A kormány a felsőoktatásban miért ennyire szűk látókörű?
Igazából, a felsőoktatás szétcseszése, szórakozás a pontrendszerrel már 2010 előtt elkezdődött.A Fidesz folytatta a hülyeséget, amit elég ragadós volt.
A kormány viszont csak és kizárólag pár szaknál tartja alacsonyan a pontokat, ami szerintem azért hülyeség, mert attól, mert valami nem durván hiányszakma, attól még ellehet benne helyezkedni.
Azzal egyetértek,hogy az olyan szakok, amik nem "igazi szakmák", mint például filozófia, szabad bölcsészet,geneder szak azokon ne legyen állami hely.Ugyanis, ezek kvázi hobbi célra jók.
Viszont, nem kellene minden nem műszaki/orvosi/IT/természetudományos területet kizárni.
Például ott a jog, gazdasági képzések.Mindkét terület hasznos.Nincs belőlük hiány, de eltudnak helyezkedni benne.
Vagy, a humánosabb területen, ott a nemzetközi kapcsolatok, nemzetközi igazgatás.Ezeknél a szakoknál magasak a nyelvi követmenyek, multicégeknél hasznosak.
El kell fogadni,hogy az emberek nem egyformák, nem ugyanolyanok a képességeik.
Én gazdasági szakon diplomáztam.A matematikával elboldogultam, de a fizika,kémia kifogott rajtam, emiatt nem tudtam volna mérnöki szakra menni.
Másnak meg egyáltalán nem mennek a reálos tárgyak, de más (pl nyelvek) meg igen.Akkor ők ássák el magukat és búcsúzzanak el a felsőoktatástól?
Magyarországon az EU átlaghoz képest nagyon alacsony a diplomások aránya.Az EU ajánlás 40 százalék.
"Én programozó voltam, de mostanában inkább csináltam egy kőműves vállalkozást és dupla annyit keresek KATA-val, mint korábban alkalmazottként programozóként. Szóval ennyit a támogatott hiányszakmákról..."
Akkor nem lehettél túl jó programozó. Persze, az első pár évbe még junior fejlesztőként nem lehet nagy pénzt várni - de ekkor még tanulsz, fejlődsz... utána a kereseted a csillagos ég, Magyarországon is 6 számjegyztől kezdődik nettóba már egy senior fizetés - Ha pedig külföldre mész a 45-50 ezer dollár alap dolog.
Kérdező, akkor most felteszek egy kérdést: szerinted minden képzésnek ingyenesnek és mindenki számára elérhetőnek kell lennie?
Szép, nemes gondolat, de leírnád, szerinted ez milyen hatással lenne a munkaerőpiacra?
12#
Nem.
Ahogy a kérdésben írtam, azok a képzések, amik hobbi célúak,mint filozófia,gender szak....stb azok legyen fizetősek.
Viszont, minden más legyen ingyenes.
Vagy, szerintem olyan megoldás is jó, hogy mindenki fizet minden szakért, de a tandíjak alacsonyak, mondjuk 100 ezer forint félévente.Ezt kamatmentes diákhitellel sem okozna gondot megoldani.
"#11 Azért ezzel hülyeséget írtál. A vállalkozók több pénzt keresnek mint az alkalmazottak. Egy kőművesnek az órabére simán mérhető egy ügyvédhez ahogy a jó autószerelőé is."
Én nem hinném, hogy bármilyen vállalkozó többet keresne itthon egy olyan személynél aki FAANG-nál szoftvermérnök pl. :) De te tudod.
"Tényleg? Mészáros Lőrincz szerintem jobban keres"
Kőművesekről beszéltünk és nem tech cégek tetején álló személyekről, mint Bill Gates...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!