Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A melegek miért hiszik el,...

A melegek miért hiszik el, hogy bármikor ebben az országban lesz nekik melegházasság?

Figyelt kérdés
Senkinek nem érdeke, nem, még MZP-nek sem. A magyar nem nyugati "felvilágosult" ember, sok mindent megélt, keresztülment rajta német, török, tatár, orosz. Itt a DNS-ben van, hogy ami kívülről jön azt max tűri egy darabig, de elfogadni nem fogja soha. A toleráns, tiktokozó fiatalság is magyar, a korral gyűlölködőek és elutasítóak lesznek: ez szocializáció, nem egyéni döntés. A gyanakvás a lételemünk, ahogyan az irigység is. Ezért nem lesznek itt privilegizált, agyonfelsz*pott kisebbségi csoportok soha, max átemeneti ideig.

2021. dec. 11. 01:12
1 2 3 4 5 6
 51/60 Godaime ***** válasza:
42%
Persze, hogy voltak ilyenek. A transznemüeket pedig gyakran bölcsként meg sámánéként tisztelték. Imádom amikor valaki a saját tudatlanságára alapozza az érveit.
2021. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
86%
Nagy tévedésben vagy kedves kérdező. A mai fiatalság és az idősebbek között ég és föld a különbség, aminek sok oka van. A vegyes osztályok, a nyugatról beáramló médiatermékek, az, hogy kb. nincs olyan fiatal, akinek ne lenne legalább egy meleg ismerőse stb.. Ha megnézel egy melegekkel kapcsolatos cikket az interneten látni fogod, hogy a negatívan megnyilvánulók 90%-a 50-70 éves ember, akik abban nőttek fel, hogy a homoszexualitás rettenetes és utálatos dolog (persze az idősebbek között is vannak elfogadóak és a fiatalok között is elutasítók, de nagyon mások az arányok). Ahogy a társadalom folyamatosan cserélődik, úgy kerülünk egyre közelebb ahhoz, hogy a melegházasság törvényes legyen. A jelenlegi kormány napjai is meg vannak számlálva, hiszen a mag-szavazóbázisuk szépen lassan el fog tűnni. Ez az egész nagyjából olyan, mint annak idején a nők szavazati joga. Évekig elképzelhetetlen volt, ma már teljesen természetes dolog. Na ez lesz a melegházassággal is, ha ezen az úton megy tovább a társadalom.
2021. dec. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

52: a feminizmus első három hulláma békés hullám volt. Minden jogot kivívtak maguknak, ami valóban egyenlővé tette őket, nagyon helyesen. Ez a negyedik hullám már egészen más, de most nem ez a lényeg.

A Pride meg az LMBTQ viszont soha nem volt békén kisebbség. Amikor 10-15 éve még dobálták meg agyonverték őket a Pride-on (helyesen), akkor is már rózsaszín bibliával, bőrszerkóval meg dildóval hergeltek. Ez a "békés" csoport soha még csak meg sem kísérelte ezeket a beteg elemeket kilökni magából, soha meg nem prbált vlaóban olyan lenni, amilyen a többségi társadalom: normális. Talán ezért is hívták magukat még ebben az időben "másoknak". Azok is voltak, és azok most is.

Szóval a nők felszabadulása egy békés folyamat volt, ez viszont a kezdetektől erőszakos. Ez nagy különbség, mert nincs türelmük a lassú átmenethez, az állandó túlkapásaikkal még a "toleráns", megvezetett emberek dühét is ki fogják vívni.

Lehet, hogy későn, lehet, hogy lesz addigra jó pár áldozat, ahogyan már most is van. De végül nagyon rá fognak fázni.

2021. dec. 15. 01:44
 54/60 anonim ***** válasza:
95%

Ez megint nem teljesen igaz. A melegfelvonulás a kezdetekkor egyáltalán nem így nézett ki és pont ezért ért el sikert, mert az emberek látták, hogy akik vonulnak ugyanolyanok, mint az átlagember.

Én homoszexuálisként sajnálom, hogy ma egy "mindent lehet" felvonulássá alakult és szerintem ilyen elgondolása lehet azoknak a homoszexuális embereknek is, akik akárcsak én, tartózkodnak a felvonulásól.

Itt persze azt is meg kell jegyezni, hogy a jobboldali hírportálok mindig a legvisszataszítóbb, legutálatosabb képeket választják ki és még csak említést se tesznek arról, hogy a felvonulók nagyobb része nem valósított meg provokatív megnyilvánulást.

