Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják az idősebbek,h...

Miért gondolják az idősebbek,hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

A mai nap tömegközlekedésen hallgattam egy idősebb néni (50-es évei végén, 60-as évei elején járhatott), ő maga pedagógus.

És panaszkodott a sofőrnek,hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni, mind diplomát akar és irodai munkát.

Nem értem,hogy egy értelmiségi ember,hogy gondolkodhat így.


Meg, elvégre ő is szellemi munkát végez és nem egy éttermi konyhán mosogat vagy egy gyárban csavaroz a soron.



Nyilván, az ember szeretne minél jobban élni, ehhez pedig inkább a szellemi munka illik, ami relatív nagy szabadságot ad.Többségben rugalmas a munkaidő is, van lehetőség karrierre.


Miért akarják az idősek elvenni a lehetőséget a fiataloktól vagy miért sajnálják tőlük?


2021. aug. 27. 14:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
76%
15) csakhogy mink nem vagyunk jóléti állam mint tőlünk nyugatabbra.Ők megtehetik mert a migránst is megfizetik,mink még a hazai dolgozót sem tudjuk.
2021. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, az időseknek igazuk van. Csak gondolj bele te miképpen állsz az életedhez!

Én dolgozom, mindig is dolgoztam és diplomát azért szereztem, hogy dolgozzak. Ellenben nem szeretek korán kelni, hogy hamar meglegyen a házimunka még hétvégén is. Ha tehetem akkor megkönnyítem az életemet, szívesebben járok kocsival mint biciklivel, jobban értékelem a szellemi munkát, mint a fizikait stb. stb. Az idős rokonaim szempontjából én kevésbé szeretek dolgozni, mint ők.

Már az amit egy idős ember munkának nevez, és más az amit egy fiatal. Éppen így a gyerekeim kortársait meg én látom olyannak, hogy nem akarnak dolgozni, mert ők már azt nem akarják csinálni ami nekem munkának számít, hanem inkább olyannal töltenék az idejüket amit én még szórakozásnak sem igazán tartanék.

Ugyanakkor vannak konkrét, valósan érzékelhető dolgok is amik nem vitathatóak. Ilyen az, hogy 60 évvel ezelőtt az volt a természetes, ha az elvégzett 6 elemi vagy a 8 általános iskolai osztály után már mentek dolgozni a fiatalok - vagyis 12-14 évesen mentek a TSZ-be a földekre dolgozni vagy a gyárba a szalag mellé, a kőművessel építkezésre. 1960-ban az érettségizettek száma alig 6%-a volt a társadalomnak.

30 évvel ezelőtt már a többség 16-18 éves koráig tanult és vagy egy szakmával vagy egy érettségivel keresett magának munkát, 1990-ben már 20% volt az érettségizett és 10% a diplomás. Ma a népesség közel 35%-a már diplomás és a fiatalok (20-24 éves korosztály) több, mint 25%-a a felsőoktatásban tanul.

Ez egy jó irány és változás, a baj az, hogy a szakmunkás képzés, vagyis azon szakemberek tanítása akik a magasabb tudást igénylő de kétkezi munkát elvégeznék, az meg jelentősen csökkent. Vagyis vannak nagyon sokan akik nem szereznek szaktudást és vagy egyáltalán még az általános iskolát sem végezték el, vagy szimplán az érettséginél megakadtak, mert továbbtanulni nem képesek, viszont szakmájuk sincsen. Ők nem fognak majd olyan munkákat elvégezni ami számodra is fontos lenne, nem fognak nekiállni gépeket szerelni vagy tetőt építeni, beteget ápolni, mert vagy nem képesek rá, vagy mert nem tekintik megfelelőnek a fizikai munkát.

Ahogyan 30 évvel ezelőtt egy döntő változás volt az emberek életében, munka nélkül is hozzá lehetett jutni már pénzhez. Vagy állami támogatások, segélyek formájában, vagy mert a szülők adták, nem volt kötelező dolgozni menni, mint korábban.

Látványos volt amikor egyetemista voltam a '90-es évek elején ez a változás és a fiatalok már tényleg nem akartak dolgozni. Amikor mi kezdtük az egyetemet, akkor akinek a környéken alkalmi munkásra volt szüksége akár egy udvar betonozásához, akár kertészkedni vagy költözni, az eljött az egyetemi kollégiumhoz és a portás bemondta a hangosbemondóba, hogy 2 ember kellene dolgozni. Mivel mi az ötödiken laktunk, soha nem jutottunk munkához, mert mire leértünk, már másik ötvenen voltak ott előttünk.

Amikor 5 évvel később végzősként történt, hogy alkalmi munkást kerestek, már gyakran senki nem jelentkezett ugyanakkor létszámú hallgatóból a kollégiumban. Mert nehogy már ő lapátolni menjen csak hogy legyen pénze!

2021. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
20: mindannyian benne vagyunk. Én is a kis fizetésecskémmel, meg a gyà igazgató is. Nem bàntani akarlak, de a rezsim egekben a fizetés hez képest. Àhh hagyjuk...... Most jön minek nem tanultam.....
2021. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem akarnak dolgozni. Régen a szüleink megtanították a munka becsületét.De manapság a fiatalok a bp-éjjelnappalon nőnek fel. Ott meg az van hogy ; kötetlen munkaidő, iszogatni bárban, adjanak verdát
2021. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
40%
Ez majd akkor lesz elgondolkodtató, amikor ezeknek a fiataloknak lenne szükségük egy szakmunkás kézre, aki helyreteszi a lakás kábelezését, de sehol nem találnak.
2021. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
100%
Tizes! Akkor mért nem baccák ki onnan?
2021. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
40%

"Tizes! Akkor mért nem baccák ki onnan?"


Hát, mert a többi dolgozó (fiatal) is olyan. Így nem tűnik ki 😂

2021. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 mindentudó99 ***** válasza:
43%
Azzal semmi gond nincs ha sokat tanul valaki mert szellemi munkát akar végezni. A gond ott van ha nem tud kezdőként elhelyezkedni és inkább nem dolgozik a szülei tarják el ahelyett hogy elvégezné a fizikai munkát is ha nincs más.
2021. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Egyébként itt vagyok én az élő példa:


27 évesen kerültem vissza mesterképzésre, és egy kumma pénzt nem kértem anyámtól, mikor Budapestre felkerültem. 3 nap egyetemre jártam, 4 napot dolgoztam... és mégse tudtam félrerakni...

2021. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem senki nem szeret dolgozni.

Az idősebbek nagyobb része a szocializmusban élte le az életét.


Ma a fizikai munkának nincs értéke.

Sok elvárás,kevés fizetés,sokan nem élik meg a nyugdíjkorhatárt.


Ugyan ki akarnak önként ilyen életet magának?


Az idősödő pedagógus meg sokkal könnyebben jutott diplomához,mint egy mai fiatal,és meg tudott élni a pedagógusi fizetéséből.

Ma egy pályakezdő pedagógus mire számíthat?


Az ilyen emberek a leghangosabbak,mint akiről írtál,közben fingja sincs a világról...

Inkább örülne,hogy nem ma fiatal...

2021. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!