai munkások a legtöbb munkahelyen teljesítménybérben dolgoztak, tehát minél többet dolgoztak, annál többet kerestek, érdemes volt hajtaniuk. Én irodai munkát végeztem, de olyant, ami elég húzós volt, cserébe kb. 30-40 %-al magasabb volt a fizetésem, mintha egy kényelmesebb munkakörben dolgoztam volna. Ezek a látszólag dolgozós munkahelyek inkább a közszférában lehettek, mert minden kolléganőm, aki elment tőlünk a közszférába dolgozni arról panaszkodott, hogy nagyon nem érzi ott jól magát, mert majd megdöglik unalmában.
2021. dec. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
94%
Mi volt a jó? Hogy akkoriban meg fiatal voltam és rugalmas ...
2021. dec. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
75%
Pont a lényeg, ami ma nincs: Nyugodt és kiszámítható élet volt akkoriban. Nem volt egy évben 5x meg 15x áremelés, a lakásárak meg nem emelkedtek 4-5 év alatt a duplájára, mint most.
2021. dec. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
44%
Valóban nem voltak áremelések, csak fogyasztói árkiigazítások. És pontosan tudtad, mikor érkezik hús a henteshez. Meg azt is, ha adtál borravalót az újságosnak, akkor a Népszabadság közé betette neked megjelenése napján a Nők lapját, a Képes Újságot, a Fülest, az Élet és Irodalmat. Máskülönben "épp elfogytak". Élmény volt banánért és narancsért sorban állni, ugyanígy egy jobb film megnézéséért jegyért sorban állni. De "jegyüzérektől" drágább áron bármikor kaphattál. Ha szóltál építkezésnél egy dömperesnek, jutányos áron címre szállított egy fuvar sódert.
2021. dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
89%
Kiszámítható volt.
2021. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
75%
A hentesnél volt mindig főtt kolbász, kaptál mellé szelet kenyeret és mustárt.
2021. dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
21%
Nem jobb volt, hanem más. Az sem igaz, hogy mindenki kapott munkát és biztos megélhetést az államtól. A kontraszelekció meg ugyanolyan világosan működött, mint jelenleg.
2021. dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
78%

Akkoriban visszaváltották a befőttesüveget, a borosüvegeket, a sörösüvegeket is, tehát sokkal környezetkímélőbb volt!

Vidéki városokban is voltak night clubok, meg strip-tease bárok...

Sokkal minőségibb kaják voltak. A hentes talponállójában isteni resztelt-májat lehetett kapni.

Az expressvonatokon/intercityken volt büfékocsi!

Voltak nudista strandok!

A túraútvonalakon voltak működő menedékházak.

Voltak tanyasi iskolák, és kollégiumok is!

Volt sok baromság is, de jóval szabadabb volt az élet!

2021. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!