Én minden esetre valamifajta szabályok közé szorítanám a pride-ot, hogy van amit lehet és van ami nem fér bele.

2021. dec. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
56%

#54 Talán ha maguk a felvonulók nem engednék hogy ezek a szélsőséges megnyilvánulások ott legyenek közöttük, akkor nem is lehetne róla képeket készíteni - és nem is lehetne együtt emlegetni a két csoportot.

Azért lehet ezekkel a szélsőséges megnyilvánulásokat mint a prájdot mutogatni, mert évről évre több van belőle és nem kevesebb, próbálni sem próbálják kiszorítani.

Csinálj ellenpéldát gondolatban.

Megy a prájd az útján és végig tömegek nézik. Csak 1-2% van közöttük aki b*zizik, aki mocskolódó feliratokat tart fel plakáton, vagy éppen a melegek börtönbe zárásával, egyéb baromságokkal szerepelne. A többiek meg csak hagynák őket.

neked nem az jönne le belőle, hogy a tömeg ilyen mint ez az 1-2% szélsőséges? Hogy ha nem ilyenek lennének akkor tennének valamit az ellen hogy ezt a mocskolódást csinálhassák? Miért hiszed azt, hogy a másik oldalon ne kellene ugyanúgy figyelni arra hogy kivel vállalnak közösséget, kivel vonulnak együtt csak mert eredetileg nem arról szólt a menet?

2021. dec. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
Értem amit írsz és van benne igazság. Én személy szerint viszont nem gondolnék arra, hogy minden felvonuló egyetért azokkal, akik szélsőséges megnyilvánulást folytatnak és biztos arra is gondolnék, hogy nagyon sokan vannak, akik ugyan nem támogatják a melegek különféle jogait, de nem vesznek részt a felvonuláson. Effajta felvonulás nélkül is tudom, hogy vannak akik nem értenek egyet azzal, hogy a melegek házasodhassanak, de nem akarnak minket börtönbe zárni.
2021. dec. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

54: Az a kijelentés, hogy a vonulók nagy része nem valósít meg provokatív megnyilvánulást a Pride-on olyan, mint hogy én nácik közt vonulok, de mivel személy szerint nem zsidóztam, antiszemitának se nevezzenek.

Dicséretes, hogy te már felismerted a Pride és az LMBT mai vállalhatatlan mivoltát, bár nagyon ritka az olyan meleg, mint te vagy.

Nagyon sokszor hallom ezt a gyenge érvelést, hogy ne azonosítsanak titeket az 1-2% szélsőségessel - csak aztán mégis kiderül valahogy, hogy minden jelenlévőnek belefér a szélsőséges viselkedés, és csak akkor vonják ki magukat a felelősség alól, amikor forró alattuk a talaj, és magyarázni kéne a megmagyarázhatatlant - ekkor persze aki kérdez, az homofób.

A legutóbbi Pride-on büszkén elmondta Steiner (aki korábban azzal hencegett, hogy a véleménye miatt kirúgatott egy "homofób" kollégáját a munkahelyéről), hogy most nem volt egyetlen deviáns elem sem (felmerül, hogy korábban akkor szerinte is volt?). Nos, ő ezek szerint nem látta a bőrszerkós, kutyafétises ürgét, sem az "Ádám és Béla" feliratot plusz sok egyéb provokatív és aberrált elemet.

Őszintén nem tudom, hogy mit vártok: kuncsorogtok, picsogtok a melegházasságért, miközben ahelyett, hogy azon dolgoznátok, hogy tényleg mindenki elfogadjon titeket, folyamatosan gondoskodtok az újabb degenerált megmozdulásról a meleg Mikulással, transznemű Szűz Máriával, amelyek nem csak egy hívő kereszténynek, hanem minden normális embernek szent jelképek.


Aztán a végén az is mindig kiderül, hogy minden igaz, amit a kormánypropaganda állít - idézet egy másik kérdés alóli LMBTQ kommentből:


"Az LMBTQ és a ciszheteró közösség egy jelentős része támogatja a kiskorúak nemváltáshoz való jogát, vagyis azt, hogy amennyiben a transzneműség diagnózisát a szakemberek minden kétséget kizáróan megállapítják, akkor lehetőségük legyen hormongátlókohoz és hormonkezelésekhez, felnőtt korban pedig a nemi megerősítő műtéthez is, amennyiben az illető úgy akarja. Ezek a jogok egybevágnak a testünk feletti önrendelkezéshez való alapvető emberi jogunkkal."

