Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják az idősebbek,h...

Miért gondolják az idősebbek,hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

A mai nap tömegközlekedésen hallgattam egy idősebb néni (50-es évei végén, 60-as évei elején járhatott), ő maga pedagógus.

És panaszkodott a sofőrnek,hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni, mind diplomát akar és irodai munkát.

Nem értem,hogy egy értelmiségi ember,hogy gondolkodhat így.


Meg, elvégre ő is szellemi munkát végez és nem egy éttermi konyhán mosogat vagy egy gyárban csavaroz a soron.



Nyilván, az ember szeretne minél jobban élni, ehhez pedig inkább a szellemi munka illik, ami relatív nagy szabadságot ad.Többségben rugalmas a munkaidő is, van lehetőség karrierre.


Miért akarják az idősek elvenni a lehetőséget a fiataloktól vagy miért sajnálják tőlük?


2021. aug. 27. 14:44
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

#30 "Szerintem senki nem szeret dolgozni."

Ez ostobaság. Az emberek többsége szeret dolgozni HA a munkáját magát szereti. Sajnos nagyon sokan nem olyan munkát végeznek amit szeretnének.

"Ma a fizikai munkának nincs értéke. Sok elvárás,kevés fizetés,sokan nem élik meg a nyugdíjkorhatárt."

Megint egy buta általánosítás. Éppen most fizetjük meg végre a munkát, ezért kerül most sokkal többe egy építkezés vagy egy gyümölcs a piacon.

Valóban rengetegen nem értékelik a valódi elvégzett munkát, a hozzád hasonlók, akik nem értik meg hogy milyen az ha valaki keményen dolgozik de van eredménye és lehet élvezni.

2021. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

#31


Nem az alkalmazottat fizetik meg,hanem az építkezési vállalkozó dolgozik drágábban,övé a profit.


Baromira élvezetes lehet a tűző napon nettó 150-200 ezerért rohadni,mondjuk egy építkezésen,amiből még albérletet sem lehet fizetni,mert annak a vállalkozónak,aki a profitot zsebre teszi,amúgy még van pár ingatlanja is kiadva,pont olyanok élnek benne,akik neki dolgoznak,rabszolgák.


A mai rendszer leginkább az alkalmazott kizsigerelésén alapszik.

Nyilván,akinek van esze,az úgy van vele,ha már meg sem fizetik,akkor inkább tanul,és elmegy mondjuk pedagógusnak,legalább ott nem kell elviselni az időjárási körülményeket.

2021. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes, hogy 30 évesen többször megkaptam, hogy nem szeretek dolgozni vagy azért mert nem érti, hogy mit tanulok és hogy ezt hogyan lehet hasznosítani a munkaerőpiacon, vagy azért mert nem látja eléggé piacképesnek.


Szakiskolában kezdtem egy bolti eladóként és ruházati kereskedőket képező osztályban, aztán úgy adódott, hogy versenyekre mentem történelmi tudásom miatt, és átkerültem egy vendéglátói-idegenforgalmi szakközépiskolai osztályban, ahol leérettségiztem, nem túl jó eredménnyel.


Utána mentem egy intézményi kommunikátor szakra, talán egyszer hasznosítottam, mikor online újságnak írtam pár cikket, nem túl sok pénzt adott a munkámért.


Miután elvégeztem, szociológiát kezdtem el tanulni, sajnos államvizsgát követően, nem tudtam elhelyezkedni, mert 2 évbe telt mire megcsináltam a nyelvvizsgát, addig esti képzésen tanultam turisztikai szervezést és értékesítést. Közben volt októberig míg élt a jogviszonyom a diák miatt, addig voltam sok minden: call centeres, egyik szakmai gyakorlati helyen szociális munkás asszisztens hétvégente hajléktalan és szenvedélybeteg ellátásban. Utána hogy ez véget ért, kétszer próbálkoztam recepciós munkával, majd lettem irodai közmunkás 3 hónapra és utána ennek köszönhetően beiratkoztam álláskeresőknek szóló nyelvvizsga felkészítőre, amit 2 hónappal hamarabb csináltam meg és így meg lett a diplomám és mentem humánökológia szakra.


Nézzük csak végig: Újságírás vagyis a kommunikátor érdekes szakma, de nem piacképes.


Szociológusként már eltudnék helyezkedni.


A turizmus meg a COVID miatt haldoklik.


Humánökológia meg egyre fontossá válik a globális felmelegedés miatt, de lehet hogy valamilyen informatikai képzésre kellene mennem...

2021. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

„egy idősebb néni (50-es évei végén, 60-as évei elején járhatott), ő maga pedagógus.”


nem akarok nagyon bunkó lenni, de szerintem egy pedagógus inkább maradjon csendben. egész életében éhbérért dolgozott a borzasztóan elmaradott, megbukott magyar oktatási rendszerben, és még ő minősít másokat :D


„hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni, mind diplomát akar és irodai munkát.”


sztem ebben jó adag irigység és tájékozatlanság is van. (a tanárok nagy része amúgy is burokban él tapasztalatom szerint).

az egyik válaszolónak meg igaza van: az idősebb emberek a szociban nőttek fel, az ilyenekből nagy eséllyel „fiataloknemismerikmunkabecsületét” típusú proli boomerek lesznek, akiket még az is frusztrált, h rosszul keresnek, elhízottak stb.


nagyon ajánlom a „Felneveltünk egy életképtelen generációt” című írást. Egy megkeseredett, tájékozatlan idős tanárnő nyafogása a mai fiatalokról.


-kezdjük azzal, h aki egész életében max. 160ért dolgozott, sztem ne adjon tanácsokat munkaügyben senkiben


-kb. 20 évvel van lemaradva (ahogy a magyar oktatási rendszer is), mert amiatt nyíg a blogjában, h nem ismerik a fiatalok a „szántás” szó jelentését.


-majd lecseszi a fiatalokat azért, mert lelkileg nem erősek, ő bezzeg az, hiszen csak 2 hetente rinyál a blogjában a szörnyű mai világ és fiatalság miatt


-beszól az insta, virtuális világ miatt (kíváncsi vagyok, mennyire érthet az infóhoz meg úgy en bloc a reál dolgokhoz, gondolom, semennyire)


stb stb. nem érdemes velük foglalkozni. megkeseredett buta boomerek az ilyenek.

2021. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!