Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány a felsőoktatásban...

A kormány a felsőoktatásban miért ennyire szűk látókörű?

Figyelt kérdés

Igazából, a felsőoktatás szétcseszése, szórakozás a pontrendszerrel már 2010 előtt elkezdődött.A Fidesz folytatta a hülyeséget, amit elég ragadós volt.



A kormány viszont csak és kizárólag pár szaknál tartja alacsonyan a pontokat, ami szerintem azért hülyeség, mert attól, mert valami nem durván hiányszakma, attól még ellehet benne helyezkedni.



Azzal egyetértek,hogy az olyan szakok, amik nem "igazi szakmák", mint például filozófia, szabad bölcsészet,geneder szak azokon ne legyen állami hely.Ugyanis, ezek kvázi hobbi célra jók.



Viszont, nem kellene minden nem műszaki/orvosi/IT/természetudományos területet kizárni.

Például ott a jog, gazdasági képzések.Mindkét terület hasznos.Nincs belőlük hiány, de eltudnak helyezkedni benne.

Vagy, a humánosabb területen, ott a nemzetközi kapcsolatok, nemzetközi igazgatás.Ezeknél a szakoknál magasak a nyelvi követmenyek, multicégeknél hasznosak.



El kell fogadni,hogy az emberek nem egyformák, nem ugyanolyanok a képességeik.

Én gazdasági szakon diplomáztam.A matematikával elboldogultam, de a fizika,kémia kifogott rajtam, emiatt nem tudtam volna mérnöki szakra menni.


Másnak meg egyáltalán nem mennek a reálos tárgyak, de más (pl nyelvek) meg igen.Akkor ők ássák el magukat és búcsúzzanak el a felsőoktatástól?


Magyarországon az EU átlaghoz képest nagyon alacsony a diplomások aránya.Az EU ajánlás 40 százalék.



2021. febr. 6. 15:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért, máshol nem az?
2021. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésedet.

Mi a probléma? Jogi, gazdasági képzéseken is van ingyenes férőhely.

2021. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2#


Van, de nagyon kevés.

2021. febr. 6. 15:30
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én programozó voltam, de mostanában inkább csináltam egy kőműves vállalkozást és dupla annyit keresek KATA-val, mint korábban alkalmazottként programozóként. Szóval ennyit a támogatott hiányszakmákról...
2021. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Onan indul az egész, hogy Svájcban lakosság 30% érettségizett és csak 10% diplomás, mégis tökéletesen müködik az ország. Akkor miért kéne, hogy 40% legyen a diplomások aránya?
2021. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

#3.

Ha sok lenne, akkor ezek is büfészakká alakulnának idővel. Pontosan azért vannak ingyenes és fizetős képzések, mert így próbálják terelgetni a diákokat.

Mert ugye mi van ha kevés mérnök van az országban? Képzünk több mérnököt. Lehet a gazdasági területen is kiválóan teljesítene a diák, de mérnökként is megállja a helyét.

Mi van akkor ha sok a közgazdász már? Csökkenteni kell az állami férőhelyek számát, ezzel a diákok más, jelenleg kevésbé keresett, de jobban kifizetődő képzések felé mozdulnak el.

Én ez alapján pont azt látom, hogy az egyetemeken a férőhelyek biztosítása gyakorlati jellegű, követi a munkaerőpiac aktuális változásait.


Egyébként hozzátenném, hogy én is gazdasági képzésen tanultam, ingyenesen. Pedig nem volt színötös érettségim vagy jegyeim.

2021. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom, hogy honnan vetted, hogy a kormány bezárta vagy beakarja zárni a nem reál szakokat. A normál humánszakok, mint jog, nyelvek, irodalom, bölcsészet,történelem, filozófia stb. továbbra is vannak, annyi történt már jó pár éve, hogy ezen szakok egy részén csökkentette a kormány az állmilag finaszírozott helyek számát, de egyébk´ßent összességebn így se sokkal csökkent ezen a szakokon tanulók száma.
2021. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

6#


Nem egészen.

Nem mindenki tudja elvégezni a mérnöki szakot.

Valszeg, én sem tudtam volna megcsinálni, mert nem mentek a természettudományos tárgyak.

Tegyük hozzá, a szaktársaim 90 százaléka magántanárhoz járt matekból is.



Én azt gondolom,hogy aki teheti az menjen felsőoktatásba.Legalább a területet hadd legyen lehetősége megválasztani,hogy reál vagy humán.


Úgy gondolom, a döntés szabadsága nagyon fontos.

2021. febr. 6. 15:48
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Szándékosan veri szét az oktatást a rezsim.Ezt kellene már megérteni.Nem céljuk semmilyen népjóléti intézkedés bevezetése, helyette inkább azt is lerombolják ami úgy-ahogy működött korábban.
2021. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
6-os: a döntés szabadsága most is meg van, senkit nem kötelez a kormány arra, hogy reálszakot tanuljon. A tanulók választhatnak továbbra is szabadon a humán (pl irodalom, nyelvek, történelem, jog stb közül), meg a reálszakok közül is ( mint mérnöki szakok, matek, fizika, biologia, kémia stb). Mindenki oda megy, ahova akar, csak arról van szó, hogy a legtöbb reálszakon több az államilag finaszírozott féröhely, mint a humánszakokon, mert jelenleg nagyobb belölük a hiány, de ez semmi kötelezettséget seget nem jelnt, csak így próbálja a kormány ösztönözni a diákokat a reálszakok fele, de ugyanúgy mehet továbbra is akar jó tanulmányi eredménnyel bármely humánszakra is államilag finanszírozattra, vagy ha a tanulmányi eredmény nem kielégítö, akkor pedig költségtérítésesre.
2021. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!