2021. dec. 15. 03:25
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

#57 Azt gondolom, hogy annyi tökkelütöttet kell elviselnünk a hétköznapokban, hogy a hajléktalan mellett, akibe folyton belebotlok. Meg a tini mellett, aki nem tudja lehalkítani a zenét a buszon. Meg ha esténként voltál kint a 4-6-os vonalán Pesten. Meg azok akik azt gondolják, hogy az embernek van ideje letakarítani napi háromszor a járdát, mikor havazik és velem veszekszik, hogy ő délután csúszott meg, mert reggel nem takarítottam el a havat (de, csak 7 előtt indultam) és be fog perelni, igazán nem feltűnő, hogy vannak emberek, akik évente egyszer kimennek és furcsa ruhákban buliznak. Ezeken a napokon, szépen kimegyek a nyaralómba és elkerülöm a belváros - főképp forgalmi okok miatt - nem tiltakozásképpen.


Lehet kötekedni mindenen, de van egy olyan mondás, hogy:

„Uram, adj erőt, hogy megváltoztassam a megváltoztathatót,Türelmet, hogy elviseljem a megváltozhatatlant,Bölcsességet, hogy megkülönböztessem a kettőt!”(Marcus Aurelius)


Szerintem ez a második kategóriába tartozik. Pontosítva tartozhat az elsőbe, de akkor olyan mértékű egyéb jogkorlátozást kell majd elszenvednünk, hogy visszasírjuk a melegfelvonulásokat. Egyszerűen nem éri meg szerintem emiatt idegeskedni. Se az USA-nak (a hitvallása miatt) se Kínának (mert nagyon nagy a férfi többlet) nem érdeke, hogy be legyen tiltva a homoszexualitás. így is nem sokára háború lesz valószínűleg, ha még több lekötetlen tesztoszteron keringene a világon, akkor csak nagyobb lenne.

2021. dec. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtam van igazság abban amit írsz, de a másik oldalt se kell félteni.. Pont ma olvastam egy jobboldali portálon, hogy a "Melegek nem képesek szerelmet érezni" sőt olyan hozzászólással is találkoztam már, hogy a melegek "Gyűlölik a nőket". Nyilván nem helyes sok minden ami a pride-on történik, de valamilyen módon reagálni kell a mind a mai napig jelen lévő gyűlöletre. Sajnos jelenleg egy erőszakos adok-kapok helyzet van jelen és nagyon bízom benne, hogy az LMBTQ aktivisták lassan rájönnek, hogy a jelenlegi "fegyverek" amikkel a gyűlölet ellen küzdenek egyáltalán nem hatásosak. Amit én sokkal hatékonyabbnak tartanék az a szemben álló felek között megvalósuló kommunikáció, a másik álláspontjának megismerése és megértése és ha ez megvan, akkor lehet megoldásokat keresni a problémák enyhítésére. Tiltással, erőltetéssel, erőszakkal csak mélyülni fognak a problémák.
2021. dec. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%

#58 Ebben megint csak igazad van, és pontosan emiatt is mehetett a prájd minden évben, szinte már csak minimális felháborodást keltve, alig pár tiltakozó megjelenésével.

De most nem erről beszéltünk - ez így lenne helyes ha bekerülne a "hagy csinálják a maguk hülyeségét, nekem is meg van a magamé" rovatba és vége. A téma az volt, hogy így szerepelnek a médiában, mintha mindegyik azonos lenne azzal a részével ami szélsőséges.

Ha valaki együtt vonul olyanokkal akik ilyen szélsőségesen nyilvánulnak meg már induláskor - és nem csak menet közben beszólnak valamit ami nem tetszik másoknak, hanem eleve úgy álltak be a menetbe résztvevőnek - akkor bizony ez vele jár, hogy azokat is a szélsőséges képek mutogatásával fogják bemutatni a médiában, akik nem voltak ennyire szélsőségesek.

Ha én elmegyek mondjuk a békemenetre, akkor ne kezdjek el utána szövegelni, hogy egy csoportba sorolnak a békemenet résztvevőivel akik ilyen vagy olyan táblákkal indultak el már az elejéről.

2021. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!